Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Rezerwuj loty na Maltę

Loty na Maltę to jedne z najchętniej wybieranych połączeń lotniczych w obrębie Morza Śródziemnego. Niewielkich rozmiarów państwo – miasto robi ogromne wrażenie na licznie przybywających tutaj turystach. Wyspa słynie ze wspaniałej architektury, a stolica Valletta została uznana za miasto o największym zagęszczeniu zabytków na metr kwadratowy i wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Malta, to jednak nie tylko fascynujący zespół urbanistyczny, ale także wspaniała przyroda. Niezwykle urozmaicona linia brzegowa z jaskiniami, klifami i urokliwymi plażami, wysoka średnia temperatura powietrza oraz liczba słonecznych dni w ciągu roku sprawiają, że wycieczka na Maltę, nawet w styczniu, pozwoli skorzystać z przyjemnego klimatu i zobaczyć przepiękne zakątki wyspy. Loty z Warszawy na Maltę zajmują ok. 3h.

Co warto zobaczyć na Malcie

Valletta

Stolica Malty jest uznawana za muzeum pod gołym niebem. Oprócz kameralnej atmosfery, wąskich uliczek i przytulnych kafejek znajdziemy tutaj muzea, fontanny, ogrody i balkony, które zachwycą niejednego pasjonata fotografii. Miasto, w którym znajduje się ponad 320 zabytków jest najcieplejszą i najdalej wysuniętą na południe stolicą europejską i niewątpliwie pierwszym punktem na mapie zwiedzania Malty, w którym warto zatrzymać się na dłużej. Spacer ulicami Valletty w połączeniu z degustacją lokalnych przysmaków dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Marsaxlokk

To kolorowa rybacka wieś na Malcie, w której można zobaczyć portową zatoczkę z leniwie kołyszącymi się na wodzie luzzu – czyli tradycyjnymi łódkami rybackimi. Kolorystyka tych łódek jest tłem do zdjęć i pocztówek przywożonych z tego miejsca. Marsaxlokk jest również znane z odbywającego się tutaj w niedziele targu, który przyciąga nie tylko turystów, ale także mieszkańców. Znajdziemy na nim słodycze, ryby i owoce morza, warzywa oraz ubrania. Jeśli chcemy zwiedzić Marsaxlokk bez tłumu warto przyjechać jednak w dzień powszedni. W przerwie między zwiedzaniem można zatrzymać się w jednej z restauracji na rybną ucztę podziwiając magiczny zachód słońca.

Gozo

Podczas pobytu na Malcie warto jeden dzień zarezerwować na wycieczkę na pobliską wyspę Gozo. Z portu na północy Malty wypływa na nią prom, którym rejs trwa 20 minut. Malownicze trasy rowerowe oferują sielskie krajobrazy i dzikie plaże. Stolica wyspy posiadająca dwie nazwy: Rabat albo Victoria pełna jest labiryntów urokliwych uliczek i kawiarenek. Jednak największej wyjątkowości nadaje jej cytadela, z której murów można podziwiać spektakularny widok na okolicę. Kolorystyka Gozo jest utrzymana w odcieniach piaskowca, który idealnie współgra z promieniami słonecznymi. Kupując tani bilet lotniczy na Maltę można jednocześnie zobaczyć dwie wyspy Archipelagu Maltańskiego.

Mdina

Dawna stolica Malty to miejsce z duszą, które z pewnością warto odwiedzić. Nazywana inaczej miastem ciszy jest wyjątkowa ze względu na brak ruchu kołowego. Przekraczając jej bramę ma się wrażenie podróży do przeszłości zachwycającej baśniowymi widokami. Kręte kamieniste uliczki, kameralne sklepiki i winiarnie, w których można usiąść wsłuchując się w echo odbijające się od budynków. Otoczona murami i fosą wyraźnie odcina się na tle krajobrazu. Mdina to miejsce szczególne, w którym czuć również ducha historii, gdyż pierwsze ślady życia tutaj pochodzą z IV w p.n.e., ale po dzień dzisiejszy został zachowany jego niezwykły charakter.

 

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail