Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Poznania

Energetyczne miasto kusi odwiedzających przestrzenią, zabytkami i niewymuszonym luzem. Miasto zaskakuje zielonymi skwerami, aktywnością i kuchnią, która posiada właściwe tylko sobie smaki. Podobno istnieją podania mówiące o tym, że to właśnie Poznań, a nie Gniezno, był pierwszą stolicą Polski. Czy to prawda? Warto sprawdzić to osobiście – tani lot do Poznania sprawi, że łatwiej będzie rozwikłać tą tajemniczą zagadkę. Przy okazji można skusić się na świętomarcińskiego rogala, który wypiekany jest właśnie tutaj.

Co warto zobaczyć w Poznaniu

Stary Rynek

Stary Rynek to kulturalne serce Poznania i centrum toczącego się życia miejskiego. Wytyczony w 1253 roku zmieniał swój kształt, by ostatecznie uzyskać ten, jaki możemy podziwiać dzisiaj. Okalające go kolorowe – charakterystyczne dla Poznania – kamienice, pierwotnie były budkami, w których sprzedawano między innymi ryby. Patrząc na ich barwne elewacje aż trudno uwierzyć w tak prozaiczne pochodzenie. Stary Rynek w Poznaniu wyróżnia się na tle innych miast urokliwym ratuszem w renesansowym stylu, który wygląda jak wykonany w całości z ceramiki. To właśnie ratusz – a w zasadzie jego okienko – jest bohaterem spektaklu, który odbywa się codziennie równo w południe. Od czterech i pół wieku koziołki, w akompaniamencie hejnału, witają odwiedzających gości dwunastokrotnie trykając się rogami.

Palmiarnia Poznańska

Jeśli marzy się Wam podróż w dalekie, egzotyczne kraje, warto wybrać się w miejsce, które stanowi ich drobny przedsmak. Poznańska Palmiarnia to jeden z najstarszych ogrodów botanicznych w Polsce. Założony w 1911 roku, do dzisiaj zachwyca różnorodnością gatunków roślinności i zwierząt. Mieszkające wśród tropikalnej roślinności papugi, jaszczurki i żółwie pozwalają podpatrzyć swoje codzienne życie, niejednokrotnie dostarczając emocji nie tylko najmłodszym odwiedzającym. Podzielona na 12 odrębnych pawilonów przestrzeń, przeprowadza gości przez kolejne strefy. Na uwagę zasługuje fakt, że w roku otwarcia miała ona powierzchnię 534 m2, stopniowo rozrastając się do dzisiejszych 4600 m2. Bilety lotnicze do Poznania mogą być sposobem na spędzenie niezwykle przyjemnego weekendu – warto podczas niego wybrać się właśnie do Palmiarni.

Bazylika Archikatedralna św. Piotra i Pawła

Najstarsza katedra w Polsce silnie związana jest z początkami państwa polskiego i rodzącymi się na tych ziemiach zalążkami chrześcijaństwa. Mimo, że trudno znaleźć potwierdzenie dla tych słów istnieje prawdopodobieństwo, że sam Mieszko I właśnie tutaj otrzymał chrzest. Zbudowana w X wieku katedra ma niejednolity charakter. Trawiące ją kilkukrotne pożary sprawiały, że kolejne odbudowy i naprawy odbiegały stylistycznie od pierwowzoru. Efektem jest obecny wygląd będący połączeniem stylów romańskiego, gotyckiego, barokowego i klasycystycznego. Ciekawostką związaną z Katedrą Poznańską jest legenda dotycząca Miecza Świętego Piotra, którego kopia wisi w jednej z bocznych naw. Wedle podań jest to podobno ten sam miecz, którym na Górze Oliwnej bronił Jezusa Święty Piotr. Czy to prawda? Trudno stwierdzić, jednak historia dodaje znacznego kolorytu i silnie działa na wyobraźnię.

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Największe i najstarsze muzeum sztuki w Polsce. Prowadząc oglądających przez kolejne ekspozycje zachwyca bogactwem zbiorów i pozwala doświadczać różnorodnych nurtów i stylów. Muzeum Narodowe w Poznaniu to jednak nie tylko wystawy. Odbywające się cyklicznie wydarzenia kulturalne oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych sprawiają, że sztuka ciągle żyje i stanowi część społecznego życia. Wybierając tani lot do Poznania warto wziąć pod uwagę wizytę w tym miejscu, mało jest bowiem tak bogatych w zbiory obiektów na kulturalnej mapie Polski.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail