Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Nicei

Malownicze góry, błękitna woda i słoneczna pogoda – królowa Lazurowego Wybrzeża posiada wszystko, by dumnie piastować swoje stanowisko. Nicea jest niezwykle uroczym miastem. Charakterystyczne kolorowe kamienice, wąskie uliczki starego miasta i ciągnące się wzdłuż morza promenady sprawiają, że nietrudno się w niej zakochać. Podobno bogaci Rosjanie wybierają właśnie Niceę na miejsce wakacyjnych wypadów, a dobrym tonie jest posiadać tutaj letnią rezydencję. Nic dziwnego – to miasto o przyjemnie wakacyjnym klimacie zachwyca od pierwszej chwili.

Co warto zobaczyć w Nicei?

Stare Miasto

Stare Miasto, nazywane często po prostu Starą Niceą, jest najpiękniejszą i najbardziej reprezentatywną częścią miasta. Przebijające pomiędzy budynkami morze nadaje zabytkowym zabudowaniom swobodniejszy charakter. Zwiedzanie warto zacząć od Placu Massena. Wybrukowany płytkami o wzorze szachownicy, stanowi główny plac miasta. Tutaj znajduje się Lustro Wody – ogromna fontanna stanowiąca atrakcję dla najmłodszych oraz Fontanna Słońca symbolizująca planety układu słonecznego z nagim Apollem w roli solarnego centrum. Stara Nicea to jednak nie tylko plac. Wysokie kamienice i zabytkowe kościoły sprawiają, że ta część miasta jest szczególnie urokliwa. Wąskie, nieco ciemne uliczki nadają przytulności i pozwalają choć odrobinę schronić się przed gorącym słońcem. Stare Miasto jest idealnym punktem obserwacyjnym niespiesznego życia mieszkańców i bramą na zwiedzanie pozostałej części miasta.

Wzgórze Zamkowe

Kupując bilet lotniczy do Nicei warto zarezerwować chwilę na odwiedzenie tego miejsca, to obowiązkowy punkt turystyczny. Wzgórze Zamkowe kusi odwiedzających zarówno piękną panoramą Nicei na tle Morza Śródziemnego, zjawiskowym sztucznym wodospadem oraz ruinami dawnej katedry. Zaskoczeniem może być brak zamku, który sugeruje nazwa. Codziennie, równo z wybiciem południa oddawana jest salwa armatnia, która – jak głosi historyczna plotka – miała przywoływać z plotek żonę jednego z zamieszkałych tu angielskich arystokratów. Wzgórze Zamkowe w głównej mierze oferuje fantastyczne widoki i możliwość odpoczynku od miejskiego zgiełku. To doskonałe miejsca na popołudniowy relaks.

Sobór Św. Mikołaja

Rosyjska miłość do Nicei zaczęła się w połowie XIX wieku, kiedy osiedliło się tu około 150 rosyjskich rodzin arystokratycznych. Jednym z efektów ich pobytu tutaj było wybudowanie w 1912 roku Soboru Św. Mikołaja. Cerkiew powstawała w miejscu willi, w której zmarł carewicz Nikołaj Aleksandrowicz, a jej ikonostas ufundowała sama caryca  Aleksandra Fiodorowna. Patrząc na świątynię można odnieść wrażenie, że to nie środek Nicei, a jedno z miast Rosji. Sobór Św. Mikołaja wybudowany jest w stylu staroruskim i wyglądem nie ustępuje cerkwiom z Placu Czerwonego. Fantazyjny kształt budynku wieńczą pokryte kolorową mozaiką brzuchate kopuły, a wnętrze zachwyca zarówno barwami jak i precyzją zdobień. Realizując tani lot do Nicei warto odwiedzić Sobór Św. Mikołaja, jest to bowiem największa z cerkwi w stylu starorosyjskim wzniesiona poza Rosją.

Promenada Anglików

Kilometry plaż, sklepików i zabytków oraz egzotycznych palm. Promenada Anglików ma 7 kilometrów długości i stanowi doskonałe miejsce odpoczynku i spacerów. Nazwa promenady nawiązuje do okoliczności jej powstania. Wybudowana została bowiem w okolicach XVIII wieku z inicjatywy przyjeżdżających tu angielskich arystokratów, którzy chcieli w pełni swobodnie i komfortowo cieszyć się spacerami nadmorskim wybrzeżem. Dzisiaj Promenada Anglików stanowi tętniący życiem bulwar, wypełniony restauracjami, kasynami i hotelami. To też doskonały punkt do uprawiania sportu – osoby jeżdżące na rolkach czy rowerze stanowią stały element tego miejsca. Realizując tani bilet lotniczy do Nicei warto poświęcić przynajmniej jedno popołudnie i odpocząć właśnie tutaj – w miejscu relaksu dawnych angielskich lordów i ich dam.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail