Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Pekinu

Stolica Państwa Środka to miasto o dwóch twarzach, harmonijnie łączące w sobie dziedzictwo ponad 3 000 lat historii oraz nowoczesność. Można śmiało powiedzieć, że miasto jest przesiąknięte historią niemal na każdym kroku. Znajdują się tutaj słynne na cały świat zabytki. Chińczycy mawiają, że w Pekinie nie był ten, kto nie widział Wielkiego Muru i… nie zjadł kaczki po pekińsku! Zarezerwuj lot do Pekinu i odkryj jego historyczną spuściznę, wielowiekową kulturę oraz przysmaki lokalnej kuchni.

Szukasz lotu do Pekinu? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 3200 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Pekin

Chiny

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 01-09-2024 - 19-09-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Połączenia lotnicze z Pekinem

Bezpośrednie loty do Pekinu z Warszawy oferują LOT oraz Air China. Lecąc bezpośrednio, w stolicy Chin wylądujemy po około 8 godzinach lotu. Podróżując z przesiadką możliwości podróży innymi liniami znacznie się powiększają. Wybierając loty innych przewoźników, musimy się liczyć z wydłużeniem czasu podróży oraz jedną lub dwoma przesiadkami, np. w Moskwie, Dosze albo Stambule. Linie lotnicze często prowadzą sprzedaż biletów do Pekinu w promocyjnych cenach. Warto zatem śledzić bieżące promocje lotnicze.

Co zobaczyć w Pekinie?

Pekin to ogromne miasto z wieloma zabytkami i atrakcjami, więc zależnie od ilości czasu, jaki chcemy poświęcić na jego poznanie, trzeba odpowiednio dostosować plan zwiedzania. Jeśli to pierwsza wizyta w stolicy Chin, to wśród absolutnych “must see” powinny się znaleźć:

Wielki Mur Chiński – jeden z siedmiu nowych cudów świata, którego 6 najważniejszych części leży w pobliżu miasta.

Plac Tiananmen (Plac Niebiańskiego Spokoju) – na którym rozegrało się wiele ważnych wydarzeń współczesnej historii kraju.

Zakazane Miasto – jeden z największych na świecie kompleksów pałacowych, będący niegdyś rezydencją cesarzy dynastii Ming i Qing, nieprzerwanie zachwycający turystów swoim rozmachem i przepychem.

Pałac Letni – przepiękny kompleks pałacowy cesarzy chińskich ulokowany wokół jeziora Kunming i na Wzgórzu Długowieczności składa się kilku tysięcy pawilonów, rezydencji, bram i altanek.

Świątynia Nieba – w czasach cesarstwa jedno z kluczowych miejsc kultu religijnego.

Świątynia Lamy – z największym drewnianym posągiem Buddy na świecie.

Warto też odetchnąć od zgiełku miasta w Parku Beihai, obejrzeć tradycyjne pokazy akrobatyczne i kung-fu, odwiedzić dzielnice hutongów, a nawet pozwiedzać je rikszami, zakosztować życia nocnego w Sanlitun, skosztować słynnej pieczonej kaczki po pekińsku, zobaczyć Park Olimpijski, a dzień pełen atrakcji zakończyć spotkaniem z pandami w pekińskim zoo.

Pekin zachwyca mnóstwem atrakcji i zabytków światowej klasy, co przekłada się na liczbę turystów odwiedzających go każdego roku. W ciągu jednej wizyty w mieście trudno jest zobaczyć wszystko, co Pekin ma do zaoferowania, więc warto do niego wracać.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail