Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Rio de Janeiro

Dawna stolica Brazylii nazywana „Cudownym Miastem” owiana jest mitami i historiami, co sprawia, że intryguje i robi zdumiewające wrażenie. Długa, czterokilometrowa Plaża Copacabana tętni codziennym życiem mieszkańców, a Park Narodowy Tijuca to jeden z największych miejskich lasów na świecie. Symbolami Rio de Janeiro są Pomnik Chrystusa Odkupiciela oraz Głową Cukru, z których można podziwiać widok na całe miasto.

Szukasz lotu do Rio de Janeiro? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 3944 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Rio De Janeiro

Brazylia

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 01-11-2024 - 13-11-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 3944 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Rio De Janeiro

Brazylia

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 02-11-2024 - 20-11-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Rio de Janeiro

Pomnik Chrystusa Odkupiciela

To symbol nie tylko Rio de Janeiro, ale i całej Brazyli. 38 – metrowy pomnik wzniesiony na szczycie granitowej góry jest największym posągiem na świecie i jednym z siedmiu nowych cudów świata. Można się na niego dostać kolejką linową, lub pieszo, pokonując 222 schody. Zaprojektował go francuski rzeźbiarz polskiego pochodzenia- Paul Landowski. Odsłonięcie posągu nastąpiło 12 października 1931 roku, a 50 lat później, w rocznicę wzniesienia monumentu, na uroczyste ponowne odsłonięcie przybył Jan Paweł II. Z punktu obserwacyjnego, który znajduje się u stóp pomnika, rozpościera się spektakularny widok na okolicę.

Ilha Fiscal

Znajdujący się na wyspie w Zatoce Guanabara pałac na wodzie powstał w 1889 roku i miał pełnić funkcję biura brazylijskiego organu celnego. Jego gotycko – prowansalski styl to zasługa francuskiego architekta Viollet-le-Duc, a cała budowa pałacu była nadzorowana przez cesarza Pedro II z Brazylii. Wyrzeźbiony w kamieniu herb upadłego imperium znajduje się na fasadzie budynku, w drzwiach i oknach widoczne są imponujące witraże, a drewniana mozaika na posadzce to prawdziwe dzieło sztuki. Szczególne wrażenie robi też sufit pałacu, który przedstawia niebo Brazylii, a gwiazdy – poszczególne prowincje imperium. Tuż przed ogłoszeniem Brazylii republiką – 15 listopada 1889 roku – został wydany na wyspie bal, który przeszedł do historii jako „ostatni bal imperium”. Później znajdowała się tutaj siedziba Marynarki Wojennej Brazylii, a obecnie na wyspie można zwiedzić Muzeum Historyczno – Kulturalne.

Plaża Copacabana i Ipanema

Copacabana to dzielnica Rio de Janeiro, która jest znana z długiej na 4 kilometry plaży. Jest to jedno z najgwarniejszych miejsc w mieście, które przyciąga zarówno tubylców, jak i turystów. Piękna promenada z mnóstwem atrakcji i Fort Copacabana z Muzeum Wojskowym zachęcają do aktywnego spędzenia czasu. Warto jednak zostać kilka chwil na plaży, na której można zaobserwować styl życia mieszkańców, wypić napój z kokosa, albo po prostu zrelaksować się na słońcu. To właśnie tutaj organizowany jest co roku największy sylwester w Brazylii. Przedłużeniem Copacabany jest plaża Ipanema – szeroka i pokryta białym, miękkim piaskiem. Tuż obok niej znajdują się sklepy, restauracje i najbardziej ekskluzywne hotele. Tani lot do Rio to świetna okazja do zobaczenia plaż znajdujących się w czołówce najpiękniejszych plaż świata.

Park Narodowy Tijuca

Zajmuje ogromny, górzysty obszar i jest jednym z największych miejskich lasów na świecie. Jest to miejsce dla wielbicieli wędrówek, ponieważ można stąd dostać się na szczyt Pico da Tijuca. Najwytrwalsi zostaną nagrodzeni widokiem na miasto i Zatokę Guanabara. W parku można zwiedzić kaplicę Mayrink, wodospad Taunay i stary most. Ciekawostką jest fakt, że na początku 1800 roku park został całkowicie zniszczony poprzez założenie w nim plantacji kawy, dopiero po kilkudziesięciu latach odbudowano go poprzez zasadzenie w nim dziewięciu milionów drzew.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail