Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Gdańska

Bursztyn, Neptun, Solidarność i morze. Gdańsk ma wiele twarzy, a każda z nich jest urokliwa. Burzliwa historia miasta odcisnęła na nim piętno, trudno jednak oczekiwać, by wydarzenia będące udziałem nie tylko Polski, ale całego świata nie pozostawiły po sobie żadnych śladów. Wybierając się w podróż do Gdańska warto nastawić się na niejednorodny charakter tego miasta – zabytki przeplatają się tutaj z nowoczesnymi budynkami, a trudna historia jest tłem bieżących wydarzeń. Oczekujesz magicznej podróży po historycznym mieście o swobodnym, pełnym spontaniczności charakterze? Gdańsk będzie doskonałym wyborem!

Szukasz lotu do Gdańska? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 270 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Gdańsk

Polska

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 19-05-2024 - 23-05-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Gdańsku

Westerplatte

Zachodni półwysep Gdańska jest symbolicznym miejscem rozpoczęcia II wojny światowej. Te wzbudzające do dziś potężne emocje miejsce, zostało zaatakowane 1 września 1939 roku i broniło się 7 dni, choć szacowany przez najeźdźców plan zdobycia opiewał zaledwie na kilka godzin. Westerplatte jest niezwykle ważnym na historycznej mapie Wybrzeża punktem, w którym dziś można poczuć determinację i bohaterstwo broniących Polski żołnierzy. Symboliczny charakter tego miejsca jest znany nawet osobom niezainteresowanym historią. Na miejscu odnajdziemy m.in. monumentalny Pomnik Obrońców Wybrzeża, a także niezwykle wymowny napis „Nigdy Więcej Wojny”. O wyjątkowości Westerplatte świadczy również fakt, iż wpływające do portu statki oddają hołd jego obrońcom.

Długi Targ

Najbardziej reprezentatywna ulica Gdańska stanowi – wraz z ulicą Długą – Trakt Królewski, którym kroczyły dawniej pochody królewskie wjeżdżające do miasta. Dzisiaj jest to najpiękniejsza i najbardziej urokliwa ulica Gdańska, stanowiąca często pierwszy cel odwiedzających miasto gości. Długi Targ cieszy oczy kolorowymi kamienicami i zabytkami, które widzi się tu co krok. Te najbardziej znane to Ratusz Głównego Miasta, czy też Dwór Artusa, stanowiący niegdyś siedzibę bractwa kupieckich. Charakterystyczną częścią Długiego Targu jest fontanna Neptuna, pod którą często tłoczą się chcący zrobić pamiątkowe zdjęcie turyści. Z tym charakterystycznym symbolem miasta wiąże się legenda dotycząca gdańskiej nalewki – Goldwasser. Wybierając lot do Gdańska można osobiście przekonać się czy w dawnej historii  znajduje się choć ziarno prawdy. Wedle podania bowiem, Neptun – zdenerwowany marnotrawieniem wrzucanych do fontanny monet – uderzył swoim trójzębem w wodę i rozbił je w drobne płatki, które teraz zdobią ziołowy napitek.

Europejskie Centrum Solidarności

Potężny, rdzawy budynek stanowiący tło dla trzech krzyży z Pomnika Poległych Stoczniowców jest miejscem pamięci o idei, która doprowadziła do wyzwolenia Polski spod jarzma komunizmu. Europejskie Centrum Solidarności mieści w sobie nowoczesne i interaktywne muzeum, które przedstawia Solidarność i jej wpływ na całą Europę. Prawie 2 tysiące przedmiotów tworzy emocjonalną wystawę odsłaniającą oblicze okresu walki o wolność. Jednak nie tylko wnętrze zasługuje na uwagę – budynek, pokryty kortenowską stalą, przypomina kadłub statku, co stanowi oczywiste nawiązanie do historycznego charakteru tego miejsca.

Bazylika Mariacka

Korona Gdańska – jak bywa nazywana Bazylika Mariacka – jest największą wzniesioną z cegły świątynią w Europie. Budowana przez ponad 150 lat, miała swoje oficjalne otwarcie w 1502 roku. Zbudowana na planie nieregularnego krzyża łacińskiego, wyraźnie wybija się na tle panoramy miasta, górując nad sąsiadującymi budynkami – jest cichą obserwatorką i świadkiem codziennego życia gdańszczan. Wnętrze bazyliki zdobi piękny, późnogotycki ołtarz wypełniony misternymi zdobieniami i złotem. Nad głównym wejściem można podziwiać bogato dekorowane zabytkowe organy. Bazylika Mariacka to też miejsce pochówku wielu zasłużonych dla Gdańska osób.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail