Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Hamburga

Choć Hamburg dzieli od morza ponad 100 kilometrów, to właśnie tutaj znajduje się największy port Niemiec. Miasto z serdecznością wita zwiedzających, którzy odnajdą tu nie tylko piękne widoki oraz zabudowania, ale również bogatą ofertę kulturalną. Chcąc w pełni poczuć ducha Hamburga warto przepłynąć się wodnym tramwajem, przejść tunelem wybudowanym 24 metry pod Łabą oraz skorzystać z oferty jednego z wielu nietypowych muzeów. Tani lot do Hamburga to okazja na niezwykle przyjemny city break w atmosferze kosmopolitycznego luzu, który wypełnia miasto.

Co warto zobaczyć w Hamburgu

Miniatur Wunderland

Niezwykle precyzyjnie wykonany park miniatur oraz najdłuższy na świecie model kolejki są jedną z największych atrakcji Hamburga, a corocznie ściągają ponad 13 milionów zwiedzających. Usytuowany na trzech piętrach park szczegółowo oddaje plan miasta oraz wybrane obiekty z innych krajów. Miniatur Wunderland to jednak nie tylko zwykłe makiety. Cały miniaturowy świat ożywa w momencie wciśnięcia zielonego guziczka – poszczególne widoki wzbogacone zostają animowanymi wyścigami traktorzystów, latającymi balonami, czy ruchomą kolejką linową. Kupując tani lot do Hamburga warto spędzić tu kilka godzin. Olbrzymia precyzja wykonanych makiet oraz kolejka o łącznej długości ponad 13 kilometrów to zdecydowanie atrakcja dla każdego, bez względu na wiek.

Automuseum Prototyp

Tani lot do Hamburga to okazja do odwiedzenia prawdziwej motoryzacyjnej perełki. Odnowiony pofabryczny budynek kryje w sobie Automuseum Prototyp – muzeum prototypów i pierwowzorów samochodowych oraz modeli unikatowych aut wyścigowych. Wybierając się do muzeum możemy liczyć na perełki takie jak: drewniany model Auto Union Typu C, który kształtem przypomina sterowiec, czy Porsche 64 – duma i najjaśniejsza gwiazda władz muzeum. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że przepięknie utrzymane eksponaty nie są oddzielone od zwiedzających barierkami. Pozwala to eksplorować wystawę z bardzo bliska i namacalnie poczuć piękno dawnej motoryzacji. Najmłodsi będą zaś z pewnością zachwyceni możliwością wypróbowania swoich sił w symulatorze jazdy, stylizowanym na zabytkowe auto.

Miasto Spichlerzy

Miasto Spichlerzy, nazywane też Miastem Magazynów to doskonały przykład na to, jak zgrabnie można połączyć dawne budownictwo ze współczesnymi potrzebami. Neogotyckie spichlerze mają ponad 100 lat i stanowią największą tego typu zabudowę na świecie. Ich unikalną cechą jest konstrukcja pozwalająca na przeładunek towarów bezpośrednio z barek i statków. Dawniej magazyny najczęściej wypełnione były kawą, przyprawami i tytoniem. Chociaż dziś część z nich pełni swoją pierwotną funkcję, wiele zostało zamienionych na muzea i kawiarnie. Wybierając tani bilet lotniczy do Hamburga warto odwiedzić tą część miasta. Jej unikatowość podkreśla fakt, że w 2015 roku cały kompleks został wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Dzielnica St. Pauli

Najbardziej kontrowersyjna dzielnica Hamburga znana jest na cały świat. Reeperbahn – jej główna ulica wypełniona jest dyskotekami, restauracjami i barami, ale też znana jest z bogatego życia nocnego. Dzielnica Czerwonych Latarni, jak bywa najczęściej nazywana St. Pauli, to miejsce o zdecydowanie odmiennym klimacie od reszty miasta. Wieczorami na Reeperbahn można spotkać prawdziwe tłumy, a ciekawostką jest, że właśnie w St. Pauli często grywali Beatlesi – jeszcze zanim stali się sławni. Na pamiątkę dawnych koncertów w sercu dzielnicy stoi pomnik utworzony na ich cześć.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail