Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Genewy

Choć nie jest pierwszą z destynacji przychodzących do głowy na myśl o urlopie, warto wziąć ją pod uwagę. Najbogatsze miasto Szwajcarii słynie z doskonałych zegarków, banków o światowej sławie i siedzib międzynarodowych organizacji, których liczba przekracza 200. Genewa to miasto kosmopolityczne i na wskroś eleganckie, zdecydowanie jednak nie przytłaczające. Przyjazne nastawienie jej mieszkańców, malownicze położenie, czystość i doskonała lokalna kuchnia stanowią prawdziwy magnes, zachęcający turystów z całego świata do odwiedzenia miasta.

Co warto zobaczyć w Genewie?

Muzeum Patek Philippe

Choć Szwajcaria czekoladą i zegarkami stoi, mało osób wie, że do szwajcarskiej sławy tych drugich rękę przyłożył nasz rodak – Antoni Patek. Muzeum firmy założonej w 1839 roku oferuje odwiedzającym możliwość dokładnego poznania jej historii oraz przedstawia technologie stosowane w najdroższych zegarkach świata. Na czterech piętrach Muzeum Patek Philippe do oglądania udostępnione zostało ponad 2 tysiące zegarków – w tym tych najdroższych, najbardziej skomplikowanych i najwcześniejszych. Tani lot do Genewy umożliwia odwiedzenie tego magicznego miejsca i sprawia, że historia najsławniejszych zegarków na świecie będzie zdecydowanie bliższa.

Katedra Św. Piotra

Przekraczająca wiek 850 lat świątynia nosi ślady różnorodnych stylów architektonicznych. Neoklasycyzm, gotyk i styl romański wyraźnie odznaczają się na tej monumentalnej budowli wspólnie nadając jej unikatowy charakter. To efekt prac budowlanych, które rozciągając się na kilka wieków zyskiwały odmienny styl, w zależności od trwającej obecnie mody. Zgodnie z zasadami Jana Kalwina, który właśnie tutaj wygłaszał swoje reformatorskie mowy, wnętrze katedry jest proste i ascetyczne. Choć to niezamierzony efekt – surowa, niedekorowana przestrzeń dodatkowo potęguje wrażenie wielkości. Tylko jedna z bocznych kaplic posiada zdobienia – bogato dekorowane sklepienie i kolorowe witraże sprawiają, że wyraźnie odcina się od pozostałej części katedry. Ciekawostką, która czeka na odwiedzających jest krzesło, na którym zwykł siadać Jan Kalwin, a które można oglądać w katedrze do dziś.

Pałac Narodów

Genewa jest miastem naznaczonym kosmopolitycznym sznytem – ponad połowa jej mieszkańców to osoby napływowe. Nie stało się to bez przyczyny – swoje siedziby ma tutaj ponad 250 organizacji pozarządowych i 22 organizacje międzynarodowe, a ich pracownicy to często osoby spoza Szwajcarii. Jedną z organizacji jest ONZ, który swoją europejską siedzibę ma właśnie w Pałacu Narodów. Budynek leżący w niedalekiej odległości od Jeziora Lemańskiego otoczony jest pięknym parkiem, na horyzoncie majaczą zaś Alpy. Realizacja biletu lotniczego do Genewy umożliwia zwiedzenie tej największej europejskiej siedziby ONZ, konieczne jest jednak wyrobienie odpowiedniej przepustki i opieka przewodnika. Czas odwiedzin siedziby ONZ uzależniony jest od trwających obrad i spotkań. Ciekawostką jest, że symbol, którym posługuje się ONZ przedstawia glob widziany z perspektywy bieguna północnego. Celem tego zabiegu było symboliczne zrównanie wszystkich kontynentów, bez faworyzowania żadnego.

Promenada Treille

Miłośnicy romantycznych klimatów ucieszą się  podczas spaceru jednym z najpiękniejszych deptaków Genewy. Promenada Treille, razem z okalającym ją parkiem Bastionów stanowią wyjątkowo urocze i przyjemne miejsce. Roztaczająca się panorama pozwala cieszyć się widokiem pozostałej części parku, miasta i oddalonych aż na horyzont Alp. To właśnie tutaj znajduje się najdłuższa, 120-metrowa ławka na świecie. Tutaj również, od 1818 roku obchodzony jest Festiwal Liścia. Datę festiwalu wyznacza pierwszy pojawiający się na kasztanowcu liść, który odczytywany jest za symboliczne przyjście wiosny. Realizując bilet lotniczy do Genewy warto zarezerwować odrobinę czasu na spacer promenadą – to doskonała okazja na poznanie codziennego stylu życia mieszkańców.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail