Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Los Angeles

Ciągnące się kilometrami plaże, polujący na fale surferzy i gwiazdy z wielkiego ekranu – to wszystko można znaleźć w Los Angeles. Miasto Aniołów bywa określane miastem snów i stanowi cel wielu marzących o światowej sławie osób. Nic dziwnego – jedna na sześć osób mieszkających w LA pracuje w branży kreatywnej, a szansa na spotkanie znanego aktora jest tutaj wyjątkowo duża. Los Angeles ma w sobie wyjątkową energię będącą połączeniem kulturowej mieszanki jej mieszkańców, szalonej rzeczywistości kreowanej przez kolejne plany filmowe, oraz oceanu, który stanowi tu po prostu część życiowej przestrzeni.

Co warto zobaczyć w Los Angeles

Muzeum figur woskowym Madame Tussauds

Najsłynniejsze na świecie muzeum figur woskowych stanowi gratkę dla każdego fana filmów z wielkiego ekranu. Ponad 100 figur doskonale odzwierciedla bohaterów „Śniadania u Tiffany’ego”, „Gorączki sobotniej nocy” czy „Spidermana” co sprawia, że odwiedzający przez chwilę mogą poczuć się jakby sami uczestniczyli w filmie. Niezwykle realistyczne figury ustawione są w scenerii z planów filmowych lub koncertów, a udostępnione gadżety pozwalają odwiedzającym na zrobienie idealnego zdjęcia pamiątkowego. Choć podobne muzea znajdują się na całym świecie, te w Los Angeles zasługuje na szczególną uwagę – zarówno z powodu bliskości Hollywood, jak też najwierniejszego odwzorowania gwiazd.

Studio Universal

Studio Universal to nie tylko plany filmowe najbardziej znanych filmów na świecie. To potężne centrum rozrywki o wielkości trudnej do obejrzenia w ciągu jednego dnia. Znajduje się tutaj wszystko co potrzebne do szalonej zabawy – rollercoastery, przedstawienia w prawdziwie hollywoodzkim stylu, parady oraz symulatory 3D/4D. Tym co szczególnie przyciąga są jednak plany, na których kręcone były najbardziej kasowe hity – Harry Potter, Jurasik Park czy Dracula. Możliwość odbycia godzinnej wycieczki po studio umożliwia poznanie kulis powstawania filmów i pracy filmowców. Tani bilet lotniczy do Los Angeles pozwala zobaczyć te miejsce – połączenie studia filmowego z parkiem rozrywki stanowi idealną propozycję na spędzenie popołudnia, które będzie wspominane jeszcze długo po jego zakończeniu.

Aleja Gwiazd Hollywood

Najbardziej znany bulwar na świecie i jedno z pierwszych miejsc, do którego udają się zwiedzający. 2600 wykonanych z lastryko i mosiądzu gwiazd należy do osób z pierwszych stron gazet – Michaela Jacksona, Harrisona Forda czy Brada Pitta. Co ciekawe istnieją gwiazdy przyznane fikcyjnym postaciom takim jak Myszka Miki, Simpsonowie czy Kubuś Puchatek. Odznaczenia przyznawane są co roku i obejmują 5 kategorii – kariera, telewizja, radio, płyta, teatr. Choć zdecydowana większość osób otrzymała gwiazdę z tylko jednej kategorii, istnieją aktorzy, którzy otrzymali ich więcej. Jedyną osobą posiadającą gwiazdy we wszystkich pięciu kategoriach jest Gene Autry – amerykański aktor i piosenkarz, który zmarł w 1998 roku.

Napis Hollywood

Tani lot do Los Angeles to okazja by zobaczyć napis Hollywood. 14-metrowe litery są nie tylko nazwą jednej z dzielnic Los Angeles, to symbol spełnionych snów, kariery i ponadczasowej sławy. Nic dziwnego, że zdjęcie z napisem jest obowiązkowym punktem wycieczki wielu odwiedzających. Choć te wykonane bezpośrednio pod kultowymi literami jest nielegalne i może kosztować spory mandat, można znaleźć miejsca w pewnej odległości, z których doskonale go widać. Historia napisu Hollywood wiąże się z pewną ciekawostką – podobno pierwotnym celem jaki przyświecał twórcom była promocja mało popularnej ówcześnie dzielnicy. Deweloperzy szukający klientów wpadli na pomysł postawienia olbrzymiego napisu Hollywoodland, który – będąc widocznym z każdej części miasta pomoże w znalezieniu potencjalnych nabywców. Postawiony w 1923 roku napis dopiero około 25 lat później stracił końcówkę, o której dziś mało już kto pamięta.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail