Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Mińska

Mińsk to miasto, które zaskakuje. Dlaczego? Stereotypowe wyobrażenia o jego totalitarnych charakterze nie znajdują bowiem pokrycia w zderzeniu z rzeczywistością. Stolica Białorusi zaskakuje czystością, nowoczesnością i szybkością rozwoju, która widoczna jest tutaj na każdym kroku. Choć trudno tu o klasyczne zabytki – miasto rujnowane było aż 18 razy – to jest to zdecydowanie kierunek warty odwiedzenia. Tani lot do Mińska jest idealnym pomysłem na przynajmniej krótki city break – weekend w tym mieście będzie zdecydowanie czasem pełnym pozytywnych zaskoczeń.

Co warto zobaczyć w Mińsku

Plac Zwycięstwa

Znajdujący się na skrzyżowaniu Zacharu i Alei Niepodległości plac stanowi nie tylko centralny punkt miasta i miejsce wydarzeń miejskich. Utworzony w 1954 roku, jest żywym pomnikiem ku czci Armii Czerwonej i żołnierzy partyzanckich biorących udział w wielkiej wojnie ojczyźnianej, jak nazywana jest tutaj II wojna światowa. Centralną część placu zdobi graniowy monument zwieńczony Orderem Zwycięstwa – najwyższym białoruskim odznaczeniem. By dodać całości splendoru, okoliczne budynki zostały wyposażone w czerwone, patriotyczne napisy, a każdą z latarni zdobi czerwona gwiazda. Dzisiaj Plan Zwycięstwa jest jednym z najczęściej wybieranych na ślubną scenerię miejsc.

Cerkiew Aleksandra Newskiego

Jedna z nielicznych zabytkowych świątyń na terenie Mińska. Zachwyca mnogością zdobień i bizantyjskim charakterem, jednocześnie sprawiając wrażenie niezwykle przytulnej i przyjaznej. Na tle miasta wyróżnia się błękitnym dachem i oryginalną architekturą – nie sposób jej nie zauważyć. Wyświęcona w 1898 roku, stanowi nie tylko miejsce modlitwy, ale również miejsce pamięci 118 żołnierzy, którzy oddali życie podczas wyzwolenia Bułgarii w 1878 roku. Tani lot do Mińska umożliwia obejrzenie na własne oczy tego historycznego miejsca. Ciekawostką są okoliczności zachowania cerkwi w nienaruszonym stanie – wrzucony do jej wnętrza ładunek wybuchowy okazał się być niewypałem i tylko dzięki temu świątynia zachowała swój historyczny wygląd.

Archikatedra Imienia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku

Chociaż mieszkańcy Białorusi to w przeważającej mierze prawosławni, nie brakuje tu katolików. Archikatedra Imienia Najświętszej Maryi Panny jest na to najlepszym dowodem, a bilet lotniczy do Mińska daje możliwość obejrzenia tego historycznego miejsca. Umieszczona w centralnej części miasta, stanowi jego najważniejszą katolicką świątynię. Otwarta w 1710 roku, jest doskonałym przykładem barokowego stylu – zarówno pod względem zewnętrznych zdobień jak i wypełnionego freskami sklepienia, które wsparte jest na sześciu masywnych kolumnach. Mimo swej wyjątkowości, Archikatedra NMP nie zawsze była należycie doceniana. W czasach II wojny światowej stanowiła garaż, zaś późniejsze władze komunistyczne oddały świątynię dla towarzystwa sportowego. Obecny splendor archikatedra odzyskała dopiero w latach 90. poprzedniego stulecia.

Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej

Wizyta w muzeum stanowi gratkę zwłaszcza dla osób lubujących się w historii, ponieważ sposób przedstawienia II wojny światowej przez białoruską instytucję różni się nieco od tego jaki znamy z polskich muzeów. Przez pozorny obiektywizm daje się bowiem zauważyć dążenia do gloryfikacji działań Armii Czerwonej. Zbiory muzeum to autentyczne przedmioty pochodzące z trudnego okresu pomiędzy 1941, a 1945 rokiem – medale, plakaty, odzież, fotografie, grafiki. We wnętrzu można odnaleźć również wizualizacje wojennych okopów czy więziennych cel. Tani bilet lotniczy do Mińska to możliwość skonfrontowania posiadanej wiedzy z przedstawianą w muzeum wersją – to prawdziwa okazja dla fanów historii.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail