Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Olbii

Jednym z mniej znanych miast włoskiej Sardynii jest Olbia. Położona w zatoce na północnym wybrzeżu jest świetnym celem podróży szczególnie dla osób poszukujących spokojnego miejsca do relaksujących spacerów, czy odprężających kąpieli słonecznych. Warto również wybrać się na wycieczkę w głąb wyspy, aby zobaczyć przepiękne widoki i poznać jej historię.

Co warto zobaczyć w Olbii

Kościół Saint Simplicio

Simplicio był jednym z trzech męczenników, którzy zginęli za wiarę z rąk cesarza Dioklecjana w II wieku naszej ery. Jego szczątki znajdują się obecnie pod ołtarzem kościoła, któremu patronuje. Św. Simplicio został także ogłoszony patronem Olbii. Sam kościół powstał w XI wieku na miejscu rzymskiego cmentarza. Fasadę zdobi triforium, czyli okno podzielone kolumnami na trzy części, oraz niewielka dzwonnica umieszczona po prawej stronie. Wnętrza świątyni nie są bogato zdobione, a trójnawowa budowa akcentowana jest wieloma kolumnami o symbolicznym znaczeniu. Sześć z nich jest metaforą życia wiecznego, a pozostałe cztery symbolizują pokusy życia doczesnego. Absydę okalającą prezbiterium i ołtarz główny zdobią freski ukazujące patrona świątyni oraz Victora z Fausanii.

Plaża Porto Istana Beach

Kupując tani bilet lotniczy do Olbii warto wybrać się w kilkuminutową podróż samochodem wzdłuż wybrzeża w kierunku południowym. Odnajdziemy tam piaszczysto-kamieniste plaże Sardynii. Najpiękniejsza z nich – Porto Istana Beach – znajduje się zaledwie 10 km od Olbii. Choć często jest zatłoczona, zdecydowanie warto ją odwiedzić. Swoje piękno zawdzięcza krystalicznie czystej, turkusowej wodzie Morza Tyrreńskiego, która najczęściej jest przyjemnie ciepła. Wokół plaży znajdziemy powulkaniczne skałki i kamienie tworzące tutejszy krajobraz. Wisienką na torcie będzie widoczna w oddali wyspa Isola Tavolara ze wznoszącą się niemal z samego morza majestatyczną skalistą górą. Co ciekawe, Tavolara nie jest i nigdy nie była częścią Włoch. To osobne królestwo zamieszkałe przez zaledwie kilka rodzin.

Park Narodowy Arcipelago della Maddalena

Zaledwie godzinna podróż w kierunku północnego wybrzeża dzieli nas od Parku Narodowego Archipelagu La Maddalena. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia z uwagi na niezapomniane krajobrazy. Park o powierzchni całkowitej wynoszącej nieco ponad 200 kilometrów kwadratowych został stworzony w 1994 roku by chronić występującą tutaj rzadką florę i faunę. Jako przykład wymienić można choćby rybitwę rzeczną, czy burzyka żółtodziobego, których populacje szacuje się zaledwie na około kilkadziesiąt do kilkuset par. Wyjątkowi szczęściarze mogą dopatrzeć się w wodach parku kilku gatunków waleni, czy nawet delfinów butlonosych. Wyspy porośnięte są typową dla tego regionu roślinnością.

Tomba Dei Giganti

Zwiedzając to miejsce z przewodnikiem cofniemy się do prehistorycznej epoki brązu, czyli do około 2000 roku przed naszą erą. To właśnie w tych czasach powstał ten kompleks kamiennych grobowców. Ogromne kamienne płyty wyrzeźbione były z pojedynczych skał a następnie przetransportowane na miejsce i zakopane częściowo w ziemi. Świadomość tego, że znajdujące się tutaj ruiny zbudowali ludzie ponad cztery tysiąclecia temu przyprawia o chwilę refleksji.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail