Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty na Mauritius

Mauritius przyciąga piękną, słoneczną pogodą, niebiańskimi plażami i delfinami, które od czasu od czasu pojawiają się na horyzoncie oceanu. Zachwycająca bajkowymi kolorami przyroda, przyjaźnie nastawieni mieszkańcy oraz różnorodność dostępnych atrakcji sprawiają, że wyspa jest spełnieniem marzeń o idealnych wakacjach. Tani lot na Mauritius to nie tylko okazja do wypoczynku, ale również możliwość poznania mentalności wielokulturowego społeczeństwa.

Szukasz lotu na Mauritius? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 3368 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Mauritius

Mauritius

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 30-05-2024 - 11-06-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć na Mauritiusie

Ogród botaniczny w Pamplemousses

Wypełniony soczystą zielenią ogród zachwyca gęsto rosnącymi palmami, lotosami i kolorową roślinnością. Główną i najczęściej wymienianą atrakcją parku jest staw z potężnymi liliami wodnymi Victoria amazonica, które znajdziemy w samym sercu ogrodu. Warto wiedzieć, że jeden pływający po wodzie liść lilii jest w stanie bez trudu unieść małe dziecko. Potężne baobaby, figowce i drzewa cynamonowe pozwalają poczuć piękno egzotycznej przyrody, a zamieszkujące ogród ogromne żółwie to okazja do niezapomnianego spotkania ze 100-letnim gadem.

Park Narodowy Chamarel

Wybierając tani lot na Mauritius warto odwiedzić Park Narodowy Chamarel. Kryje się w nim jeden z niesamowitych cudów natury – magiczne wydmy nazywane Ziemią Siedmiu Kolorów. W zależności od pory dnia, nasłonecznienia i wilgotności można zaobserwować ziemię mieniącą się barwami od czerwieni, przez brązy, róże i fiolety. Za piękne zjawisko odpowiadają obecne w glebie minerały oraz erozja pyłu wulkanicznego. Zróżnicowane warstwy erozji i zmienna koncentracja metali, takich jak żelazo i aluminium sprawiają, że pod wpływem słońca ziemia zamienia się w wyjątkowy, barwny spektakl.

Ganga Talao

Ze względu na kosmopolityczny charakter wyspy można tu spotkać tuż obok siebie meczety, kościoły i świątynie hinduskie. Warto więc poświęcić chwilę i odwiedzić jedną z tych ostatnich – Ganga Talao. Religijne centrum hinduizmu wita nas potężnymi posągami świętych, zapachem kadzideł i jeziorem, które wedle wierzeń jest połączone z indyjskim Gangesem. Przy odrobinie szczęścia trafimy na obchody jednego z wielu hinduskich świąt, co w praktyce oznacza spotkanie tysięcy wiernych – największe z nich gromadzą nawet 350 tysięcy pielgrzymów. Odwiedzając jedną z 33 kaplic poświęconych różnym bogom mamy dużą szansę na to, by stać się świadkami składania ofiar z owoców w przeróżnych intencjach.

Chateau de Labourdonnais

Jedną z atrakcji wyspy jest dom kolonialny Chateau de Labourdonnais wraz ze znajdującą się tu restauracją oraz czynną destylarnią rumu. Szeroka, otoczona powykręcanymi, olbrzymimi drzewami aleja prowadzi wprost do urządzonej w wiktoriańskim stylu potężnej willi. Chateau de Labourdonnais to pięknie zachowana rezydencja, w której można nie tylko poznać historię Mauritiusa. W cenie biletu otrzymujemy dodatkowo możliwość degustacji rumu, który wytwarzany jest tu w kilku gatunkach i smakach. Rezydencja otoczona jest doskonale utrzymanym ogrodem ze specjalnym miejscem dla żółwi. Marka destylarni dostępna jest również w lokalnych sklepach, co sprawia, że nawet po zakończeniu zwiedzania mamy okazję nabyć butelkę tego doskonałego trunku.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail