Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Rzymu

Podobno to tu prowadzą wszystkie drogi, a pizza i lody smakują najlepiej na świecie. Wieczne Miasto przyciąga każdym swym aspektem – zachwycające zabytki, doskonałe lokalne jedzenie i przyjazny, śródziemnomorski klimat łączą się, by razem stworzyć wyjątkowo smakowitą mieszankę. Rzym to miasto zakochanych, a prym wiodą tu namiętności, które – niczym doskonałe włoskie espresso – napędzają każdy jego element. Do zobaczenia w Rzymie! Ci vediamo a Roma!

Połączenia lotnicze z Rzymem

Tanie loty do Rzymu to szansa na odwiedzenie jednego z ważniejszych i chętniej odwiedzanych miast europejskich. Niezwykła, wielowiekowa, burzliwa historia Wiecznego Miasta,  doskonale zachowane zabytki, Watykan, a także tętniąca życiem współczesna metropolia przyciągają do Rzymu rzesze turystów.

Bilety lotnicze do Rzymu na trasach bezpośrednich oferują przewoźnicy linii regularnych oraz tanie linie lotnicze. Przeloty do Rzymu możliwe są z LOT, Alitalia i Norwegian. Jeśli zdecydujemy się na loty do Rzymu z przesiadką, możemy także skorzystać z oferty m.in.: Swiss lub Austrian.

Tanie loty do Rzymu realizują także tanie linie lotnicze. Przeloty do Rzymu możemy zrealizować z WizzAir, Easy Jet i Ryanair. WizzAir i Ryanar obsługują lotnisko Campio, większość przewoźników na liniach regularnych korzysta z większego, międzynarodowego portu lotniczego Fiumicino. Obydwa lotniska są dobrym punktem przesiadek na inne europejskie kierunki.

Co warto zobaczyć w Rzymie

Kolosseum

Jednocześnie zachwyca swym monumentalnym charakterem i przeraża krwawą historią walk gladiatorów. Będąc tu nie sposób nie zadumać się nad setkami lat, których było świadkiem, a podziw dla umiejętności architektów tamtych czasów jest tak naturalny jak oddychanie. Wybudowane pomiędzy 70., a 80. rokiem naszej ery, szacunkowo mieściło nawet 87 tysięcy osób. Widzowie podzieleni wedle klas społecznych, oglądali na arenie Kolosseum walki, egzekucje, a nawet rekonstrukcje bitw morskich. 7 godzin – tyle zajmowało wypełnienie całej areny wodą na potrzeby wodnego widowiska. Umożliwiał to skomplikowany, lecz nadzwyczaj sprawnie działający system kanałów i studni mieszczących się w Kolosseum. Zaskakujący jest fakt, że widzowie największego średniowiecznego amfiteatru nie byli narażeni na zmoknięcie. Ochronę przed deszczem zapewniał im bowiem rozkładany dach wykonany z 80 trójkątnych, nieprzemakalnych żagli rozkładanych przez specjalnie szkolonych marynarzy z Miseno.

Bazylika Świętego Piotra

Rzym określany jest mianem miasta cesarzy i papieży. W jego granicach leży Watykan – apostolska stolica będąca siedzibą kolejnych głów Kościoła. Bazylika Świętego Piotra to druga – po Kolosseum – wizytówka Rzymu. Jej budowa zakończyła się w 1626 roku, by zachwycać do dziś kunsztem i przepychem w późnorenesansowym stylu. Przepełnione rzeźbami i malowidłami wnętrze stanowi duchową ucztę. Dzieje się tak nie bez przyczyny – twórcami dzieł są najbieglejsi w sztuce mistrzowie, tacy jak Michał Anioł, Rafael, Bramant czy Bernini. Bazylika jest tradycyjnym miejscem pochówku papieży, a wedle wierzeń wskazuje również miejsce, w którym spoczywa św. Piotr, od którego imienia pochodzi jej nazwa. Lot do Rzymu w krótkim czasie pozwoli nam przenieść się w te mistyczne miejsce, które jest nie tylko celem pielgrzymek, ale również obiektem nieporównywalnym z niczym innym na świecie.

Fontanna di Trevi

Idealne piękno, kunszt i harmonia. Patrząc na najsłynniejszą fontannę na świecie wyraźnie czujemy mistrzowską rękę jej autora. Zamknięte w kamiennym uścisku postaci sprawiają wrażenie zatrzymanych w ruchu, a spływająca spod końskich kopyt spieniona woda dodatkowo potęguje odczucie i nadaje potężnej rzeźbie dynamizmu. Inicjatorem budowy Fontanny di Trevi był Klemens XII. Prace nad jej budową trwały blisko 40 lat, by ostatecznie zakończyć się w 1776 roku. Bilety lotnicze do Rzymu pozwalają sprawdzić prawdziwość legendy, która głosi, że rzucona przez ramię moneta przyniesie szczęście i zapewnia rzucającemu powrót do Wiecznego Miasta. Fontanna di Trevi przepełniona jest symboliką. Centralne postacie – Okeanos, dwa trytony oraz zaprzężone do rydwanu hippokampy nawiązują do dualnego charakteru morza – spokojnego i wzburzonego. Umieszczone na balustradzie kobiety są symbolem pór roku, natomiast umieszczone w niszach postaci to metafory zdrowa i obfitości.

Panteon

Panteon jest żywym dowodem na ciągłość przeszłości i teraźniejszości. Wybudowany w 125 roku n.e. pierwotnie stanowił świątynię poświęconą bóstwom planetarnym i cesarzowi. W VII wieku został adaptowany na Kościół pw. Świętej Marii Panny od Męczenników i w takiej formie istnieje do dziś. Niezwykłość tego miejsca jest zasługą nie tylko jego wielowiekowej historii. Kopuła zwieńczona jest oculusem – nieosłoniętym otworem w sklepieniu o średnicy około 8 m, które stanowi jedyne źródło światła słonecznego w świątyni. Tani lot do Rzymu umożliwia uczestnictwo w niezwykle pięknych obchodach Zielonych Świątków w Panteonie. Tradycyjny zwyczaj odbywający się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego polega na zrzucaniu przez oculus milionów czerwonych płatków róż, które symbolizują krew Chrystusa. Deszcz Róż – bo tak nazywany jest  uroczysty obrzęd – ma tradycję liczącą prawie 2 tysiące lat i sięgającą początków chrześcijaństwa.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail