Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Goteborgu

To piękne, skandynawskie, portowe miasto zostało zaprojektowane przez holenderskich architektów na początku XVII wieku. Już od pierwszego momentu zachwyca niezwykłą estetyką, funkcjonalnością i designem. Ogromna ilość parków, ogrodów botanicznych i muzeów oraz swobodna atmosfera miasta sprawia, że Goteborg jest chętnie odwiedzany przez turystów lubiących zwiedzanie połączone z dobrą zabawą.

Co warto zobaczyć w Goteborgu

Götaplatsen – od tego placu przy Alei Bramy Królewskiej warto rozpocząć zwiedzanie miasta. Znajdujący się na nim posąg Posejdona jest symbolem Goteborga. Nieopodal można też zobaczyć salę koncertową, teatr i bibliotekę miejską.

Dzielnica Haga – wypełniona drewnianą zabudową z XIX wieku, sklepami z rękodziełem, kawiarniami i butikami jest najchętniej odwiedzaną dzielnicą w Goteborgu. Mieści się w centrum miasta, dlatego spacer ulicą Haga Nygata jest obowiązkowym punktem programu.

Kronhuset – najstarszy budynek świecki, niegdyś arsenał miejski, został zbudowany w latach 1642 – 1654. Aktualnie w dawnej siedzibie parlamentu znajdują się zakłady rzemieślnicze i Fabryka Czekolady i Karmelu.

Muzeum Sztuki – jedno z czołowych muzeów w Goteborgu, w którym podziwiać można dzieła artystów skandynawskich – Edwarda Muncha, Bruno Liljeforsa, Carla Larssona, oraz światowych – Van Gogha, Rubensa, Rembrandta i Picassa.

Muzeum Miejskie – obejmuje zbiory biżuterii, broni oraz przedmiotów codziennego użytku od czasów Wikingów do XVIII wieku wraz ze szczątkami statku Wikingów. W muzeum organizowane są też wystawy fotografii i malarstwa.

Maritiman – to muzeum jest usytuowane na pokładach dwudziestu dryfujących statków połączonych ze sobą kładkami. W kolekcji znajdują się łodzie rybackie, żaglówki, wielki niszczyciel Småland i łódź podwodna Nordkaparen.

Targ rybny Fiskekyrka – budynek targu przypomina kościół, dlatego nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza „kościół rybny”. Został otwarty w 1874 roku. Można tutaj kupić surowe ryby i owoce morza, gotowe dania, oraz skorzystać z oferty rybnej restauracji.

Liseberg – największy skandynawski park rozrywki oferuje ponad 40 atrakcji dla wielbicieli adrenaliny. Z okazji różnych świąt przygotowywane są w nim imprezy tematyczne, a latem koncerty.

Ogrody botaniczne – największy z nich zajmuje powierzchnię 175 hektarów i został założony w 1923 roku. Przepiękne skalne ogrody, zagajniki, szklarnie i restauracje zachęcają do odpoczynku na świeżym powietrzu. Występuje w nim także rzadki gatunek drzewa z Wysp Wielkanocnych. Inny ogród to najlepiej zachowany XIX wieczny park w Europie z palmiarnią i ogrodami różanymi. Miejsce otrzymało trzy gwiazdki w przewodniku Michelina.

Wyprawa kajakowa – warto skorzystać ze zorganizowanej wycieczki z przewodnikiem i udać się wzdłuż najciekawszych kanałów i wysepek archipelagu Goteborgu, a także malowniczych jezior znajdujących się w środku miasta. Dodatkową atrakcją jest wypłynięcie na otwarte morze.

 

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail