Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Buenos Aires

Buenos Aires to największa aglomeracja Argentyny, stolica tanga, yerba mate i futbolu. Miejsce, w którym bogactwo miesza się z biedą, namiętność życia z jego codzienną prozą, a w otaczającym tłumie zawsze znajdzie się życzliwy uśmiech. Tani lot do Buenos Aires to niepowtarzalna okazja, by spróbować pizzy w latynoskim wydaniu, zwiedzić argentyńską „bombonierkę” i dać porwać się tłumowi Portenos.

Co warto zobaczyć w Buenos Aires

Cementerio de la Recoleta

Choć może się wydawać, że cmentarz nie jest najlepszą atrakcją do zwiedzania, ten w Buenos Aires jest wyjątkowy. Chociaż pochowane są tu znane osoby, takie jak politycy, artyści, bohaterowie wojenni i prezydenci, powód, dla którego warto tu przyjść jest zupełnie inny. Cmentarz Recoleta jest jednym z trzech najpiękniejszych na świecie, a godnymi konkurentami są cmentarze w Paryżu i Genewie. Tutejsze grobowce przypominają bardziej dzieła sztuki, a architektura całego cmentarza to prawdziwa uczta dla oczu. Nie brak tu zielonych cyprysów, figur świętych i kolorowych witraży. Miejsca pochówku są jak kamienice lub pałace, a na przecinających cmentarz alejkach rzadko gości pustka. Kupując tani bilet lotniczy do Buenos Aires warto wziąć pod uwagę zwiedzenie tego miejsca – aż 70 spośród 5 tysięcy grobów stanowi Narodowe Pomniki Historyczne.

La Boca

Oglądając pocztówki z Buenos Aires często można natknąć się na takie z wizerunkiem bajecznie kolorowych, blaszanych kamienic – to właśnie La Boca i jej najbardziej znana ulica Caminito. Malownicza dzielnica Buenos zamieszkana jest obecnie głównie przez emigrantów, artystów oraz robotniczą klasę społeczną. Jak głosi historia, jej pierwszymi mieszkańcami byli Włosi, jednak szybko dołączyli do nich też inni – Hiszpanie, Francuzi, Anglicy, Irlandczycy. Przybysze budowali swoje domy z tego, co mogli zdobyć – pozostałości statków, desek, blachy. Całość malowali resztkami farby ze stoczni, której nierzadko nie starczało na cały budynek – stąd dzisiejszy, charakterystyczny wizerunek. Wiele osób jest zdania, że decydując się na tani lot do Buenos Aires nie można odpuścić La Boca, ponieważ to właśnie ona stanowi najprawdziwszą część miasta.

Casa Rosada

Centrum politycznego życia, siedziba argentyńskiego prezydenta oraz miejsce protestów i zgromadzeń. Casa Rosada to najważniejszy budynek Buenos Aires i całej Argentyny. Oprowadzający przewodnik opowiada o historii Argentyny i sławnych osobach odwiedzających Casa Rosada, a przy odrobinie szczęścia można trafić na paradę przy zmianie warty. Ciekawostkę stanowi pochodzenie różowego koloru budynku. Jedna z legend głosi, że jest efektem wymieszania tynku z byczą krwią, inna zaś, że to pamiątka na cześć wprowadzonego pokoju pomiędzy czerwonymi Federalistami, a białymi Unitarystami. Sami mieszkańcy Buenos mówią zaś często, że chodzi o czytelne odróżnienie Casa Rosada (Różowego Domu) od amerykańskiego Białego Domu.

Bosques de Palermo

Bosques de Palermo to otwarty w 1874 roku najstarszy park w mieście. Soczysta zieleń, kameralne alejki oraz doskonale zadbane trawniki sprawiają, że jest to idealne miejsce do odpoczynku. Kupując tani bilet lotniczy do Buenos Aires warto wybrać się tu, by naładować baterie po całodziennym zwiedzaniu. To również doskonała okazja, by zobaczyć jak żyją mieszkańcy, którzy szczególnie lubią odwiedzać to miejsce w weekend.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail