Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Reykjaviku

Najbardziej wysunięta na północ stolica świata oferuje nieskończone możliwości na spędzenie pobytu w jednym z mniej oczywistych kierunków urlopowych. Spacer ulicami Reykjaviku pozwoli zanurzyć się w islandzkiej kulturze i zobaczyć historyczne atrakcje. Ulice stolicy mienią się kolorowymi domami i kwitnącymi ogrodami, a ich ciekawe nazwy wywodzą się z religii nordyckiej. Na uwagę zasługują również murale ozdabiające budynki w mieście. Co jeszcze można zobaczyć na Islandii? Zorze polarne, majestatyczne lodowce, niesamowite wodospady, imponujące wyżyny i aktywne wulkany.

 

Co warto zobaczyć w Reykjaviku?

Kościół Hallgrímskirkja

Jest jednym z najbardziej imponujących zabytków Reykjaviku. Wznosząca się nad miastem, ekspresjonistyczna budowla to prawdziwe dzieło architektoniczne inspirowane bazaltowymi kolumnami wodospadu Svartifoss, znajdującego się w południowej Islandii. Na szczycie świątyni znajduje się platforma widokowa, z której można podziwiać panoramę miasta. Minimalistyczne wnętrza i unikalna architektura kościoła sprawiają, że ma on zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Tego symbolu stolicy Islandii nie można jednak ominąć podczas zwiedzania.

Harpa

Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością również sala konferencyjno – koncertowa Harpa. Nowoczesny, oszklony budynek znajduje się przy starym porcie w Reykjaviku. Robi niezwykłe wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i w środku, a w nocy oświetla go ruchoma grafika ledowa. Odbywa się w nim mnóstwo uroczystości i koncertów, oraz jedyny na wyspie festiwal muzyki elektronicznej. W pobliżu sali koncertowej można również podziwiać niezwykłą rzeźbę Sun Voyager, znajdującą się na tle morza i Góry Esja.

Całoroczne baseny

Reykjavik słynie z basenów, które są ulubioną rozrywką na wyspie. Dzięki islandzkiej polityce energii odnawialnej, zużycie wody jest mało kosztowne, dlatego w samym rejonie Reykjaviku znajduje się aż 18 basenów. Najsłynniejsze z nich to: Sundhöll Reykjavíkur, Vesturbæjarlaug i Laugardalslaug. Baseny można odwiedzać przez cały rok, ponieważ mają podgrzewaną wodę. Z geotermalnie podgrzewanej wody można skorzystać również na plaży Nauthólsvík.

Zorza polarna

Zjawisko zorzy polarnej, jednego z najwspanialszych wytworów natury, najlepiej obserwować z okolicy Wybrzeża w Seltjarnarnes. Można ją zobaczyć przez około sześć miesięcy w roku- od połowy września do końca marca przy całkowicie ciemnym niebie. To jednak nie jedyny warunek, który musi być spełniony, aby móc zobaczyć zorzę, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Niezwykłe zjawisko zielonej, niebieskiej, albo czerwonej poświaty pozostanie w pamięci na długo.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail