Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Düsseldorfu

Nowoczesny charakter Düsseldorfu ukształtowały lata wojny, która obeszła się z nim wyjątkowo mało delikatnie. Duża ilość zniszczeń wymogła konieczność odbudowy i częściowego odcięcia się od starego ładu. Dzięki temu dzisiaj miasto to jawi się nam jako nowoczesne, otwarte i wyjątkowo ekscytujące. Decydując się na lot do Düsseldorfu, warto skorzystać z przebogatej oferty muzeów i galerii sztuk, zatopić się w miejskim gąszczu wieżowców i koniecznie spróbować piwa, które jest jedną z największych chlub tego miasta.

Połączenia lotnicze do Düsseldorfu

Düsseldorf – stolica Nadrenii Północnej-Westfalii – to jedna z największych metropolii biznesowo-przemysłowych w Niemczech.

Tanie loty do Düsseldorfu są dość często poszukiwane przez podróżnych, którzy podróżują tam nie tylko w celach biznesowych, ale również turystycznych. Miasto stanowi doskonałą bazą wypadową do odwiedzin przylegających do niego innych miejscowości.

Düsseldorf posiada również dogodnie położony port lotniczy, który jest oddalony od centrum o jedyne 7 km. Lotnisko Düsseldorf – International (DUS) należy do największych w kraju i obsługuje zarówno połączenia przewoźników regularnych, jak i tanich linii lotniczych. Połączenia bezpośrednie z Polski trwają ok. 1h 50 min i oferowane są przez PLL LOT.

Co warto zobaczyć w Düsseldorfie

Już na samym lotnisku mamy możliwość skorzystania z jednej z atrakcji miasta – Sky Train. Jest to gondolowa kolejka łącząca lotnisko ze stacją kolejową Bahnhof Düsseldorf Flughafen. W Düsseldorfie znajdziemy jednak dużo więcej ciekawych miejsc, wśród których na szczególną uwagę zasługują:

  • Stare Miasto (Altstadt) – o niewielkiej powierzchni, będące swoistym sercem miasta, z Kościołem Św. Lamberta o charakterystycznej iglicy z wypaczonym i poskręcanym drewnem, z czym wiąże się miejscowa legenda.
  • Pałacyk myśliwski (Schloss Jagerhoff) – w którym obecnie znajduje się muzeum J.W. Goethego z wystawą m.in. jego manuskryptów, grafik i partytur.
  • Ulica Bolkerstrasse – zwana najdłuższym barem na świecie, gdyż to właśnie przy niej znajduje się najwięcej barów i knajpek, w których można delektować się słynnym piwem Altbier.
  • Classic Remise – gratka dla fanów motoryzacji – wystawa, sklep i jednocześnie warsztat samochodowy, zajmujący dawną parowozownię, gdzie pod jednym dachem można podziwiać auta z różnych okresów w historii, w dużej mierze będące unikatami na skalę światową.
  • Muzeum Neandertalczyka – poświęcone historii człowieka prehistorycznego, a związane z przypadkowym wykopaniem na jednej z budów bardzo dobrze zachowanego szkieletu człowieka z tak dalekiej przeszłości.
  • MedienHafen – dawniej port rzeczny a obecnie centrum biznesowe z nadzwyczajną architekturą – jeden z ciekawszych przykładów rewitalizacji dzielnic portowych.
  • Rheinturm – wysoka na 240,5 m wieża telewizyjna, skąd można podziwiać panoramę miasta.
  • Muzeum Filmu – “must see” dla fanów kinematografii, w którym m.in. zgromadzono projektory, kamery, utworzono replikę studia i gdzie można zapoznać się z zasadą działania camera obscura.

Düsseldorf to również parki Hofgarten i Nordpark, Aleja królewska zwana Ko, Pałac Sztuki z dziełami współczesnych artystów i pobliskie świadectwo średniowiecznej historii – Ruiny zamku Kaiserswerth.

Düsseldorf ma na tyle dużo ciekawych i zróżnicowanych atrakcji, że każdy turysta znajdzie coś ciekawego dla siebie. Kto wie, być może na koniec dnia i tak wszyscy spotkają się w najdłuższym barze świata, by podzielić się wrażeniami.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail