Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Moskwy

Moskwa to miasto kontrastów – nowoczesne wieżowce sąsiadują tu z 30-letnimi blokami mieszkalnymi, a luksusowe Bentleye i Porsche mijają wieloletnie Łady. Wokół charakteru stolicy Rosji narosło tyle mitów, że łatwo uwierzyć nawet w te, które brzmią mało prawdopodobnie. Moskwa jest największym miastem Rosji i kwintesencją jej osobowości. Rosyjska dusza odczuwalna jest na każdym kroku, a ciężar historycznych wydarzeń wygląda zza każdego rogu. Jeśli szukacie miasta niejednoznacznego i pociągającego jednocześnie, marzycie o podróży pełnej emocji i zaskoczeń – zróbcie sobie prezent i kupcie bilet lotniczy do Moskwy, a spełnią się Wasze oczekiwania.

Co warto zobaczyć w Moskwie

Plac Czerwony

Wpisany w 1990 roku na światową listę UNESCO Plac Czerwony – wbrew pierwszym skojarzeniom – nie posiada nazwy wywodzącej się z komunistycznego podłoża. Starosłowiański przymiotnik „krasny” oznacza zarówno kolor czerwony jak i słowo „piękny”. Plac Czerwony to zatem po prostu Piękny Plac. Choć inne miasta Rosji, takie jak Kursk czy Krasnojarsk, posiadają place o tej samej nazwie i charakterze, ten w Moskwie należy do najsłynniejszych na świecie. Plac Czerwony – początkowo służący jako targ – z czasem zyskał na znaczeniu. W czasach ZSRR awansował do miana centrum życia publicznego i miejsca najważniejszych państwowych wydarzeń. Dzisiaj odbywają się tu defilady wojskowe i parady, a okalające go zabytki sprawiają, że jest często pierwszym z kroków, które podejmują przyjeżdżający do Moskwy turyści.

Sobór Wasyla Błogosławionego

Myśląc o Moskwie wiele osób ma przed oczami bajecznie kolorowy budynek, sprawiający wrażenie wyjętego wprost z baśni tysiąca i jednej nocy. To właśnie Sobór Wasyla Błogosławionego. Świątynia powstała w latach 1555–1561, z inicjatywy Iwana Groźnego, ku pamięci zwycięstwa z Tatarami kazańskimi i zdobycia miasta Kazań. Legendy głoszą, że Iwan Groźny – chcąc uniknąć powielenia tak pięknej i majestatycznej budowli – kazał oślepić twórców Soboru. Czy to prawda? Trudno zgadywać, jednak istnieją przesłanki mówiące o tym, że jest to tylko jeden z powielanych  na temat tego miejsca mitów. Ciekawostką jest fakt, że kopuły Soboru – zgodnie z założeniami sztuki barokowej – pierwotnie były złote. Dopiero w XVII wieku – podążając za nowym trendem, czyli barokiem moskiewskim – nabrały dzisiejszego, baśniowo kolorowego wyglądu.

Mauzoleum Lenina

O tym, że duch przeszłości jest w rosyjskim narodzie ciągle żywy najlepiej świadczy kolejny z zabytków. Wybudowane około 1930 roku Mauzoleum Lenina leży na Placu Czerwonym i jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Moskwy. Jego wnętrze skrywa zwłoki przywódcy rewolucji październikowej, który – zmumifikowany – w dalszym ciągu dogląda swego narodu. Odwiedziny Mauzoleum wiążą się z niemałymi emocjami, nawet dla osób, które nie są zwolennikami rewolucjonisty. Wejście możliwe jest dopiero do dokładnej kontroli bezpieczeństwa, a samego porządku odwiedzania pilnują uzbrojeni żołnierze, w których asyście schodzi się do krypty. Tanie loty do Moskwy to okazja do poznania tego zabytku – być może pozwoli nam na lepsze zrozumienie specyfiki rosyjskiej duszy.

Kreml

Żywo bijące serce Moskwy i całej Rosji. Pierwsze skojarzenie wielu osób na myśl o naszych wschodnich sąsiadach. Miejsce, którego nie można pominąć. Po rosyjsku „kreml” to po prostu gród warowny – coś na kształt twierdzy o funkcji obronnej i reprezentatywnej. Jego imponujący zbiór budowli sakralnych i świeckich jest zdecydowanie wart odwiedzenia – najpopularniejsze dzisiaj miejsce w stolicy Rosji możesz zwiedzić kupując tani bilet lotniczy do Moskwy. O jego wyjątkowości może świadczyć fakt, że w 1990 roku dołączył do unikatowego na skalę światową grona zabytków z listy UNESCO.  To zdecydowanie miejsce, w którym warto się znaleźć.

 

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail