Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Bukaresztu

Jasno żarzące się światła Parlamentu, fontanny dające spektakl na Placu Unirii oraz dobiegające z oddali dźwięki muzyki i gwar. Goście urządzonego w środku ogrodu Gardinia Eden witają wraz z całym Bukaresztem nadchodzący wieczór. Stolica Rumunii – jak wiele postkomunistycznych stolic – jest niejednorodna. Chęć rozwoju i dążenie do nowoczesności równoważone są ciągle obecnymi śladami dawnego systemu. Choć określana jest jako chaotyczna, stanowi ciekawostkę dla wytrawnych podróżników znudzonych wypieszczonymi i nastawionymi na turystów metropoliami.

Co warto zobaczyć w Bukareszcie?

Parlament

Najsławniejszy budynek Bukaresztu jest drugim co do wielkości na świecie – pierwszeństwa ustępuje tylko amerykańskiemu Pentagonowi. Stanowi prawdziwą dumę Rumunii. Nic dziwnego – podczas 5-letnich prac w budowie udział wzięło ponad 30 tysięcy robotników i 200 architektów, a surowce, z których jest zbudowany pochodzą wyłącznie z własnego kraju. Mimo swej obecnej sławy, Parlament powstawał w mniej chwalebnych okolicznościach. Na potrzeby powstania tej budowli poświęcono dużą część centrum miasta – w tym jego zabytkowych zabudowań. Przesiedleniom – nie zawsze dobrowolnym – zostało poddane zaś 40 tys. osób. Dziś Parlament uchodzi za kontrowersyjny budynek. Z jednej strony jego ogrom jest niepodważalny, z drugiej stanowi mało estetyczny punkt w miejskiej architekturze. Realizując tani bilet lotniczy do Bukaresztu warto odwiedzić te miejsce, choćby po to, by samodzielnie sprawdzić czy Parlament faktycznie wart jest sławy, która go otacza.

Monastyr Stawropolski

Wybudowany w 1725 roku monastyr stanowi niewielki, ale przepiękny punkt na mapie Bukaresztu. Jego delikatnie dekorowane, oplecione soczyście zielonym pnącym bluszczem krużganki, zapraszają do wizyty we wnętrzach. Przebogato zdobione sklepienie wypełnione jest malowidłami przedstawiającymi wizerunki świętych i sceny z ich życia, w samym centrum znajduje się zaś pozłacany ikonostas. Klasztor oprócz przepięknej architektury może pochwalić się największą w Ruminii kolekcją bizantyjskich książek muzycznych. Przylegająca do klasztoru biblioteka, uderza odwiedzających, zupełnie nie korespondującym z bogatym zdobieniem kościoła i fasady, ascetycznym charakterem

Lipscani

Dawna dzielnica handlowa Bukaresztu, stanowiąca jego kupieckie centrum. To właśnie tutaj dawni mieszkańcy przychodzili naprawić buty, sprzedać i kupić złoto czy nabyć zegarek. Okoliczne ulice do dziś noszą nazwy odnoszące się do świadczonych tu dawniej profesji. Dzisiaj Lipscani wypełnione jest klimatycznymi knajpkami, przytulnymi barami i restauracjami. Stanowi – już nie kupieckie – ale towarzyskie centrum miasta. Zabytkowe budynki i zadaszone uliczki zachęcają do spędzenia miłego wieczoru lub popołudnia. Ciekawostką jest, że obecne zabudowania stanowią zaledwie 10% tego, co kiedyś. Zadecydował o tym splot przeróżnych wydarzeń – od trudnej historii, decyzji rządzących, na licznych trzęsieniach ziemi kończąc. Warto wiedzieć też, że to właśnie tutaj swoją siedzibę miał Vlad Palownik, znany szerzej jako Drakula. Decydując się na tani lot do Bukaresztu dobrze zacząć zwiedzanie właśnie tutaj – to doskonała brama do pozostałej części miasta.

Narodowe Muzeum Wsi Rumuńskiej

14 hektarów powierzchni, 360 obiektów i ponad 60 tysięcy zbiorów. Takimi liczbami może pochwalić się jeden z największych skansenów w Europie. Liczba corocznie odwiedzających go osób przekracza 0,5 miliona, a ilość przechowywanych dokumentów szacowana jest na 250 tysięcy. Choć liczby robią olbrzymie wrażenie trzeba wiedzieć, że sam skansen jest bardzo przyjazny w zwiedzaniu. Oglądanie ludowych tkanin, ikon i ceramiki można urozmaicić sobie wizytą w umieszczonej tu restauracji lub kinie. Mając odrobinę szczęścia można trafić też na targ najprawdziwszego rumuńskiego rękodzieła.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail