Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Hanoi

Hanoi wita gwarem, gorącem, ulicznym jedzeniem i skuterami, którymi poruszają się tutaj chyba wszyscy. To miasto, które można pokochać od pierwszego wejrzenia, i które nie pozostawia nikogo obojętnym. Architektura Hanoi to prawdziwie eklektyczna mieszanka. Tradycyjna azjatycka zabudowa miesza się tu z typowym stylem komunistycznym, a całość podlana jest dodatkowo europejskim sosem – pozostałością po byciu kolonią francuską. Decydując się na tani lot do Hanoi można być pewnym jednego – emocje i egzotyczny sznyt dostępne są tu na wyciągnięcie ręki.

Szukasz lotu do Hanoi? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 4527 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Hanoi

Wietnam

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 21-12-2023 - 17-01-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Hanoi

Jezioro Hoan Kiem

Nazwa tego wyjątkowego dla mieszkańców Hanoi jeziora tłumaczona jest jako Jezioro Zwróconego Miecza. Powodem jest związana z tym miejscem legenda o Le Loi – dawnym władcy. Opowieść mówi o tym, że Le Loi pływając po wodach jeziora został poproszony przez żółwia o oddanie miecza, którym tak dzielnie walczył. Władca przychylił się do prośby i oddał broń, którą sam wcześniej otrzymał od innego bóstwa – Smoczego Króla. To wydarzenie sprawiło, że jezioro zyskało swą poetycką nazwę, a znajdujący się nieopodal budynek nazywany jest Żółwią Wieżą. Dzisiaj Jezioro Hoan Kiem jest miejscem ukochanym przez miejscowych oraz turystów, którzy uprawiają tu sport, relaksują się i odpoczywają.

Katedra św. Józefa

Wybierając tani lot do Hanoi raczej nie nastawiamy się na zwiedzanie budynków w europejskim stylu architektonicznym. Czeka nas jednak zaskoczenie. Lata bycia kolonią francuską sprawiły, że miejska zabudowa Hanoi miejscami nie różni się zbyt wiele od tej europejskiej. Dokładnie tak jest z Katedrą św. Józefa. Świątynia została wybudowana w 1886 roku i stanowi najważniejszy kościół katolicki tego miasta. Choć na pierwszy rzut oka podobieństwo nie jest oczywiste, katedra została stworzona na wzór paryskiej Notre Dame. Tym co je łączy, jest witrażowa rozeta zdobiąca ścianę nad głównym wejściem oraz dwie masywne wieże. Choć neogotycka katedra kryje skromne wnętrze, warto wybrać się do niej w czasie mszy. Możliwość usłyszenia znanych pieśni religijnych w wietnamskim języku sprawia, że doświadczenie staje się na wskroś egzotyczne i emocjonalne.

Mauzoleum Ho Chi Minha

Mauzoleum poświęcone jest pamięci byłego wodza wietnamskiej rewolucji i budzi silne skojarzenie z tym poświęconym Leninowi. Jak się okazuje zostało wybudowane oraz funkcjonuje właśnie na kształt tego moskiewskiego. Dodatkowo, raz w roku ciało Ho Chi Minha zostaje przetransportowane do Rosji i poddawane jest konserwacji. Warto wiedzieć, że w mauzoleum obowiązuje skromny strój, a robienie zdjęć jest surowo zabronione. Przy wejściu należy obowiązkowo zostawić też wszelkie przyniesione z sobą rzeczy – plecaki, torby i napoje. Ciekawostką jest fakt, że sam wódz narodu nigdy nie chciał mieć mauzoleum. Ostatnią wolą Ho Chi Minha było skremowanie.

Train Street

Chociaż mieszkańcy uważają, że Train Street nie ma nic nadzwyczajnego do zaoferowania, rezerwując tani bilet lotniczy do Hanoi warto wpaść tu choćby na chwilę. Dla turystów jest to często jedno z pierwszych miejsc na liście do zwiedzenia. Dlaczego? Train Street jest dość wąską ulicą, na której toczy się codzienne życie – dorośli prowadzą swoje interesy, dzieci grają w piłkę, na uboczu suszy się pranie. Możliwość zobaczenia codzienności mieszkańców Hanoi jest wyjątkowa, a prawdziwą atrakcję stanowi tutaj przejeżdżający kilka razy dziennie pociąg, który przemyka pomiędzy budynkami zostawiając przechodniom zaledwie metr wolnego miejsca.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail