Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Budapesztu

Parlament, Baszta Rybacka, Most Łańcuchowy – kolejne obiekty powoli przeglądają się w tafli Dunaju pozostawiając w nim ciepłe, jasne odbicia. Cowieczorny świetlisty spektakl właśnie się rozpoczął. Budapeszt to miasto do zakochania, urzeka zabytkami, klimatem i piękną przyrodą na wyciągnięcie ręki. Rozpustnie tłusty langosz, pyszne wino i wieczorny spacer brzegiem Dunaju – tani lot do Budapesztu pozwoli Ci poczuć go wszystkimi zmysłami.

Promocje lotnicze do Budapesztu

od 375 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Budapeszt

Węgry

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 24-04-2024 - 30-04-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 587 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Budapeszt

Węgry

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 22-06-2024 - 25-06-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 664 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Budapeszt

Węgry

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 30-08-2024 - 03-09-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Budapeszcie

Parlament Węgierski

Majestatyczny. Właśnie to określenie pcha się na usta tuż po ujrzeniu Parlamentu. Polityczne serce Budapesztu stworzone zostało w stylu neogotyckim – smukła sylwetka i krużganki wykończone strzelistymi arkadami nie pozostawiają w tej kwestii żadnych złudzeń. Ciekawostką jest, że budynek wybudowany w 1904 roku, pierwsze obrady miał za sobą blisko 10 lat przed oficjalnym, pełnym oddaniem do użytku. 691 pomieszczeń, 27 wejść i 10 podwórzy czyni z niego drugi co do wielkości obiekt w całych Węgrzech. Choć zwiedzanie Parlamentu można uzupełnić wizytą w jego wnętrzach, trzeba wiedzieć, że należy wcześniej umówić się na konkretną godzinę – wejście „z ulicy” jest niemożliwe. Okazały budynek Parlamentu warto obejrzeć dwukrotnie – w ciągu dnia i wieczorem. Otulające go po zmierzchu ciepłe światło sprawia, że na tle ciemnego nieba lśni niczym klejnot.

Baszta Rybacka

Wyjęta z bajkowej ilustracji neoromańska budowla napawa zachwytem od ponad 100 lat. Wybudowana z okazji 1000-lecia państwa węgierskiego, stoi w miejscu dawnej zabudowy obronnej Wzgórza Zamkowego. Baszta Rybacka ma jednak nie tylko znaczenie turystyczne. Ukryta w niej symbolika wskazuje na 7 mitycznych, węgierskich wodzów, a dumny monument strzegący obiektu to pierwszy z króli – Stefan. Podobno Baszta Rybacka otrzymała swoją nazwę na cześć cechu rybaków, którzy dzielnie bronili jej przed najeźdźcami. Czy to prawda? Trudno oceniać, bowiem druga z wersji mówi o rybackim targu, który podobno właśnie miał tutaj siedzibę. Dzisiaj te piękne miejsce jest punktem widokowym na cały Budapeszt. Wspinaczkę na szczyt wynagradza fantastyczny widok na pogrążone w codziennym życiu miasto i Parlament – z tej perspektywy szczególnie piękny wieczorem. Planując city break warto skusić się na tani lot do Budapesztu – podróż z Polski trwa tylko chwilę, ale wspomnienia pozostaną na lata.

Bazylika św. Stefana

Bilety lotnicze do Budapesztu to szansa na zwiedzenie Bazyliki św. Stefana – najważniejszej świątyni stolicy Węgier. Monumentalny budynek dźwiga na swych barkach jedną z największych kopuł w Europie. 96-metrowy element stanowi architektoniczną perełkę i ucztę dla oczu – zwłaszcza od środka. Przepiękne i bogato zdobione wnętrze o nieco bizantyjskim stylu sprawia, że świątynia ma majestatyczny i wyjątkowo dostojny charakter. Imię jej patrona jest nieprzypadkowe – prawa dłoń pierwszego króla Węgier Stefana I spoczywa zamknięta w relikwiarzu i wynoszona jest w procesji podczas obchodów ku czci jego pamięci. Zbudowana w 1905 roku, jest w stanie pomieścić ponad 8,5 tysiąca wiernych.

Łaźnie termalne Szechenyi

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, Budapeszt stoi na źródłach termalnych, które już w czasach antycznych były wykorzystywane przez miejscową ludność. To właśnie tutaj znajduje się największa w Europie łaźnia, której barokowe wnętrze przyciąga codziennie setki lokalnych mieszkańców i turystów. Wybudowana w 1881 roku była tak popularna, że konieczne było zamknięcie i rozbudowa o kolejne budynki. Ponowne otwarcie odbyło się w 1913 roku. Tani lot do Budapesztu sprawia, że można na własnej skórze przekonać się czy wytworny klimat tego miejsca faktycznie leczy duszę, jak zwykli mawiać budapesztańczycy.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail