Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Kolonii

Kolonia to miasto studentów, kościołów i piwa Kölsch. Choć jest jednym z najstarszych miast Europy, niełatwo znaleźć tu zabytkową zabudowę – II wojna nie była łaskawa dla stolicy Nadrenii. Miasto zaskakuje czystością, doskonałą organizacją i otwartością, z jaką mieszkańcy podchodzą do przyjezdnych. Prawdziwą perełką jest dzielnica Ehrenfeld – enklawa współczesnych hippisów, która doskonale wpisuje się w multikulturowy charakter miasta. Tani lot do Kolonii to nie tylko okazja do spróbowania doskonałego currywurst. To też możliwość poczucia radosnej otwartości w wyjątkowo europejskim wydaniu.

Co warto zobaczyć w Kolonii

Katedra w Kolonii

Przepiękna gotycka katedra jest największą i najważniejszą świątynią w Kolonii oraz stanowi jeden z nielicznych zachowanych w niej zabytków. To dumna wizytówka miasta wpisana na listę UNESCO. Zapierająca dech zewnętrzna fasada jest zdobiona tak misternie, że zdaje się być wyżłobiona z jednego kawałka drewna. Wnętrze katedry – klasyczne dla budowli gotyckich – zdaje się sięgać nieba. Proste zdobienia uzupełnione są przez barwne witraże, które wpuszczając do środka kolorowe światło nadają całości odświętny charakter. Z katedrą wiąże się pewna ciekawostka. Dawne miejskie prawo stanowiło, że piwo mogło być serwowane wyłącznie w tych barach, z których okien widoczna była katedra. Choć wydaje się być to restrykcyjnym przepisem, warto zapamiętać, że do 1884 roku świątynia była najwyższą budowlą na świecie, co sprawiało, że z pewnością była doskonale widoczna z każdego punku w mieście.

Muzeum Czekolady Lindt

Otwarte w 1993 roku muzeum jest smakowitą alternatywą dla klasycznego zwiedzania miasta. Tani bilet lotniczy do Kolonii pozwala nie tylko na poznanie historii i technologii produkcji najlepszych czekolad. To doskonała okazja, by zobaczyć także jak wyglądają kosmetyki wykonane na jej bazie, jak również przekonać się o istnieniu specyfików takich, jak czekoladowe wino. Muzeum Czekolady umożliwia odwiedzającym jeszcze jedną, wyjątkową atrakcję. W atelier mamy możliwość zamówienia czekolady wykonanej według naszej własnej receptury. Wybór ulubionego rodzaju czekolady i dodatków sprawia, że trudno wymarzyć sobie lepszą pamiątkę z podróży niż ta stworzona według własnego pomysłu.

Dzielnica Ehrenfeld

Tylko kilka kroków z centrum dzieli nas od wejścia w alternatywną rzeczywistość. Dzielnica Ehrenfeld to enklawa wolnej myśli, otwartości i beztroski. Tym, co uderza jako pierwsze po przekroczeniu jej progu, jest wszechogarniający spokój – bawiące się na podwórku dzieci, dorośli zajęci swoimi sprawami, oraz brak turystów. Na uwagę zasługują również murale. Duże, małe, kolorowe, czarno-białe – ilość przyprawia o zawrót głowy. Na wpół hippisowski charakter dzielnicy został jednak osiągnięty trochę przez przypadek. Mieszkańcy to głównie pracująca klasa średnia, która zmęczona była ciągłą presją i dążeniem do posiadania. W opozycji do tego nurtu postanowili stworzyć małą społeczność – przyjazną, otwartą i pozbawioną pośpiechu. Organizowane spontanicznie przyjęcia na powietrzu, wspólne gotowanie i imprezy są tutaj na porządku dziennym. Tani lot do Kolonii to świetna okazja do poznania tego wyjątkowego miejsca.

Muzeum Ludwig

Kiedy miasto otrzymało od Irene i Petera Ludwig 350 dzieł sztuki nowoczesnej władze zobowiązały się do wybudowania muzeum, które będzie godnie prezentować tą kolekcję. W 1976 roku powstało Muzeum Ludwig, w którego zbiorach znajdują się nie tylko prace podarowane przez państwa Ludwig, ale też inne dzieła czołowych, współczesnych artystów z całego świata, m.in. obecnie największa poza USA kolekcja dzieł w stylu pop-art. Muzeum Ludwig jest zatem doskonałym wyborem dla każdego, kto interesuje się sztuką powstałą po 1900 roku.

 

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail