Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Kutaisi

Kutaisi to miasto mało jeszcze znane na turystycznym szlaku, jednak jego położenie nad rzeką Rioni, lokalne bazary pełne regionalnych smakołyków, życzliwi mieszkańcy i wyśmienita gruzińska kuchnia zachęcają do odwiedzenia stolicy historycznej krainy Imeretia. Tani bilet lotniczy to Kutaisi to również szansa na odwiedzenie innych, atrakcyjnych zakątków Gruzji, nazywanej „perłą Kaukazu”.

Szukasz lotu do Kutaisi? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 340 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Kutaisi

Gruzja

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 01-03-2023 - 08-03-2023

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Kutaisi

Katedra Bagrati

Powstała w 1003 roku świątynia należy do najważniejszych zabytków Gruzji i po dzień dzisiejszy zadziwia swoim pięknem. Została wzniesiona na polecenie króla Bagrata III. Niestety najazd Turków Osmańskich w 1691 roku spowodował zawalenie się głównej kopuły i dachu wskutek wysadzenia. Kopuła była wcześniej oparta na czterech masywnych filarach, ściany były bogato zdobione, okna i drzwi pokrywały ornamenty. Fragmenty mozaiki na podłodze zachowały się do dzisiaj. Prace restauracyjne w katedrze rozpoczęto w latach pięćdziesiątych XX wieku,  a jej rekonstrukcja trwała od 2008 do 2012 roku. Obecnie katedra przyciąga wielu turystów i pielgrzymów, a także pary młode, które organizują tutaj sesje zdjęciowe.

Fontanna Kolchidy

Jest jednym z symboli miasta, który znajduje się w samym jego centrum- na Placu Agmaszenebeli. Jest ozdobiona figurkami baranów, koni i tygrysów. Są to powiększone kopie figurek, które zostały znalezione podczas wykopalisk archeologicznych na terenie Gruzji. Gruzini wierzą, że są one dowodem na istnienie Kolchidy – mitycznej krainy, do której wędrowali Argonauci po złote runo. Nieopodal fontanny znajduje się park, który powstał w 1840 roku. Dawniej były w nim organizowane wydarzenia artystyczne, obecnie to miejsce spotkań towarzyskich i odpoczynku.

Monastyr Gelati

Położony niedaleko Kutaisi monastyr powstał w 1106 roku za panowania gruzińskiego króla Dawida IV Budowniczego. Składa się z kościoła Maryi Dziewicy, kościoła św. Jerzego, kościoła św. Mikołaja, budynku dawnej Akademii oraz dzwonnicy. Do dzisiejszych czasów przetrwały freski i manuskrypty pochodzące z XII wieku, które przedstawiają sceny religijne. Monastyr był jednym z głównych kulturalnych i intelektualnych ośrodków w Gruzji ze względu na znajdującą się w nim Akademię, która skupiała filozofów, naukowców i teologów. Warto odwiedzić to miejsce podczas zwiedzania Kutaisi ze względu na jego bogatą historię.

Muzeum Historyczne

Zostało założone w 1922 roku, a jego zbiory składają się z ponad 190 tysięcy eksponatów pochodzących z IX- VIII w.p.n.e., aż do czasów średniowiecznych. Są to m.in.: znaleziska z epoki brązu, czasów antycznych, kolekcja epigrafów i gruzińskich manuskryptów, przedmioty etnograficzne, wyroby ze złota, skóry, metalu, ceramiki, tekstyliów, szkła i drewna. Można również obejrzeć kolekcję numizmatyczną, okazy średniowiecznej sztuki grawerowania i muzealną bibliotekę, która zawiera ponad czterdzieści tysięcy dzieł. Przechowywane są też tutaj prywatne archiwa wielu znanych osób publicznych. Wiele z eksponatów ma unikatową wartość, dlatego wizyta w tym muzeum jest niepowtarzalną okazją do zetknięcia się z historią Gruzji.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail