Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Los Angeles

Ciągnące się kilometrami plaże, polujący na fale surferzy i gwiazdy z wielkiego ekranu – to wszystko można znaleźć w Los Angeles. Miasto Aniołów bywa określane miastem snów i stanowi cel wielu marzących o światowej sławie osób. Nic dziwnego – jedna na sześć osób mieszkających w LA pracuje w branży kreatywnej, a szansa na spotkanie znanego aktora jest tutaj wyjątkowo duża. Los Angeles ma w sobie wyjątkową energię będącą połączeniem kulturowej mieszanki jej mieszkańców, szalonej rzeczywistości kreowanej przez kolejne plany filmowe, oraz oceanu, który stanowi tu po prostu część życiowej przestrzeni.

Szukasz lotu do Los Angeles? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 3033 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Los Angeles

Stany Zjednoczone

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 06-03-2024 - 20-03-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Los Angeles

Muzeum figur woskowym Madame Tussauds

Najsłynniejsze na świecie muzeum figur woskowych stanowi gratkę dla każdego fana filmów z wielkiego ekranu. Ponad 100 figur doskonale odzwierciedla bohaterów „Śniadania u Tiffany’ego”, „Gorączki sobotniej nocy” czy „Spidermana” co sprawia, że odwiedzający przez chwilę mogą poczuć się jakby sami uczestniczyli w filmie. Niezwykle realistyczne figury ustawione są w scenerii z planów filmowych lub koncertów, a udostępnione gadżety pozwalają odwiedzającym na zrobienie idealnego zdjęcia pamiątkowego. Choć podobne muzea znajdują się na całym świecie, te w Los Angeles zasługuje na szczególną uwagę – zarówno z powodu bliskości Hollywood, jak też najwierniejszego odwzorowania gwiazd.

Studio Universal

Studio Universal to nie tylko plany filmowe najbardziej znanych filmów na świecie. To potężne centrum rozrywki o wielkości trudnej do obejrzenia w ciągu jednego dnia. Znajduje się tutaj wszystko co potrzebne do szalonej zabawy – rollercoastery, przedstawienia w prawdziwie hollywoodzkim stylu, parady oraz symulatory 3D/4D. Tym co szczególnie przyciąga są jednak plany, na których kręcone były najbardziej kasowe hity – Harry Potter, Jurasik Park czy Dracula. Możliwość odbycia godzinnej wycieczki po studio umożliwia poznanie kulis powstawania filmów i pracy filmowców. Tani bilet lotniczy do Los Angeles pozwala zobaczyć te miejsce – połączenie studia filmowego z parkiem rozrywki stanowi idealną propozycję na spędzenie popołudnia, które będzie wspominane jeszcze długo po jego zakończeniu.

Aleja Gwiazd Hollywood

Najbardziej znany bulwar na świecie i jedno z pierwszych miejsc, do którego udają się zwiedzający. 2600 wykonanych z lastryko i mosiądzu gwiazd należy do osób z pierwszych stron gazet – Michaela Jacksona, Harrisona Forda czy Brada Pitta. Co ciekawe istnieją gwiazdy przyznane fikcyjnym postaciom takim jak Myszka Miki, Simpsonowie czy Kubuś Puchatek. Odznaczenia przyznawane są co roku i obejmują 5 kategorii – kariera, telewizja, radio, płyta, teatr. Choć zdecydowana większość osób otrzymała gwiazdę z tylko jednej kategorii, istnieją aktorzy, którzy otrzymali ich więcej. Jedyną osobą posiadającą gwiazdy we wszystkich pięciu kategoriach jest Gene Autry – amerykański aktor i piosenkarz, który zmarł w 1998 roku.

Napis Hollywood

Tani lot do Los Angeles to okazja by zobaczyć napis Hollywood. 14-metrowe litery są nie tylko nazwą jednej z dzielnic Los Angeles, to symbol spełnionych snów, kariery i ponadczasowej sławy. Nic dziwnego, że zdjęcie z napisem jest obowiązkowym punktem wycieczki wielu odwiedzających. Choć te wykonane bezpośrednio pod kultowymi literami jest nielegalne i może kosztować spory mandat, można znaleźć miejsca w pewnej odległości, z których doskonale go widać. Historia napisu Hollywood wiąże się z pewną ciekawostką – podobno pierwotnym celem jaki przyświecał twórcom była promocja mało popularnej ówcześnie dzielnicy. Deweloperzy szukający klientów wpadli na pomysł postawienia olbrzymiego napisu Hollywoodland, który – będąc widocznym z każdej części miasta pomoże w znalezieniu potencjalnych nabywców. Postawiony w 1923 roku napis dopiero około 25 lat później stracił końcówkę, o której dziś mało już kto pamięta.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail