Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty na Baleary. Palma de Mallorca, perła w koronie archipelagu.

Turystyczne walory Majorki, należącej do Archipelagu Balearów, czynią z nią jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Palma de Mallorca jest stolicą i największym miastem rejonu, który zachwyci przepiękną katedrą, malowniczymi plażami i znakomitą kuchnią. Loty na Majorkę są chętnie wybieraną opcją nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale także wczesną wiosną i późną jesienią, kiedy temperatury nadal wskazują powyżej 20 stopni.

Ciekawostką jest fakt, że oficjalna nazwa miasta zmienia się niemalże co cztery lata. Ma to związek z wyborami i zmianami władzy, gdzie konserwatyści opowiadają się za pełną nazwą „Palma de Mallorca”, zaś ich przeciwnicy optują za skróconą formą. Od 2016 roku, oficjalna nazwa miasta to Palma.

Rezerwacja lotów do Palma de Mallorca

Popularność Majorki jako wakacyjnego kierunku podróży sprawia, że mamy możliwość wyboru dogodnego dla nas przewoźnika. Bezpośrednie loty do Palmy zarezerwujemy między innymi z tanimi liniami Ryanair. Irlandzki przewoźnik połączenia do Palma de Mallorca realizuje z Lotniska im. Chopina w Warszawie, podobnie jak konkurencyjny WizzAir. Do Palmy polecimy tanimi liniami także z innych miast w Polsce m.in. z Krakowa, Poznania, Katowic, Wrocławia.

Dlaczego warto odwiedzić Palmę?

Palme de Mallorca warto odwiedzić z wielu powodów. Historyczne miasto na Balearach to wymarzone miejsce na odpoczynek. Sprzyjają temu łagodny klimat, bogata i różnorodna linia brzegowa, ale też wiele atrakcji turystycznych, które stanowią o kulturowym bogactwie Majorki.

Najciekawsze atrakcje w stolicy Majorki – Palma de Mallorca

Palma oferuje bardzo bogatą gamę atrakcji dla przybywających tam turystów. Wartymi odwiedzenia są zamki. Wybudowany w XIV wieku gotycki zamek Bellver jest, jako jeden z nielicznych, okrągły, stworzony na planie koła. Początkowo siedziba władców, w XVIII wieku więzienie, a od lat 50. XX wieku znajduje się w nim Muzeum Historii. Zamek jest otoczony lasem, gdzie każdego roku w pierwszą niedzielę po Wielkanocy świętują Diumenge de l’Angel – Niedzielę Anioła. Odbywa się tam wtedy kolorowa Paseo del Angel – Parada Anioła oraz budowa tzw. Castellers, czyli zamków z ludzi (akrobatycznych wież). Jest to rodzinne święto, mające swoje początki w XV wieku. Zamek sam w sobie jest wart odwiedzenia, ale jeśli mamy szansę to zdecydowanie warto wybrać się tam na obchody tegoż święta. Zamek Bellver jest otwarty od wtorku do soboty w godzinach 10:00-18:00 i w niedziele od 10:00 do 15:00. Osoby do 14 roku życia mają darmowy wstęp.

Bazylika Katedralna Santa Maria

Bazylika Katedralna Santa Maria z Palma de Mallorca jest najważniejszą świątynią miasta. Wybudowana w stylu gotycko-renesansowym na przełomie epok, to rzymskokatolicki kościół. Jest ona trzecim najwyższym kościołem na świecie – z nawą główną mającą 44 metry. Ostro zakończone strzeliste wieże i barwne witraże w 61 oknach sprawiły, że jest też nazywana „Katedrą Światła”. Najpiękniejsze iluminacje można tam doświadczyć o poranku, gdy światło wpada przez centralna rozetę.

Zwiedzanie pociągiem Tren de Sóller

Ciekawą atrakcją na Majorce jest Tren de Sóller. Jest to pociąg w stylu retro z 1922 roku, którym możemy odbyć podróż na 127-kilometrowej trasie z Palma de Mallorca do Sóller. Pierwotnie trasa służyła do transportu towarów, głównie pomarańczy, oliwek i oliwy uprawianych w Sóller. Obecnie, trasa ma charakter jedynie turystyczny – możemy na niej podziwiać krajobrazy Palmy z pasmem górskim Serra de Tramuntana. Trasa pociągu wiedzie nas przez 13 tuneli i wiadukty. Dla każdego, kto szuka spokojnej aktywności wakacyjnej, będzie to niezapomniane przeżycie.

Jaskinie na Majorce. Cuevas de Genova

Wokół Palma de Mallorca znajduje się też wiele ciekawych jaskiń. Zwiedzanie każdej groty to spektakl z iluminacjami świetlnymi, muzyką i wyjątkowym klimatem. W samej Palmie, około 5 minut od centrum znajduje się Cuevas de Genova. Najbardziej znanymi jest kompleks czterech jaskiń – Cuevas del Drach (Smocze Jaskinie). Wycieczka tam to odcinek około 1200 metrów, w tym około 100-metrowa przeprawa łodzią przez jezioro Martel. Na pokładzie jednej z łodzi pływają muzycy, którzy wykonują krótkie koncerty muzyki klasycznej. Brzmią one zachwycająco, gdyż jaskinie posiadają świetną akustykę. Każda z jaskiń zaoferuje inne doznania i niezapomniane widoki.

Mercat de l’Olivar

Jeżeli jednak oprócz zabytków interesuje nas lokalne życie z pewnością powinniśmy wybrać się na Targ Mercat de l’Olivar. Jest to tradycyjny market w Palmie, mieszczący się w historycznych budynkach miasta, na którym możemy kupić świeże warzywa i owoce oraz owoce morza, a także zjeść lokalne potrawy serwowane w klimatycznych knajpkach i cieszyć się regionalnym winem. Miejsce to oferuje także wycieczki z podróżnikiem oraz przeprowadzane tam są warsztaty kulinarne. Market otwarty jest od poniedziałku do czwartku od 7:00 do 14:30 i w soboty od 7:00 do 15:00.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail