Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Lublany

Lublana to miasto, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Stolica Słowenii nie przytłacza i zgrabnie łączy nowoczesną wygodę z sielankowym klimatem niewielkiego miasta. Tym, co urzeka najbardziej jest bogactwo zabytków i pyszne jedzenie, które w towarzystwie lokalnego, białego wina smakuje jeszcze lepiej. Tani lot do Lublany to doskonały wybór dla każdego, kto chce się zrelaksować w wyjątkowo romantycznym otoczeniu.

Co warto zobaczyć w Lublanie

Smoczy Most

Smoczy Most łączący oba brzegi rzeki Lublanicy został stworzony w czasie panowania monarchii austro-węgierskiej, i jako żelbetonowa konstrukcja stanowił w tamtym czasie najnowocześniejszy obiekt tego typu w całej Europie. Ciekawostką jest fakt, że pierwotnie most nazwany został imieniem Franciszka Józefa I – na cześć jego czterdziestoletnich rządów. Nazwa ta jednak nigdy się nie przyjęła, a most przez mieszkańców od zawsze nazywany był smoczym. Obecna nazwa nawiązuje do 4 majestatycznych smoczych strażników broniących wejścia. Wiążąca się z nimi legenda głosi, że przechodząca obok nich dziewica sprawi, że zamachają ogonami.

Metelkova

W 1993 roku opuszczone, wojskowe koszary zostały zamienione w squat prowadzony przez miejscowych artystów i anarchistów. Obecnie Metelkova jest niezależnym centrum kulturalnym, w którym można znaleźć kawiarnie, bary, pracownie artystyczne i rękodzielnicze, ale przede wszystkim galerie sztuki. Już po przekroczeniu progu centrum zauważalny jest odmienny charakter tego miejsca. Kolorowe murale pokrywające ściany, wyglądające z każdego miejsca prace artystyczne i instalacje sprawiają, że klimat Metelkovej jest niepowtarzalny – przez niektórych określany wręcz mianem szalonego. Warto kupić tani bilet lotniczy do Lublany i odwiedzając miasto zobaczyć to miejsce.

Zamek w Lublanie

Choć pierwsze wzmianki o zamku w Lublanie pojawiają się w księgach dopiero około 1144 roku, szacuje się, że na zamkowym wzgórzu dużo wcześniej wznoszono fortyfikacje, których autorami mogli być Celtowie, a nawet Rzymianie. Dzisiaj zamek w Lublanie stanowi jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji miasta oraz miejsce odpoczynku. Zachwyca nie tylko historycznym kunsztem – to zgrabne połączenie przeszłości i teraźniejszości. W kamienne mury wpleciono nowoczesne konstrukcje, które nadają mu sznyt współczesności, ale dodają też lekkości. Do zamku prowadzi kilka dróg, w tym jedna szczególnie lubiana przez turystów. Mowa o kolejce linowej, która jeżdżąc 15 razy w ciągu godziny sprawnie przemieszcza kolejnych odwiedzających. Decyzja o skorzystaniu z kolejki jest warta rozpatrzenia, bowiem oglądanie widoków z jej okien stanowi dodatkową przyjemność i atrakcję.

Park Tivioli

Park Tivioli jest jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Lublany. Urządzony we francuskim stylu, zachwyca pięknymi ogrodami i sielskim klimatem. Będąc tu choć raz nietrudno zrozumieć, dlaczego w każdy słoneczny weekend zapełnia się odwiedzającymi. Park Tivioli to jednak nie tylko zieleń i sielankowa aura. Znajduje się tu również niewielkie zoo, odkryty basen, z którego można korzystać podczas ciepłych dni oraz XVII-wieczny dwór, który obecnie stanowi siedzibę Międzynarodowego Centrum Sztuki Graficznej. Decydując się na tani lot do Lublany warto odwiedzić Park Tivioli, nie tylko by odpocząć, ale również zobaczyć, jak wygląda codzienność mieszkańców miasta.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail