Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Delhi

Delhi, czyli serce Indii to miasto o wielu twarzach, w którym można poczuć zarówno ogromne bogactwo, jak i skrajną biedę. Tętni kolorami lokalnych targowisk, zaskakuje niebywałym hałasem i chaotyczną zabudową oraz przyciąga różnorodnością zabytków. Warto spróbować aromatycznej, lokalnej kuchni, aby poczuć smak prawdziwych Indii, skąd pochodzi prawie 70% wszystkich przypraw świata. Tani lot do Delhi to okazja do odwiedzenia kulinarnego raju z mnóstwem turystycznych atrakcji.

Szukasz lotu do Delhi? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 2493 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Delhi

Indie

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 09-09-2024 - 24-09-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 2630 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Delhi

Indie

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 15-09-2024 - 30-09-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Delhi

Czerwony Fort

Znajdujący się w Old Delhi kompleks budowli obronnych wybudowany został między rokiem 1639 a 1648 i pełnił funkcję nowej siedziby królewskiej po przeniesieniu stolicy z Agry do Delhi. Jest wykonany z czerwonego piaskowca i stanowi bardzo istotny element historii zarówno miasta, jak i kraju. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a podczas obchodzonego w Indiach 15 sierpnia Dnia Niepodległości pod murami Czerwonego Fortu gromadzą się tłumy mieszkańców. To idealne miejsce na spacer połączony ze zwiedzaniem, ponieważ w środku znajdują ogrody i budynki warte obejrzenia.

Świątynia Lotosu

Miejsce religijnego kultu w kształcie ogromnego kwiatu lotosu położone pośród stawów sprawia wrażenie jakby unosiło się na wodzie. Zgodnie z wiarą bahaicką w świątyni mogą gromadzić się wierni bez względu na przynależność religijną. Prowadzi do niej dziewięć mostów, które przechodzą przez dziewięć stawów, co pozwala dostać się do środka dziewięcioma drzwiami. Jest widoczna z daleka dzięki charakterystycznej białej fasadzie, która po zachodzie słońca zmienia kolor na fioletowy. Świątynia pozbawiona jest symboli religijnych, co podkreśla równość wszystkich ludzi i religii. Będąc w Delhi warto odwiedzić Lotus Temple, do której rocznie przybywa 4 miliony turystów.

Wielki Meczet

To największa budowla sakralna w całych Indiach, wykonana z czerwonego piaskowca i marmuru, usytuowana jest na wzniesieniu, co podkreśla jej wysoką pozycję wśród innych zabytków. Po pokonaniu potężnych schodów i wejściu na dziedziniec nietrudno zauważyć basen, który służy do symbolicznego obmycia się przed modlitwą. Wnętrze meczetu pozbawione jest świętych obrazów, rzucają się w oczy jedynie czerwone dywany i robiące niesamowite wrażenie lampy z kryształu. Wierni skupiają się również pod marmurowym baldachimem przed głównym budynkiem kompleksu modląc się do sułtana. Ten monumentalny meczet przyciąga turystów, którzy w skupieniu mogą wyciszyć się od wszechobecnego, miejskiego zgiełku.

Chandni Chowk

Handlowa dzielnica położona w sercu Starego Delhi, która tętni życiem i indyjską atmosferą. Można kupić tutaj prawie wszystko: przyprawy, suszone owoce, biżuterię, olejki eteryczne i tradycyjne słodycze. Alejki z księgarniami, sklepikami z odzieżą i produktami skórzanymi sprawiają, że łatwo stracić poczucie czasu i pieniądze. Ciekawostką jest fakt, że Chandni Chowk jest znana z licznych produkcji Bollywood. Wizyta w tej dzielnicy pozwoli nie tylko zaopatrzyć się w pamiątki, ale również zetknąć się z lokalną kulturą pełną kolorów, zapachów i smaków.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail