Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Malagi

Stolica wyśmienitego wina, miejsce urodzin Picassa i jeden z głównych ośrodków portowych Andaluzji. Dzięki tanim lotom do Malagi mamy możliwość zwiedzenia pięknego, skąpanego słońcem miasta, w którym atmosfera fiesty wprowadzi każdego w stan beztroski.

Co warto zobaczyć w Maladze

Katedra Wcielenia w Maladze

Jednym z obowiązkowych punktów na turystycznej mapie Malagi jest Santa Iglesia Catedral Basílica de la Encarnación, czyli Katedra Wcielenia. Budowla ta, budowana przez blisko 200 lat łączy dwa style architektoniczne. Główna część budynku – wykonana wcześniej – to renesans z domieszkami gotyku. Fasada z kolei prezentuje już wczesny barok. We wnętrzu katedry największe wrażenie robi drewniany chór prezentujący postacie świętych oraz XVII-wieczne organy, złożone z kilku tysięcy piszczałek. Jeśli przyjdziemy zwiedzać katedrę w trakcie nabożeństwa, być może będziemy mieli możliwość usłyszeć ich piękny dźwięk. Mieszkańcy Malagi nazywają katedrę „La Manquita”, czyli jednoręka. Nazwa ta odnosi się do dzwonnicy, która według planów miała mieć również swoją siostrę. Niestety, budowy drugiej dzwonnicy nigdy nie rozpoczęto. Pierwsza natomiast jest świetnym miejscem do podziwiania panoramy miasta.

Zamek Gibralfaro

Castillo de Gibralfaro jest najważniejszym budynkiem i symbolem Malagi – miasto ma go nawet w swoim herbie. Potężna forteca, wybudowana na wysokim wzgórzu w XIV wieku pełniła rolę fortu obronnego dla mieszkańców Malagi oraz położonego nieco niżej zamku Alcazaba. To tutaj pomieszkiwał Ferdynand II Katolicki wraz z małżonką po zdobyciu Malagi przez wojska hiszpańskie. Architekci budujący Gibralfaro zadbali o to, by zamek był wyposażony w najnowsze rozwiązania militarne, jak łamane, pozbawione baszt mury obronne, czy podwójna brama główna. Dzisiaj możemy podziwiać potęgę fortecy z zewnątrz, oglądać militarne eksponaty w muzeum, a także swobodnie spacerować po murach. Wieczorem warto udać się na platformę widokową zamku by zobaczyć rozpościerający się piękny widok na port, miasto i zachodzące za horyzontem słońce.

Zamek Alcazaba

Drugi, pod względem rozpoznawalności symbol Malagi został zbudowany przez Maurów – ludność zamieszkującą tereny średniowiecznej Mauretanii. Od samego początku Alcazaba miała pełnić rolę obronną głównie przed najazdami piratów. W czasie największej świetności osiągnęła kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i przeszło sto baszt obronnych. Jako jeden z najlepiej umocnionych bastionów w okolicy często pełniła także rolę rezydencji wielu władców. Obecnie w jej wnętrzach możemy podziwiać zasoby muzealne złożone głównie z wyrobów ceramicznych odnalezionych podczas prac archeologicznych. Udostępnione do zwiedzania alejki Alcazaby zaprowadzą nas do pięknych ogrodów, a widoczna po przeciwnej stronie Malaga odkryje swe piękno z nowej perspektywy.

Muzeum Picassa

Tani bilet lotniczy do Malagi to niepowtarzalna okazja na spotkanie ze sztuką najwyższej klasy. Pablo Picasso to artysta, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Urodzony w 1881 roku malarz, jeden z twórców i wybitny praktyk nurtu zwanego kubizmem pochodził właśnie z Malagi. To tutaj spędził lata swojego dzieciństwa i tutaj mieści się jego dom – a w nim muzeum. Naturalnie, w jego wnętrzach możemy podziwiać obrazy, linoryty, litografie i szkice Picassa. I choć najbardziej popularne dzieła artysty są rozlokowane w innych muzeach, czas spędzony tutaj z pewnością okaże się obfitujący w artystyczne doznania. Kilka kroków dalej, w domu urodzin malarza, możemy dowiedzieć się więcej o jego życiu.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail