Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Florencji

Niezwykła podróż do świata XIV-wiecznego gotyku i renesansu – tak można nazwać czas spędzony w stolicy Toskanii. Osoby poszukujące doznań związanych ze sztuką otrzymają możliwość podziwiania wybitnych dzieł artystów tamtego okresu. Miłośnicy architektury gotyckiej zatracą się w murach tutejszych budowli oraz urokliwym klimacie miasta. Tani bilet lotniczy do Florencji to świetny sposób na spędzenie romantycznego weekendu, czy nawet dłuższego urlopu.

Co warto zobaczyć we Florencji

Piazza della Signoria i okolice

Pełną atrakcji i przygód podróż po Florencji możemy rozpocząć od głównego i zarazem największego placu tego miasta – Piazza della Signoria. Nazwa potoczna – Plac Rzeźb – idealnie oddaje charakter tego miejsca. Znajdziemy tu między innymi wykonaną z białego marmuru fontannę z rzeźbą Neptuna, wykonaną przez Baccio Bandinellego rzeźbę Herkules i Kakus, oraz chyba najsłynniejszy posąg w całych Włoszech – Dawid, Michała Anioła. Ten ostatni okaz to jednak tylko kopia. Oryginalny pierwowzór z 1501 roku został przeniesiony do znajdującego się również we Florencji muzeum Galleria dell’Accademia. Przy placu della Signoria znajdziemy także ratusz Palazzo Vecchio – masywny budynek wykończony łukami podtrzymującymi ganki obronne. Ponad nimi góruje wieża zegarowa, której serce bije nieprzerwanie od 1667 roku. Na szczycie wieży, ponad drugim zestawem ganków obronnych, umieszczona jest figurka lwa z lilią. To dawny symbol Florencji, który pozostawiono tam na pamiątkę.

Katedra Santa Maria del Fiore

Jednym z elementów wyraźnie górujących nad północną częścią Florencji jest masywna ceglana kopuła Katedry Santa Maria del Fiore. Powstała na miejscu dawnego kościoła katolickiego, którego historia sięga aż IV wieku, niemal w całości wykonana jest z białego marmuru. Z zewnątrz dominuje styl gotycki z drobnymi XIX-wiecznymi przeróbkami w stylu neogotyckim. Kopuła nietypowo wykonana jest na planie ośmiokąta, a wraz z iglicą i podstawą osiąga aż siedemdziesiąt metrów wysokości. Jest udostępniona zwiedzającym jako świetny punkt widokowy do podziwiania panoramy miasta. Wewnątrz katedry największe wrażenie robią XV i XVI-wieczne freski bogato zdobiące ściany świątyni. Z uwagi na niezwykłe piękno warto szczególną uwagę poświęcić ołtarzowi głównemu oraz bocznym nawom.

Baptysterium San Giovanni i dzwonnica Giotta

Budynek nie tak okazały jak stojąca zaraz za nim Katedra Santa Maria del Fiore, jednak równie ciekawy pod względem artystycznym. Niegdyś Baptysterium San Giovanni było miejscem chrztów, dzisiaj wewnątrz mieszczą się sarkofagi. Ściany baptysterium zdobią XV-wieczne freski autorstwa Lorenzo Ghibertiego, i wykonane w wieku wcześniejszym autorstwa Andrei Pisano. Kupując tani bilet lotniczy do Florencji i pozostając w tych okolicach, koniecznie musimy zobaczyć także dzwonnicę Giotta. Ta monumentalna budowla o wysokości niemal 85 metrów powstawała w latach 1337-1359. Do jej budowy użyto trzech rodzajów marmuru, choć podobnie do innych budowli, przeważa w niej biała odmiana. Wewnątrz dzwonnicy znajduje się siedem dzwonów, z których najstarszy – La Misericordia (dzwon miłosierdzia) – został odlany w 1670 roku i jest używany do dnia dzisiejszego.

Muzea Florencji

Wiele zabytków Florencji, zamiast oryginalnych posągów i rzeźb, zdobią ich wierne kopie. Oryginalne pierwowzory możemy podziwiać w Galleria dell’Accademia – najczęściej odwiedzanym muzeum Florencji. Wystawa muzealna złożona jest m.in. z takich dzieł jak Dawid Michała Anioła, czy figur proroków izraelskich, usytuowanych pierwotnie w niszach murów dzwonnicy Giotta. Poza nimi muzeum oferuje bogaty zbiór renesansowych i średniowiecznych rzeźb, obrazów oraz szkiców. Jeśli jesteśmy wielbicielami renesansowej sztuki, koniecznie udajmy się także do Galleria Uffizi. Odwiedzając to muzeum mamy dużą szansę na dostrzeżenie obrazów, które znamy, nawet jeśli sztuka nie jest naszą pasją.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail