Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty na Mykonos

Mykonos cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów, dlatego linie lotnicze oferują coraz więcej połączeń z Polski na grecką wyspę, która nigdy nie zasypia. To prawdziwy raj nie tylko dla osób, które lubią dobrą zabawę. Mnóstwo tutaj restauracji, barów, a swobodna atmosfera powoduje, że każdy czuje się tutaj dobrze. Nadmorskie wiatry sprzyjają żeglowaniu, dlatego wybrzeże jest  pełne kolorowych łódek, stylowych jachtów i uroczych dzielnic portowych. Znakiem rozpoznawczym wyspy są białe kamienice, które podkreślają jej śródziemnomorski charakter. To również jeden z ulubionych kierunków celebrytów, łączący w sobie cechy ekskluzywnego kurortu z greckim stylem życia.

Co warto zobaczyć na Mykonos?

Chora

Stolica wyspy to pierwszy punkt programu podczas zwiedzania. Chora zachwyca już od początku swoim bardzo atrakcyjnym położeniem na Wzgórzu Kastro. Białe domki z niebieskimi oprawami okien i drzwi są wtopione w rajski krajobraz. Znakiem rozpoznawczym miasta i jednocześnie jego najpiękniejszą częścią jest dzielnica Alefkandra, zwana Małą Wenecją. Rybackie domki z kolorowymi balkonami zachwycają turystów, podobnie jak krążące po Chorze pelikany. Ze wzgórza, na którym znajdują się XVI – wieczne wiatraki roztacza się pocztówkowy krajobraz. Kościół Panagia Paraportiani, znajdujący się w najstarszej dzielnicy Chory, jest uważany za jeden z najbardziej urokliwych przykładów sakralnej architektury na Cykladach.

Plaże

Mykonos oferuje plaże ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbicielom sportów wodnych z pewnością przypadnie do gustu Plaża Agios Stefanos. Na Platis Gialos można wypożyczyć leżaki i parasole, odpocząć w restauracjach i barach położonych na wybrzeżu, albo udać się promenadą na bardziej popularną Paradise Beach. To raj dla miłośników nurkowania. Położona obok Super Paradise Beach oferuje wypoczynek dla nudystów. Dziesięć kilometrów od stolicy Mykonos znajduje się Elia Beach, czyli najdłuższa plaża na wyspie, a jednocześnie najmniej zatłoczona. Przyciąga pasjonatów windsurfingu, parasailingu i nart wodnych. Po aktywnym dniu można wypocząć w klimatycznych tawernach i restauracjach.

Muzea

Jednym z najważniejszych i największych muzeów na wyspie, jak i w całym Archipelagu Cyklad jest Muzeum Archeologiczne, mieszczące rzeźby i ceramikę, wraz ze słynną wazą z płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny z Wojny Trojańskiej. Intersujące zbiory znajdują się również w Muzeum Folkloru: tkaniny, ceramiki, fotografie, meble, mapy, biblioteki, modele statków. Jest ono poświęcone codziennemu życiu mieszkańców wyspy w XIX wieku. W Muzeum Rolnictwa, które jest częścią Muzeum Archeologicznego można obejrzeć: przedmioty użytkowe, biżuterię, elementy wnętrz i narzędzia do wytwarzania produktów. Na koniec coś dla prawdziwych wilków morskich: Muzeum Marynistyczne, w którym znajdują się przedmioty znalezione na dnie morza i w starych żaglowcach, oraz modele żaglowców od starożytności po czasy współczesne.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail