Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Doha idealna na wypoczynek nad Zatoką Perską

Doha jako stolica Kataru pełni rolę ważnego ośrodka biznesowego, przemysłowego i turystycznego. Pasjonaci kultury arabskiej znajdą tutaj elementy tradycyjnej zabudowy, a wielbiciele wypoczynku wygrzeją się na słonecznych plażach Zatoki Perskiej. Prawdziwie unikatowe pamiątki można nabyć na jednym z okolicznych targów z oryginalnym rękodziełem.

Loty do Doha

Bezpośrednie połączenia do Dohy zarezerwujemy z Qatar Airways. Na lot z Warszawy do stolicy Katary musi zarezerwować ok. 5h 30 min, lot powrotny z Dohy zajmie ok. 6h 5 min.

Szukasz lotu do Doha? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 2900 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Doha

Katar

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 13-05-2024 - 22-05-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Doha

Al Koot Fort (także Fort Doha)

Centrum Doha zdobi okazała forteca obronna wybudowana w 1880 roku, a odbudowana w 1927 roku. Jej renowację po zniszczeniach wojennych zlecił ówcześnie panujący szejk Abdullah Bin Jassim Al Thani. Choć nie jest to wiekowy budynek, zdecydowanie warto odwiedzić znajdujące się w jego wnętrzach muzeum. Stała ekspozycja złożona jest z najróżniejszych ręcznie wykonanych eksponatów nawiązujących do kultury i historii Kataru. Drewniane i gipsowe ornamenty, narzędzia służące do połowu ryb oraz bogato zdobione przyrządy rzemieślnicze i domowe przeplatają się tutaj z historycznymi fotografiami ukazującymi codzienne życie mieszkańców.

Promenada Doha Corniche

Stolica Kataru jest miastem położonym bezpośrednio nad lazurowymi wodami Zatoki Perskiej, na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Katarskiego. Zwrotnikowy klimat oraz słońce świecące przez 339 dni w roku sprawiają, że będąc tutaj nie sposób nie zajrzeć na lokalne plaże. Osoby preferujące bardziej aktywny wypoczynek będą zachwycone spacerem promenadą Doha Corniche. Ten niemal 7 – kilometrowy deptak jest mekką pasjonatów rolek, biegania i wędkowania. Szczególne wrażenie robi tutaj panorama biznesowej dzielnicy Doha – West Bay. Widoczne w oddali drapacze chmur o szklanych i błyszczących w słońcu powierzchniach prezentują się naprawdę imponująco. Wybierając tani bilet lotniczy do Doha warto odwiedzić Doha Corniche nocą. Sięgające gwiazd centrum jest oświetlone przeróżnymi kolorami świateł, co tworzy niezwykle malowniczy efekt.

Souq Waqif

Typowy katarski bazar wypełniony jest po brzegi straganami, stoiskami i sklepikami. To tutaj znajdziemy najciekawsze pamiątki i przedmioty: rękodzieło, wyroby tutejszych rzemieślników, płótna, dywaniki, nakrycia głowy i zwierzęta domowe. Wprawni poszukiwacze wypatrzą zapewne niezwykłe okazy ogromnych i kolorowych papug. Wybór jest ogromny, a ceny przystępne. Znajdujące się tutaj budynki zostały zbudowane według tradycyjnej metody – z gliny, piasku i drewna. Jeśli zmęczy nas przemykanie pomiędzy kolejnymi stoiskami, możemy zatrzymać się w jednej z tutejszych kawiarenek na przepyszną kawę.

Katara Cultural Village

Katara Cultural Village to doskonałe miejsce na odpoczynek od codzienności. Pełne kawiarni utrzymanych w stylach z różnych części świata, klimatycznych restauracji i galerii sztuki jest idealnym punktem na drobną przerwę w zwiedzaniu. Utworzone tu Miasto Kultur pozwala nie tylko zapoznać się z miniaturami największych światowych zabytków, ale również zobaczyć jak wyglądała tradycyjna zabudowa katarska. Choć Katara Cultural Village zostało utworzone zaledwie w 2010 roku, zdążyło już zaskarbić sobie sympatię mieszkańców i stanowi obecnie jeden z chętniej odwiedzanych obiektów rekreacyjnych.

 

W Dosze warto odwiedzić także dzielnicę Qanat Quartier zwaną katarską Wenecją. Amatorzy plażowania i parków wodnych nie mogą zaś ominąć Klubu Plażowego B12.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail