Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Luksemburga

Luksemburg to prawdziwa miniatura dawnej i współczesnej Europy. Otwiera przed odwiedzającymi to, co ma najlepsze – nostalgiczne widoki, magiczną starówkę i pełen przekrój europejskich atrakcji i zabytków. Niewielkie rozmiary miasta sprawiają, że zdążymy poznać je nawet przez weekend – tani lot do Luksemburga jest idealnym wyborem na krótki city break.

Co warto zobaczyć w Luksemburgu

Stare Miasto

Wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO starówka robi wrażenie na każdym, kto ma okazję się tu znaleźć. Stare Miasto wypełnione jest uroczymi kamieniczkami i wąskimi alejkami,  pozwalającymi skutecznie zapomnieć o otaczającym świecie. Wiele osób jest zaskoczonych faktem, że niektóre z budynków mają ponad 400 lat. Nic dziwnego – całość jest tak zadbana i czysta, że przypomina bardziej scenerię Disneylandu, niż prawdziwe zabytki. Magiczny klimat Starego Miasta dopełniają dodatkowo mosty i akwedukty rozciągające się nad przecinającą miasto rzeką Alzette. Starówka stanowi często pierwszy punkt na trasie zwiedzania. To dobry pomysł – nieopodal znajduje się Plac Guillaume II, Pałac Wielkich Książąt, czy Katedra Notre Dame. Tani bilet lotniczy do Luksemburga pozwala przenieść się do tego bajkowego miejsca.

Twierdza Luksemburg

Okrzyknięta niegdyś Gibraltarem Północy twierdza składająca się z trzech obwodów obronnych wyposażonych w około 40 dział, obecnie jest idealnym miejscem na spędzenie wolnego, sobotniego popołudnia. Mimo dawnego, militarnego charakteru dzisiaj stanowi jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Luksemburga. Górująca nad miastem forteca wybudowana została około 963 roku na skale Bock. Jej główną atrakcją są obecnie kazamaty – 17 km wydrążonych w skale tuneli. Kazamaty to jednak nie tylko sekretne przejścia. 25 stanowisk artyleryjskich, stajnie, piekarnie, rzeźnie, magazyny i koszary razem tworzą unikatowe podziemne miasto.

Pałac Wielkich Książąt

Tani lot do Luksemburga to doskonała okazja by poznać piękną, lecz pozbawioną zbędnego blichtru  siedzibę książąt luksemburskich. Wybudowany w XVI wieku pałac był wielokrotnie rozbudowywany i odrestaurowywany. Obecnie stanowi siedzibę Wielkiego Księcia. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze tak było. W czasach okupacji niemieckiej Pałac Wielkich Książąt służył hitlerowcom jako sala koncertowa i tawerna – niezobowiązujące miejsce spotkań. Ten trudny dla całego Luksemburga czas negatywnie odbił się również na pałacu, skutkując dużymi zniszczeniami i rozkradzeniem większości cennych mebli i obrazów. Dopiero w 1960 roku, z nakazu księżnej Charlotty dokonano gruntownego remontu, który przywrócił zasłużony blask.

Katedra Notre Dame

W samym sercu miasta odnajdziemy prawdziwą perełkę późnogotyckiego stylu architektonicznego i najważniejszą katedrę Luksemburga. Katedra Notre Dame to nie tylko przepiękna, trójnawowa świątynia, ale przede wszystkim miejsce pochówku władców tego niewielkiego kraju. Wybudowana została około 1613 roku przez jezuitów jako kościół dla prowadzonej przez nich szkoły. Wnętrze katedry zaskakuje przestrzenią i światłem, które delikatnie sącząc się przez barwne witraże, kładzie się kolorem na ołtarzu oraz nawach. To właśnie witraże stanowią główną ozdobę świątyni – wraz z pokrytymi arabeską kolumnami tworzą nieprzytłaczającą, lecz efektowną dekorację. Groby władców Luksemburga skryte są w krypcie katedry. Jej wejścia strzegą dwa kamienne lwy, do dziś dumnie chroniące dawnych królów.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail