Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Helsinek

Mimo, że Helsinki to miasto, które swoją nazwą u większości raczej nie wywołuje szybszego bicia serca, niejeden stracił dla niego głowę. Jego magiczny urok tkwi w szczegółach, które sprawiają, że zachwyt rośnie powoli – z każdym poznawanym miejscem. Wyspiarskie położenie, gościnni i serdeczni Finowie oraz niezwykle popularne sauny sprawiają, że tani lot do Helsinek jest trafionym pomysłem, choćby na weekendowy wypad.

Co warto zobaczyć w Helsinkach

Kościół Temppeliaukio

Choć z zewnątrz łatwo go przeoczyć, a droga do niego nie jest oznaczona, warto zadać sobie trud, by tu dotrzeć. Kościół Temppeliaukio to prawdziwa architektoniczna perełka – zbudowany pod ziemią w skale, oświetlany jest w dużej mierze światłem słonecznym. Jego sklepienie stanowi potężny, miedziany dysk, oparty na stelażu wypełnionym szkłem. Wnętrze kościoła jest minimalistyczne. Nowoczesne zdobienia, proste siedziska i mało strojny ołtarz uzupełnione są naturalną dekoracją – surowymi, granitowymi skałami, będącymi ścianami kościoła. Choć plan budowy zupełnie nie wpisywał się w trwającą w latach 60. antyklerykalną postawę społeczną, po oddaniu go do użytku w 1969 roku, negatywne głosy ucichły. Obecnie kościół Temppeliaukio stanowi jeden z najczęściej odwiedzanych obiektów w Helsinkach, a ze względu na doskonałą akustykę często organizowane są tu koncerty.

Forteca Suomenlinna

Choć do dziś jest bazą marynarki wojennej, położona na kilku wyspach forteca stanowi obecnie głównie miejsce wypoczynku i odskoczni od codziennych spraw. Porośnięta soczystą zielenią twierdza kryje w sobie warte odwiedzenia miejsca, takie jak Muzeum Twierdzy, Muzeum Ehrensvärda – pierwszego dowódcy i budowniczego fortecy, Muzeum Obrony Wybrzeża oraz Centrum Sztuki Współczesnej, w którym można zapoznać się z nowoczesną częścią fińskiej kultury. Ciekawostką, dla której warto kupić tani bilet lotniczy do Helsinek jest fakt, że właśnie tutaj znajduje się jedyny na świecie kościół, który jest dodatkowo latarnią morską. Wybudowany w 1854 roku przez Rosjan do tej pory dumnie wypełnia obie role. By dostać się do fortecy Suomenlinna należy wybrać jeden z pływających tam promów – brak jest drogi lądowej. Od 1991 roku twierdza stanowi jeden z obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO.

Pomnik Sibeliusa

Twórca fińskiego narodowego stylu muzycznego i wielu dzieł o charakterze patriotycznym zajmuje  szczególne miejsce nie tylko w sercach Finów, ale również w świecie muzyki. Nazwiskiem Sibeliusa nazwana została jedna z ulic w Gdyni, a miniaturowa replika pomnika z Helsinek znajduje się w paryskiej siedzibie UNESCO. Motywacją do uwiecznienia pamięci o muzyku Jeanie Sibeliusie była nie tylko narodowa duma. Chęć oddania właściwego hołdu dla jego pamięci oraz pokazania prawdziwej esencji tworzonych dzieł stanowiły ideę przyświecającą autorce pomnika – Eili Hiltunen. 600 połączonych ze sobą stalowych rur, układa się w kształt falujących organów, które oddają pełnię kunsztu i różnorodności muzyki Sibeliusa.

Park rozrywki Linnanmäki

Park Linnanmäki od ponad 70 lat cieszy się niesłabnącą popularnością i stanowi najstarszą atrakcję tego typu w Finlandii. Tym, co odróżnia go od innych obiektów jest przyświecająca mu idea. Prowadzony przez Fundację Dzień Dziecka, stanowi źródło finansowania pomocy dla dzieci z ubogich rodzin. Ciekawostką jest, że aż 11 spośród 40 atrakcji udostępniana jest za darmo. Kupując tani lot do Helsinek warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail