Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Dniepru

To czwarte co do wielkości miasto na Ukrainie jest położone po obu brzegach malowniczego Dniepru. Oprócz intensywnie rozwijających się wielu gałęzi przemysłu nie brakuje tutaj licznych zabytków sakralnych oraz atrakcyjnych budowli, spośród których na szczególną uwagę zasługuje Pałac Potiomkina. Warto wziąć pod uwagę, że Dniepr jest miejscem atrakcyjnym cenowo, dlatego zakup taniego biletu lotniczego zapewni ciekawie spędzony weekend niewielkim kosztem.

Co warto zobaczyć w Dnieprze

Wyspa Klasztorna

Jest to teren rekreacyjny, który stanowi część położonego w centrum miasta Parku Szewczenki. Jej nazwa wywodzi się od założonego na wyspie w IX wieku klasztoru, który później został zniszczony, a następnie odbudowany. W 1999 roku powstała tutaj prawosławna świątynia pod wezwaniem św. Mikołaja. Dodatkową atrakcją jest most pieszy, na którym zakochani wieszają kłódki. Sama wyspa jest uważana za historyczne i geograficzne serce miasta.

Pałac Potiomkina

Został wzniesiony w latach 1787-1789 jako siedziba Generalnego Gubernatora, który zmarł wkrótce po ukończeniu budowy pałacu. W 1849 roku zostało w nim otwarte muzeum starożytności, jednak ze względu na późniejsze wojny, miejsce pełniło różne funkcje społeczne, a podczas II wojny światowej budynek spłonął. Pierwotny kształt przywrócono mu w 1952 roku. Obecnie jest nazywany Pałacem Studentów.

Sobór Przemienienia Pańskiego

Pomysł wybudowania największego soboru na świecie powstał w 1786 roku, jednak wraz ze śmiercią Carycy Katarzyny II, realizacja projektu została wstrzymana. Ostatecznie świątynia została zbudowana w 1835 roku, a na jej terenie działało również muzeum religii i ateizmu. Pochowanych jest tutaj również wielu znanych prawosławnych duchownych.

Centrum Kulturalne Menora

Nowoczesny budynek, w którym mieści się m.in.: Muzeum Pamięci Narodu Żydowskiego i Holokaustu na Ukrainie, siedziba Gminy Żydowskiej, Ukraińskiego Instytutu Badań nad Holokaustem, czterogwiazdkowy hotel, restauracja oraz sale koncertowe i konferencyjne. Centrum zostało wzniesione w 2012 roku i jest największym na świecie ośrodkiem społeczności żydowskiej. Przed budynkiem Menory stoi XIX- wieczna Synagoga Chóralna.

Synagoga Chóralna

Pierwszy dom modlitewny w Dnieprze powstał na początku XIX wieku, jednak wkrótce spłonął. Na jego miejscu zbudowano murowaną synagogę w stylu klasycyzmu, która została poświęcona dopiero w 2005 roku.

 

 

 

 

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail