Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty na Phuket

Phuket to najchętniej odwiedzana wyspa Tajlandii głównie ze względu na znane na całym świecie plaże, często jeszcze zupełnie nieodkryte, które przyciągają turystów z całego świata. Chcąc w pełni poczuć klimat tego egzotycznego miejsca warto dać się porwać szalonej jeździe tuk tukiem, potargować z lokalnym sprzedawcą, a na ulicy poszukać buddyjskiego mnicha.

Szukasz lotu na Phuket? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 2950 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Phuket

Tajlandia

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 15-05-2024 - 29-05-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 3721 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Phuket

Tajlandia

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 23-04-2024 - 07-05-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 3957 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Phuket

Tajlandia

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 13-05-2024 - 27-05-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć na Phuket

Wielki Budda

Wielki Budda to górujący nad całą wyspą potężny posąg, który mierzy 45 metrów wysokości. Wybudowany z białego marmuru, w słoneczne dni, których tu nie brakuje, zdaje się wręcz lśnić własnym światłem. Góra Chalong, z której wyrasta dodaje mu dodatkowe 350 metrów, co sprawia, że będąc na Phuket nie sposób go przeoczyć. Monument otoczony jest przez świątynny kompleks, obecnie jeszcze będący w budowie, jednak widok, jaki rozpościera się z niego na wyspę rekompensuje wszelkie niedogodności. Z wyborem miejsca budowy Wielkiego Buddy związana jest pewna legenda. Podobno góra Chalong była siedzibą Węża Naga, który strzegł nauk nauczyciela. Którejś nocy na górze zauważono światło, co dla mieszkańców było jasnym sygnałem, że medytujący Budda odwiedził to miejsce. Na cześć tamtych wydarzeń wybudowano świątynię. Wybierając tani lot do Phuket warto odwiedzić Wielkiego Buddę. To niepowtarzalna okazja nie tylko na zwiedzenie świątyni, ale również na spotkanie z modlącymi się tu mnichami.

Patong

Szukając szalonego, nocnego życia nie można przegapić Patong – największej i najbardziej imprezowej plaży Phuket. Za dnia jest tu słonecznie i gwarno, jednak to właśnie w nocy plaża tętni życiem, a kolorowe światła lokali mieszają się z barwnym korowodem bawiących się osób. Miejscem, które szczególnie przoduje pod tym względem jest Bangla Road, które skupia nocne życie całej okolicy. Setki znajdujących się tu klubów, restauracji, pubów i barów sprawiają, że łatwo dać się ponieść głównej dewizie bawiących się tu ludzi – „mai pen rai”, czyli „nie martw się, bądź szczęśliwy”. Miłym zaskoczeniem jest fakt, że przy całym szaleństwie, jakie reprezentuje sobą Patong, jest to bardzo bezpieczne miejsce.

Świątynia Wat Chalong

Niezwykle piękna i barwna buddyjska świątynia wita nas misternie zdobionymi dachami i niespotykanie spokojną atmosferą. To pełne kwiatów, kadzideł i modlących się mnichów miejsce wypełnione jest mistycznym klimatem, który udziela się odwiedzającym. Wat Chalong warto odwiedzić nie tylko ze względu na typowy, egzotyczny sznyt świątynnych zabudowań. To również doskonała i niepowtarzalna okazja by podejrzeć zwyczaje modlących się Tajów. Ciekawostką jest, że wejść do budynków Wat Chalong często strzegą posągi Węży Naga – półbóstw obrazowanych postaciami pół-człowieka i pół-węża. Wedle wierzeń, królowie Nagów często spotykali się z Buddą, a ten przekazywał im nauki i pouczenia. Z uwagi na wiarę w ich porywczą naturę, Tajowie często budowali ich posągi przy wejściach – na znak właściwej ochrony szczególnie ważnego dla nich miejsca.

Old Phuket Town

Stare Miasto mało przypomina egzotyczne zabudowania do jakich mogliśmy przyzwyczaić się na Phuket. Utrzymane w kolonialnym stylu kolorowe budynki w połączeniu z zaskakująco często widywanymi tu kultowymi modelami amerykańskich aut, sprawiają wrażenie jak wyrwane ze środka Kuby. Nie tylko klimat różni Old Phuket Town od reszty wyspy. Etniczny miks zamieszkujących to miejsce Tajów, Chińczyków, Hindusów i Portugalczyków utworzył tu jedyną w swoim rodzaju kulturę, która jest unikatowa w skali wyspy i całej Tajlandii. Wyróżnia się zarówno językiem, jak też stylem zachowania, ubioru, czy lokalnymi potrawami. Wybierając tani bilet do Phuket warto wybrać się na Old Phuket Town i zobaczyć jak wyjątkową posiada starówkę.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail