Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Chanii

Dawna stolica Krety to miejsce zupełnie wyjątkowe, w którym można poczuć zapach morskiej bryzy i prawdziwą, grecką atmosferę. Chania jest pełna uroku i historii, co sprawia, że warto odkryć jej zakątki, a otaczające ją plaże zachęcają do błogiego wypoczynku. Autentyczny charakter miasta tworzą kameralne hotele i restauracje serwujące lokalną kuchnię, położone z dala od turystycznego zgiełku. Dzięki połączeniom lotniczym z Polski do Chanii można szybko dotrzeć na malowniczą wyspę na Morzu Śródziemnym.

 

Co warto zobaczyć w Chanii?

Wenecka Dzielnica Portowa– spacer deptakiem wzdłuż kolorowych kamienic otaczających port, podczas którego można podziwiać szczyty Gór Białych to jedna z najprzyjemniejszych atrakcji turystycznych w Chanii. Wieczorem tubylcy i turyści gromadzą się w klimatycznych tawernach nad samym brzegiem morza.

Latarnia Morska- pochodzi z XVI wieku i ma kształt minaretu. Prowadzi do niej trasa po kamiennym falochronie ze wspaniałymi widokami na morze i miasto.

Miejskie Ogrody- można w nich znaleźć chwilę wytchnienia w upalne dni wśród zieleni i kwiatów. Szczególną uwagę zwraca drzewo z powyginanymi korzeniami i gałęziami, które robi niesamowite wrażenie. Latem organizowane jest w nich kino na świeżym powietrzu.

Neoklasycystyczna hala targowa– miejsce dla miłośników próbowania miejscowych smaków: można tutaj nabyć kreteński miód i migdały zanurzone w miodzie. Liczne, kolorowe stragany ze świeżymi owocami, oliwkami i rybami zachęcają do zakupów. Hala jest sporych rozmiarów, dlatego warto zarezerwować sobie więcej czasu na przechadzkę wśród greckich smakołyków.

Muzeum Morskie- dwukondygnacyjny budynek, w którym można podziwiać modele statków pochodzące z czasów minojskich, przyrządy nawigacyjne, fotografie o tematyce marynistycznej, kolekcję muszli, a nawet wejść do łodzi podwodnej.

Wykopaliska Minojskie i Muzeum Archeologiczne- odnalezione na Wzgórzu Kastelli pozostałości po minojskim pałacu, gliniane tabliczki z pismem linearnym oraz pieczęcie świadczą o bogatej historii miasta. W przerwie od spacerów warto wstąpić do Muzeum Archeologicznego, w którym zostały zachowane naczynia, mozaiki i artefakty z okresu neolitu i czasów minojskich. Klimat muzeum wprowadza odwiedzających w czasy starożytnej Grecji.

Dzielnica Turecka- inaczej zwana Topanas, mieści się na tyłach Fortu Firkas i mieni się kolorowymi kamienicami. Z wałów obronnych rozciąga się widok na port, dawny Meczet Janczarów i weneckie budynki. W Topanas znajdują się również domy tureckie oraz hammam, czyli dawna łaźnia turecka i dobrze zachowany bastion.

Okoliczne plaże – po intensywnym dniu warto udać się na pobliskie plaże. Najbliżej miasta i centrum znajdują się plaże Nea Chora i Chrissi Akti. Nieco dalej położone są plaże: Agia Marina, Platanias, Kalathas, Marathi, Stavros i Półwysep Akrotiri z piaszczystymi plażami.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail