Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Lyonu

Trzecie co do wielkości miasto Francji stanowi nie lada atrakcję dla miłośników francuskiego stylu architektonicznego. Miasto placów i rzeźb oferuje zwiedzającym bogatą gamę zabytków zachwycających swoją historią. Lyon ugości nas wieloma wydarzeniami kulturalnymi, czy też możliwością skosztowana wyśmienitej francuskiej kuchni. Zatem, jeśli szukamy sposobu na weekend w przepięknym miejscu, tani bilet lotniczy do Lyonu pomoże nam przeżyć niezwykłą przygodę.

Co warto zobaczyć w Lyonie

Bazylika Notre-Dame de Fourvière

Choć nie jest tak popularna jak jej paryska imienniczka, bazylika Notre-Dame de Fourvière robi ogromne wrażenie na zwiedzających. Monumentalna budowla jest symbolem architektury w stylu romańskim i bizantyjskim. Wybudowana została w XIX wieku jako swego rodzaju pomnik upamiętniający zwycięstwo wartości chrześcijańskich nad ustrojem komunistycznym. Wnętrza bazyliki zdobią liczne mozaiki, freski i malowidła francuskich artystów. Choć dostanie się na szczyt wzgórza Fourvière nie jest łatwe, warto to zrobić choćby dla przepięknych widoków. Wytrwalsi podróżnicy mogą podziwiać panoramę Lyonu z jednej z wież bazyliki. Majestatyczna budowla robi jeszcze większe wrażenie podczas nocnego spaceru uliczkami miasta.

Katedra św. Jana Chrzciciela

W samym sercu Starego Miasta znajduje się przepiękna gotycka Katedra Św. Jana Chrzciciela. Charakterystyczna dla francuskich kościołów z okresu XII wieku fasada składa się z dwóch wież, umieszczonej centralnie rozety oraz bogato zdobionych wejść. Wchodząc do środka naszą uwagę przyciągną kolorowe witraże znajdujące się w potężnych i wysokich oknach. Centralny ołtarz sięga swoją historią znacznie dalej niż sama katedra. Krzyże znajdujące się po obu jego stronach pochodzą z Soboru Lyonskiego III i są symbolem zjednoczenia kościoła katolickiego. W centralnej części katedry znajduje się wciąż funkcjonujący XIV-wieczny zegar astronomiczny. Tuż przy wyjściu znajdziemy sklepik, w którym możemy zaopatrzyć się w pamiątki.

Place Bellecour

To największy w Europie plac pozbawiony jakiejkolwiek zieleni (tzw. plac jasny). Mimo, że nie doświadczymy na nim flory, plac tętni życiem towarzyskim i kulturalnym. To najpopularniejsze miejsce spotkań i arena wielu imprez artystycznych. Jest to także centralny punkt Lyonu skupiający jego główne ulice, czy linie metra. Na środku Placu Bellecour umieszczono pomnik panującego na przełomie XVII i XVIII wieku króla Francji Ludwika XIV. Chętni na obejrzenie panoramy miasta mają tutaj jedyną okazję na podziwianie jej z górnego punktu diabelskiego młyna.

Place des Jacobins

Innym placem zdecydowanie wartym odwiedzenia w Lyonie jest Plac Jakobinów. Choć sporo mniejszy od poprzednika, przykuwa uwagę swoim artystycznym pięknem. Nazwa pochodzi od zakonu mieszczącego się w jednym z pobliskich budynków. Jednak nie to jest główną atrakcją placu. W jego centrum znajduje się przepiękna XIX-wieczna fontanna stworzona przez lokalnego rzeźbiarza Gasparda Andre. Górną część fontanny stanowi wieża, w której umieszczone zostały cztery figury słynnych lyońskich artystów. Są tam pisarz Gerard Audran, malarz Hypolyte Flandrin, rzeźbiarz Guillaume Coustou oraz architekt Philibert Delorme. Poniżej górnej wieżyczki, tuż nad taflą wody znajdują się syreny trzymające w rękach ryby. Plac otaczają kawiarnie i restauracje, dzięki czemu jest to świetne miejsce do odpoczynku po aktywnym zwiedzaniu miasta. Dodatkowo plac robi niesamowite wrażenie nocą, gdy zarówno fontanna, jak i pobliskie budynki zostają podświetlone.

 

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail