Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Podróż na Malediwy – jakie atrakcje czekają na nas w stolicy rajskiego archipelagu

Atol Male to najważniejsza z wysp, które tworzą Republikę Malediwów, jej stolica. Jest to kulturalne i administracyjne centrum tego państwa. Malownicze wyspy wszystkim kojarzą się najczęściej z widokiem przepięknych plaż i lazurowych wód Oceanu Indyjskiego. Czy warto zarezerwować loty na Malediwy i co, poza odpoczywaniem na plażach, możemy tam robić?

Loty na Malediwy

Planując podróż możemy rozważyć wiele opcji, gdyż loty są realizowane zarówno przez tanie linie lotnicze, takie jak FlyDubai czy linie regularne m.in. Qatar Airways, Emirates. Z Polski połączenia są realizowane z lotniska Chopina, z portu lotniczego Kraków-Balice, czy Katowice-Pyrzowice. Loty z Polski na Malediwy będą wymagały przesiadek, nie mamy opcji połączeń bezpośrednich. Czas przelotu na rajskie wyspy to około 14-16 godzin.

Kiedy najlepiej polecieć na Malediwy?

Loty na Malediwy najlepiej zaplanować w okresie zimowym. Od listopada do marca na Malediwach notujecie się najmniej opadów i najlepszą pogodę. W tym okresie ceny przelotów mogą też być wyższe. Niski sezon na rajskim archipelagu odnotowuje się od europejskiej wiosny do jesieni.

Najnowsze promocje lotnicze

od 4038 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Male

Malediwy

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 01-11-2024 - 10-11-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Male?

Male jest malutkim miastem o powierzchni zaledwie 6,8 km². Głównym celem podróży do tego zakątka świata są przepiękne białe plaże i szafirowa woda, które czynią z Malediwów niepowtarzalne miejsce na ziemi. Rajskie wakacje na jednej z wysp archipelagu na pewno zostaną w naszej pamięci na długo za sprawą bajecznych krajobrazów.

Must see: rafa koralowa

Jedną z największych atrakcji Malediwów jest rafa koralowa. Niestety postępujące zmiany klimatyczne powodują, że bogactwo podwodnej fauny i flory z roku na rok ubożeje. Warto docenić naturalne piękno wyspy i wybrać się na nurkowanie czy też zaopatrzyć się w zestaw do snorkelingu. Na Malediwach możemy podziwiać wiele gatunków egzotycznych ryb, żółwi, płaszczek i samych koralowców.

Varunulaa Raalhugandu, czyli raj dla surferów

Jedną z najbardziej uczęszczanych plaż na Malediwach jest Varunulaa Raalhugandu zlokalizowana w południowo-wschodniej części Male. Miejsce to ma bardzo potężne, a jednocześnie bardzo stabilne fale, dlatego jest idealne do surfowania. Niezależnie od pory dnia, będąc na plaży z pewnością zobaczymy niejedną osobę uprawiającą ten sport.

Architektoniczne zabytki Malediwów

Oprócz oczywistego naturalnego piękna Malediwów, warto zwrócić uwagę także na inne atrakcje, które pozwolą nam lepiej poznać ten egzotyczny kraj, jego kulturę i historię.

Islamic Centre w Male

Centrum Islamskie to najbardziej charakterystyczny punkt architektoniczny w Male. W ośrodku otwartym w 1984 roku znajduje się meczet imienia jednego z bohaterów narodowych Malediwów, sułtana Muhammada Thakurufaanu Al Auzama. Sułtan wypędził Portugalczyków i przyczynił się do uzyskania niepodległości Malediwów. Sam budynek zaliczany jest do największych meczetów w całej Azji Południowej, gdyż pomieścić może ponad 5 tysięcy osób. Meczet wyróżnia wspaniała złota kopuła, a wnętrze świątyni ozdobione jest pięknymi obrazami rzeźbionymi w drewnie oraz kaligrafią arabską. W Centrum znajduje się też biblioteka islamska, a także sala konferencyjna, w której odbywają się oficjalne spotkania i uroczystości. Swoją siedzibę ma tam Ministerstwo Spraw Islamskich. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych w kraju.

Hukuru Miskiy czyli Meczet Piątkowy

Meczet Hukuru Miskiy w Male, znany także jako Stary Meczet Piątkowy to jeden z najstarszych i najokazalszych obiektów sakralnych na świecie. Świątynia została zbudowany w XVII, na miejscu innego obiektu z XII wieku. Tym, co czyni Stary Meczet Piątkowy wyjątkowym jest materiał z którego powstał. Meczet wybudowano z koralowca, dzięki czemu trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako unikalny przykład architektury i kultury morskiej. Jego budowa trwała dwa lata, a pod względem architektonicznym jest jednym z najdoskonalszych budynków z kamienia koralowego na świecie.

Rezydencja prezydenta kraju Mulee-Aage

W pobliżu meczetu Hukuru Miskiiy warto zwrócić uwagę na kolejną atrakcję jaką jest oficjalna rezydencja prezydenta kraju. Mulee-Aage wybudowano na przełomie XIX i XX wieku jako dom rodowy Shamsuddeen. Lśniący biały pałac prezydenta kraju stanowi jedną z chętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych Malediwów. Pierwotnie zamieszkiwany był on przez rodzinę Shamsuddeen, jednak w 1934 roku książę Izzudin został z niego wygnany, a pałac pozostawał opuszczony aż do II wojny światowej. Wtedy stał się siedzibą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Od 1953, rok po zniesieniu monarchii, uczyniono go Pałacem Prezydenckim – obecnie swą siedzibę ma tutaj rząd.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail