Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Nowego Jorku

Nowy Jork – magiczna i być może najbardziej fascynująca metropolia na świecie, często określana również jako „Stolica Świata”. Miasto „zagrało” w niezliczonej ilości produkcji filmowych, jednak żaden film nie jest w stanie w pełni przekazać jego majestatycznej panoramy, naszpikowanej drapaczami chmur – to trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy. Prawdziwy charakter Nowego Jorku można poczuć przechadzając się ulicami Manhattanu, które są niczym głębokie wąwozy pośród oceanu wieżowców. Jeśli wielkomiejska dżungla kogoś przytłacza dobrym pomysłem będzie ucieczka do Central Parku, gdzie można znaleźć spokój i chwilę relaksu przed dalszym zwiedzaniem. Warto również udać się na dowolny z tarasów widokowych udostępnionych turystom na wieżowcach, by spojrzeć na potęgę miasta z innej perspektywy.

Szukasz lotu do Nowego Jorku? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 2662 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Nowy Jork

Stany Zjednoczone

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 08-11-2024 - 20-11-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 2662 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Nowy Jork

Stany Zjednoczone

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 06-11-2024 - 27-11-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 2665 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Nowy Jork

Stany Zjednoczone

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 15-11-2024 - 05-12-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Nowym Jorku

Statua Wolności

Statua Wolności tak silnie wrosła w krajobraz miasta, że dziś bardzo trudno wyobrazić sobie jej brak. Symbol Nowego Jorku i całych Stanów Zjednoczonych miał oficjalne otwarcie w 1886 roku. Podarowana przez Francję, miała być wyrazem przyjaźni obu narodów i stanowiła prezent z okazji setnej rocznicy podpisania Deklaracji Niepodległości. Nie każdy wie, że rząd francuski nie wspierał tego projektu, a do jej stworzenia przyczynili się głównie sami obywatele Francji – ponad 120 tys. osób przekazało pieniądze w ogólnonarodowej zbiórce na ten cel. Ciekawostką jest również sposób, w jaki Statua Wolności trafiła do Nowego Jorku. Z uwagi na 93 metry wysokości i ponad 200 ton wagi konieczne było pocięcie jej na kawałki. 300 elementów podróżowało przez prawie 3 tygodnie statkiem, który w USA został powitany przez 200 tys. czekających na lądzie Amerykanów.

Central Park

Najsłynniejszy park na świecie był niegdyś bagnistym terenem zamieszkałym przez niewolników, zbiegów i hodowców świń. Wszystko zmieniło się, gdy władze postanowiły uatrakcyjnić tę część miasta. Wysiedlenie 1600 osób, skomplikowany konkurs na projekt parku i intensywne prace 20 tysięcy robotników zmieniły to miejsce w 1857 roku w ukochany przez nowojorczyków park. Dzisiaj Central Park stanowi piąty pod względem wielkości zielony obiekt na świecie i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Nowego Jorku. Mimo, że wiele miejsc wygląda w nim niezwykle naturalnie, warto wiedzieć, że każdy element został precyzyjnie zaprojektowany.

Times Square

Położone na Manhattanie, najczęściej filmowane skrzyżowanie świata znane jest nawet osobom, które nigdy nie były w Nowym Jorku. Ciekawostką jest, że pierwotnie Times Sqare nazywał się Longacre Square. Obecna nazwa przypisywana jest przeniesieniu tu siedziby New York Times’a w 1904 roku. Tani lot do Nowego Jorku pozwoli zobaczyć na własne oczy najsłynniejszy plac świata z niezliczoną ilością neonów i niegasnącym gwarem.

Metropolitan Museum of Art

Na skraju Central Parku, tuż przy Piątej Alei mieści się największe i najstarsze muzeum amerykańskie. Metropolitan Museum of Art odkrywa przed odwiedzającymi takie perełki jak dzieła Rembrandta, van Gogha czy Rafaela. Tysiące eksponatów podzielone jest na tematyczne wystawy, a zwiedzający znajdą tu zarówno popis sztuki współczesnej w najlepszym wydaniu, jak i autentyczne sarkofagi pierwszych egipskich władców. By wyobrazić sobie jak dużą popularnością cieszy się nowojorskie muzeum sztuki, trzeba wiedzieć, że jest ono drugim – po francuskim Luwrze – najczęściej odwiedzanym muzeum na świecie.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail