Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Rygi

Stosunkowo bliska odległość od Polski, różnorodność zabytków, urzekające secesyjne kamienice oraz wypełnione po brzegi historią muzea sprawiają, że Ryga jest znakomitym, choć jeszcze wciąż nie do końca poznanym celem podróżniczym na weekend. Dzień w stolicy Łotwy, wypełniony spacerem po starym mieście z wizytą w Domu Kotów – symbolu Rygi –  i tutejszych muzeach, można zakończyć w jednej z tutejszych przytulnych kawiarni i restauracji oferujących regionalne specjały i pyszną kawę. Dobre połączenia lotnicze z Polski do Rygi sprawiają, że to doskonały wybór chociaż na krótki city break.

Co warto zobaczyć w Rydze?

Zamek krzyżacki Rigas Pils

Gdy dołem płyną rwące wody Dźwiny, u góry – tuż nad słonecznym bulwarem – góruje potężna nie tylko wielkością, ale i typowo gotyckim stylem, budowla. Jest to główny punkt stolicy Łotwy i siedziba jej prezydenta. Wybudowany w XIV wieku Zamek Krzyżacki w Rydze, zwany również Rigas Pils, początkowo pełnił funkcję głównej siedziby Mistrza Zakonu Rycerskiego Kawalerów Mieczowych. W swojej niemal siedmiowiekowej historii był kilkukrotnie burzony i odbudowywany. Czytając opisy umieszczone w przewodnikach można natknąć się na polski akcent. To właśnie tutaj przebywali królowie Polski, w tym Stefan Batory, który urzędował w zamku w 1582 roku. Obecnie Zamek jest miejscem, w którym eksponowane są liczne historyczne wystawy dotyczące historii sztuki, literatury, czy Łotwy. Realizując tani bilet lotniczy do Rygi warto odwiedzić te ważne również dla Polaków miejsce.

Dom Bractwa Czarnogłowych

Z racji na swój nietuzinkowy wygląd oraz charakter, jest to niewątpliwie jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków Rygi. Fasada budynku zbudowana jest z cegły, która w świetle dziennego słońca przyjmuje kolor czerwono-pomarańczowy. Jej uzupełnienie stanowią białe płaskorzeźby i zdobienia. Cztery postaci widoczne na pierwszy rzut oka to Neptun, Merkury oraz dwie rzeźby przedstawiające uosobienia zgody i pokoju. Ich symbolika jest nieprzypadkowa. Bractwo Czarnogłowych stanowiło bowiem zrzeszenie kupców niemieckich. Przedstawione bóstwa i osobistości miały zatem zapewnić pomyślność w interesach. Dom Bractwa, znany dawniej jako Dwór Artusa, był również miejscem podpisania traktatu ryskiego z 1921 roku. Wewnątrz znajdziemy wiele wystaw, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Trzej Bracia i Muzeum Architektury Łotwy

Spacerując urokliwymi uliczkami starego miasta w Rydze, warto odwiedzić Trzech Braci – trzy bliźniacze kamieniczki znajdujące się obok siebie. Najstarszy z braci – późnogotycka kamienica o numerze 17, została wybudowana w XV wieku i jest najstarszym zachowanym w oryginalnej formie budynkiem mieszkalnym Rygi. Kolejne budynki powstawały w XVII wieku. Obecnie wszystkie trzy kamieniczki zajmuje Muzeum Architektury Łotwy. Wystawy tam prezentowane eksponują bogaty zbiór fotografii, grafik, projektów i rysunków wyjątkowych budowli i najwybitniejszych architektów Łotwy. Dociekliwych z pewnością zainteresuje wiadomość, że w oddalonym o niecałe 300 km Tallinie, znajdują się niemal identyczne kamieniczki zwane Trzema Siostrami.

Hale targowe

Choć nie jest to historyczny zabytek architektury, to jednak ryskie hale targowe przyciągają codziennie nawet kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających – zarówno turystów, jak i mieszkańców Rygi. Jest to jeden z największych tego typu kompleksów w Europie. Zlokalizowany w dawnych magazynach portowych targ dzięki bliskiej odległości od centrum miasta oraz dworca kolejowego i autobusowego jest chętnie odwiedzany przez przyjezdnych. Tutejsi sprzedawcy oferują właściwie cały przekrój dóbr, nierzadko własnego wyrobu. Tani lot do Rygi to świetna okazja, by odwiedzić te miejsce i w atrakcyjnej cenie skosztować regionalnych przysmaków Łotwy.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail