Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Hongkongu

Miasto neonów, sukcesu gospodarczego, doskonałej organizacji i aktywności. Hongkong kusi przyjezdnych nowoczesnością, która w tym przypadku jest jednak wyjątkowo przyjazna i nieuciążliwa. Podobno to właśnie tu, a nie w Nowym Jorku jest największa liczba wieżowców na metr kwadratowy. W błędzie będzie jednak ten, kto sądzi, że prawdziwy duch Chin zatarł się tu pod zachodnimi wpływami. Zaledwie kilka przystanków metrem od centrum znajdziemy ciche, skąpane w zieleni wyspy, w których życie toczy się jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu – bez pośpiechu i w zgodzie z naturą.

Połączenia lotnicze do Hongkongu

Hongkong należy do grupy Azjatyckich Tygrysów, czyli regionów i krajów o najszybszym wzroście gospodarczym w Azji. To tutaj, wzniesione zgodnie z zasadami feng shui, wieżowce i biurowce sięgają chmur, wielomilionowym inwestycjom nie ma końca, a kolonialne wpływy europejskie splatają się z kulturą azjatycką, tworząc jedyny w swoim rodzaju klimat zarówno do życia, pracy, jak i rozwoju na ogromną skalę. Hongkong często jest głównym celem podróży lotniczych, ale równie często jest traktowany jako kilkudniowy przystanek na trasie w dalsze zakątki tej części globu.

Hongkong ma jedno główne, międzynarodowe lotnisko, położone w odległości 34 km od centrum, na wyspie Chek Lap Kok. To tutaj znajduje się jeden z największych terminali lotniczych na świecie. Najkrótszy przelot do Hongkongu z jedną przesiadką może trwać ok. 13 godzin. Dostępne są również połączenia z dwoma przesiadkami. Zależnie od wybranej linii lotniczej, przesiadka może być realizowana na którymś z lotnisk europejskich lub poza Europą, np. w Moskwie, Doha, Dubaju, Abu Zabi lub w Bangkoku. Czy można znaleźć tani lot do Hongkongu? Oczywiście, rezerwując z dużym wyprzedzeniem można znaleźć oferty przelotów w granicach 1600-1700 zł w dwie strony.

Co warto zobaczyć w Hongkongu

The Peak (Wzgórze Wiktorii) – jedna z najważniejszych atrakcji miasta z tarasem widokowym, z którego można podziwiać zachwycającą panoramę miasta.

Promenada Tsim Sha Tsui – ciągnąca się od kolonialnej Wieży Zegarowej (Clock Tower) do Huong Hom, przy której znajdziemy Aleję Gwiazd z pomnikiem Bruce’a Lee, centrum kulturalne Hong Kong Cultural Centre i Muzeum Kosmiczne, z której końca rozpościera się wspaniały widok na przepełniony drapaczami chmur skyline Hongkongu. Można stąd codziennie o godz. 20:00 oglądać słynny pokaz Symfonii Świateł.

Dwupiętrowy tramwaj – największa atrakcja miasta i ciekawostka jednocześnie, ponieważ system tramwajowy Hongkongu jest jedynym na świecie obsługiwanym przez piętrowe tramwaje.

Nocny targ na Temple Street – popularny uliczny bazar, na którym znajdziemy wszystko – od antyków po elektronikę i przysmaki lokalnego streetfoodu oraz jedyną w swoim rodzaju atmosferę.

Budda Tian Tian – Wielki Budda mierzący aż 34 m wysokości, wzniesiony na wyspie Lantau, będący największym na świecie posągiem z brązu.

Star Ferry – słynne promy przewożące na kilku trasach turystów i miejscowych między wyspą Hongkong a półwyspem Kowloon. Przeprawa promowa dostarcza niezapomnianych widoków.

To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie znajdziemy w Hongkongu. Zależnie od zainteresowań, każdy ma szansę odkryć miasto na swój sposób, dlatego jedna wizyta może nie wystarczyć, by w pełni poznać tą fascynującą metropolię.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail