Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Chicago

Kojarzone jako najbardziej polskie z amerykańskich miast, ma wyjątkowo charyzmatyczny  i wielokulturowy charakter. Styl miasta ukształtowali osiedlający się imigranci, którzy nadali mu charakterystyczny i niepowtarzalny smak. Zamieszkujące miasto 150 narodowości sprawia, że do dziś na rogu można usłyszeć bluesa, w knajpkach odbywają się konkursy polki, a na ulicznym straganie kupimy zarówno meksykańską tortillę, jak i tureckie kofty.  Tanie bilety lotnicze do Chicago pozwalają lepiej poznać inspirujące miasto Ala Capone, które wciąga i pozwala zakochać się wyłącznie tym, którzy nadążają za jego rytmem.

Szukasz lotu do Chicago? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 2252 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Chicago

Stany Zjednoczone

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 05-05-2024 - 19-05-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 2314 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Chicago

Stany Zjednoczone

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 17-06-2024 - 01-07-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 2408 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Chicago

Stany Zjednoczone

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 05-05-2024 - 19-05-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 2506 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Chicago

Stany Zjednoczone

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 22-09-2024 - 29-09-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Połączenia lotnicze do Chicago

W granicach Chicago znajdują się dwa lotniska. Międzynarodowy port lotniczy O’Hare Intl (ORD), oddalony od centrum o 32 km, jednak bardzo dobrze z nim skomunikowany. Obsługuje ono większość połączeń, będąc jednocześnie drugim portem lotniczym w kraju. Drugi port lotniczy w Chicago to Midway (MDW), zlokalizowany znacznie bliżej centrum, obsługujący głównie połączenia lotnicze linii amerykańskich i kilku europejskich przewoźników.

Najkrótszy i zarazem bezpośredni przelot do Chicago trwa ok. 10h i oferowany jest przez PLL LOT. Do Chicago dolecimy też z jedną lub dwoma przesiadkami (np. w Paryżu lub Londynie), co jednak wydłuży ogólny czas podróży do nawet kilkudziesięciu godzin.

Tanie loty do Chicago najszybciej znajdziemy na połączeniach przesiadkowych, w pojawiających się promocjach LOT-u, lub też planując wyjazd z dużym wyprzedzeniem.

Co warto zobaczyć w Chicago

Miasto kryje w sobie wiele atrakcji – perełek, które nie spłonęły w Wielkim Pożarze Chicago z października 1871 r. i tych powstałych już po nim w ramach nowej reorganizacji przestrzeni miejskiej. Punkty na mapie miasta, które koniecznie trzeba odwiedzić to m.in.:

Garfield Park Conservatory – jedna z największych palmiarni i ogrodów botanicznych w USA.

Museum Campus Chicago – w którego skład wchodzą: Shedd Aquarium, Adler Planetarium – najstarsze na półkuli zachodniej i Muzeum Historii Naturalnej z prawdziwym szkieletem tyranozaura!

Park Lincolna – największy w mieście, z Zoo i Muzeum Chicago, zwany Central Parkiem Chicago.

Park Millenijny – rozległy park publiczny z wieloma rzeźbami, w tym słynną lustrzaną fasolą – Cloud Gate, w którym organizowane są przedstawienia teatru plenerowego.

Willis Tower – drapacz chmur o wysokości 110 pięter, będący najwyższym punktem miasta, z tarasem widokowym na 103. piętrze, z którego można podziwiać panoramę Chicago.

Navy Pier – pomost, na którym urządzono lunapark z diabelskim młynem, muzeum dziecięcym i wieloma innymi atrakcjami służącymi rekreacji, relaksowi i rozrywce.

Chicago to również słynna mekka zakupoholików – ulica Magnificent Mile, budynek John Hancock Center z tarasem widokowym (panorama 360 stopni) oraz monumentalna Fontanna Buckingham w Parku Granta. Architektoniczną podróż przez centrum miasta i ujrzenie go z innej perspektywy umożliwiają statki turystyczne przemierzające rzekę Chicago i jej kanały.

Ponadto, to właśnie w “Wietrznym Mieście” można posłuchać najlepszego jazzu i bluesa oraz obejrzeć wspaniałe przedstawienia w jednym z wielu teatrów.

Wszystko to sprawia, że Chicago każdego roku jest miejscem spotkań wielu turystów, zarówno z Polski, jak i z innych krajów świata.

 

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail