Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Wakacje na Sardynii – czy warto odwiedzić Cagliari?

Cagliari jest włoskim miastem i stolicą Sardynii, które trzeba zobaczyć. Wyspa zachwyci nas szafirową wodą i pięknymi krajobrazami. Nadmorski kurort w śródziemnomorskim klimacie będzie też okazją do błogiego odpoczynku na malowniczych plażach i odkrywania włoskiej kuchni w nowej wyspiarskiej odsłonie.

Loty na Sardynię. Rezerwacja połączeń do Cagliari

Bezpośrednie loty na Sardynię zarezerwujemy z tanimi liniami Ryanair. Przewoźnik zaoferuje połączenia do Cagliari-Elmas m.in. z lotniska Warszawa-Modlin, Kraków-Balice. Na lot w jedną stronę musimy zarezerwować ok. 2h 30 min. Loty z przesiadką na Sardynię znajdziemy w ofercie linii regularnych m.in. Lufthansy, Austrian Airlins.

Kiedy warto polecieć na Sardynię?

Najbardziej intensywny sezon na Sardynii przypada na okres wakacji od czerwca do sierpnia. Wyspę odwiedza wówczas wielu turystów spragnionych słońca i pięknych plaż. Jeśli marzy nam się spojony wypoczynek poza sezonem, warto zaplanować loty do Cagliari wiosną. W kwietniu czy maju na wyspie będzie już ciepło, ale nie tak tłocznie. Bardzo dobrym momentem na rezerwację lotów do stolicy Sardynii jest także początek polskiej jesieni, wrzesień. Jest to wspaniały sposób, aby przedłużyć sobie lato. Pogoda w Cagliari wtedy również dopisuje, a ruch turystyczny jest mniejszy.

Co warto zobaczyć na Sardynii?

Sardynia jest idealnym wakacyjnym kierunkiem dla osób, które lubią łączyć zwiedzanie z wypoczynkiem. Liczne zabytki, pamiętające jeszcze czasy starożytne, bogactwo fauny i fauny stworzy idealane warunki do wypoczynku i relaksu.

Cytadela Muzeów

Pierwszym miejsce, które warto zwiedzić w Cagliari na Sardynii jest kompleks Cittadella dei Musei (Cytadela Muzeów) w dzielnicy Castello. Znajduje się tam Narodowe Muzeum Archeologiczne – jest to największy tego typu w całej Sardynii, a zabytki, które są w nim eksponowane pochodzą od okresu prehistorycznego aż do czasów bizantyjskich. Oprócz tego na kompleks składają się: Muzeum Etnograficzne, wystawa poświęcona sztuce Dalekiego Wschodu, a także wystawa woskowych modeli anatomicznych Clemente Susini oraz Pinacoteca Nazionale. Jest tam również Muzeum Sztuki Syjamskiej „Stefano Cardu”, w którym prezentowane są dzieła sztuki pochodzące z różnych krajów oraz kultur azjatyckich. Są to cenne przedmioty, które pod koniec XIX wieku zostały przywiezione przez Stefano Cardu, podczas jego pełnej przygód wyprawy na Daleki Wschód. W kolekcji znajdziemy między innymi rzeźby, sztućce, porcelanę, broń i dzieła sztuki, datowane na okres od 1400 do 1800 roku.

Zamek San Michele

Kolejną z atrakcji Sardynii jest kamienny zamek obronny San Michele, wybudowany w X wieku przez szlachcica Berengara Carroza. W późniejszych wiekach pełnił rolę szpitala, a na przełomie XVII i XVIII stulecia mieściły się w nim koszary wojskowe, a także służył jako twierdza obronna przed atakami francuskich wojsk. Obecnie funkcjonuje on głównie jako miejsce, w którym prezentowane są różne wystawy oraz odbywają się tam imprezy kulturalne. Dookoła zamku znajduje się piękny park Parco del Castello di San Michelle.

Wieża Słonia – Torre dell’Elefante

Jednym z punktów, które nie sposób pominąć na turystycznej mapie Cagliari jest Torre dell’Elefante, czyli Wieża Słonia. Mieści się ona w najstarszej dzielnicy miasta – Castello, a sama budowla datowana jest na 1307 rok. Jej nazwa pochodzi od figury słonia, która widnieje na jej boku. Dawniej wykorzystywana przy publicznych egzekucjach w mieście, obecnie stanowi fenomenalny punkt widokowy, z którego możemy oglądać panoramę całego miasta. W 1305 roku powstała Torre di San Pancrazio, która wraz z Wieżą Słonia stworzyła symboliczną bramę do miasta.

Amfiteatr rzymski

Przy zwiedzaniu miasta nie powinniśmy zapomnieć o najstarszym zabytku w Cagliari, czyli amfiteatrze rzymskim. Pochodzi on z przełomu I i II wieku i pamięta czasy walk gladiatorów, wykonywano tam także publiczne egzekucje. Do dzisiaj zachowały się jedynie te elementy, które Rzymianie wykuli w litej skale, ale i tak jest to widok zapierający dech.

Kulinarne smaki Sardynii

Cagliari zachwyci nas także lokalną kuchnią. Jeśli jesteśmy fanami owoców morza oraz ryb, będzie to fantastyczne doświadczenie, słynie ona bowiem z ryb – głównie sardynek, a unikatowym przysmakiem jest tam bottarga, czyli suszona, a następnie sprasowana ikra ryby cefal, która służy jako posypka do potraw albo jest przygotowana jak kuskus.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail