Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Bristol – miasto z każdej epoki

Bristol jest zabytkowym miastem zlokalizowanym w południowo-zachodniej Anglii. Miasto nad rzeką Avon rozrastało się wraz rozwojem całego państwa. Bristol łączy w sobie wiele stylów architektonicznych, które mieszały się ze sobą przez lata. Każda kolejna epoka nabudowywała własne obiekty, tworząc interesującą mozaikę stylów widoczną na wielu ulicach miasta.

Loty do Bristolu

Bezpośrednie połączenia lotnicze do Bristolu zarezerwujemy z Ryanair, WizzAir i easyJet. Irlandzki przewoźnik obsłuży rejsy z Lotniska w Modlinie, a WizzAir z Lotniska im. Fryderyka Chopina. Bezpośredni loty do Bristolu zajmie ok. 2h 25 min. Loty do Bristolu zarezerwujemy także z przesiadką w Amsterdamie z KLM lub we Frankfurcie z Lufthansą.

Co warto zobaczyć w Bristolu?

Bristol jest bardzo interesującym architektonicznie miastem o wielu zabytkach i ciekawej historii. Jego obecny wygląd doskonale odzwierciedla jego losy. Choć nie tak znany, jak inne brytyjskie miasta to z pewnością wart naszej uwagi.

Najstarsza scena teatralna w Anglii

Po pierwsze w Bristolu znajduje się najstarszy w Anglii działający teatr, który funkcjonuje nieprzerwanie od 1766 roku. Bristol Old Vic jest najstarszą sceną teatralną, która została zaprojektowana przez wybitnego architekta Williama Halfpenny’ego. Przy teatrze istnieje szkoła teatralna Bristol Old Vic Theatre School, która kształciła wielu wybitnych aktorów, takich jak Patrick Steward, czy Jeremy Irons.

Most Wiszący Clifton

Najważniejszym zabytkiem Bristolu i symbolem całego miasta jest Most Wiszący Clifton (Clifton Suspension Bridge). Konstrukcja została oddana do użytku w roku 1864. W owych czasach był to niezwykle nowatorski i nowoczesny projekt. Jako ciekawostkę można dodać, iż z tego właśnie mostu oddano pierwszy skok na bungee. Przejście przez most jest darmowe a od pojazdów nim przejeżdżających pobiera się opłatę, która pokrywa całość wydatków związanych z utrzymaniem mostu w dobrym stanie. Są to jednak zawsze tylko niewielkie prace konserwatorskie, gdyż most przez cały okres eksploatacji – a obecnie to już ponad 150 lat – nigdy nie wymagał kapitalnego remontu.

Kościół St. Mary Redcliffe

W centrum miasta znajduje się Kościół St. Mary Redcliffe. Wybudowany w XII-XV w. znany jako jeden z najwspanialszych obiektów architektury gotyckiej, a przez królową Elżbietę I nazwany „najpiękniejszym kościołem w całym królestwie”. Wieża kościoła ma 89 metrów wysokość, co sprawia, że po dzień dzisiejszy pozostaje ona najwyższym budynkiem w Bristolu. Niestety nie zachowały się oryginalne witraże okienne, te które widzimy obecnie pochodzą z epoki wiktoriańskiej.

Obserwatorium Clifton

Obserwatorium Clifton zbudowane na wzgórzu w 1766 roku początkowo służyło jako młyn wiatrowy. Budynek uszkodzony przez pożar przez pewien czas stał nieużywany, później został przekształcony na obserwatorium. Na jego szczycie zamontowano camera obscura, co było w tamtych czasach dość nowatorskie. Dziś można zwiedzić sam budynek wewnątrz oraz pozachwycać się spektakularnymi i niezapomnianymi widokami na Bristol. Po odrestaurowaniu w 2015 roku budynek obserwatorium stał się muzeum. Umiejscowiono tam także przeszkoloną kawiarnię, z której można spoglądać na otaczające nas miasto.

Clifton Observatory stoi na wzniesieniu w parku Clifton. W pogodne dni jest to doskonałe miejsce na piknik i odpoczynek. Jest stąd wspaniały widok na most wiszący i rzekę Avon. Doskonale też wyglądają strome klify. Nieopodal można połazić po olbrzymim parku Ashton Court Estate.

Międzynarodowy Festiwal Balonów

Bristol Internacional Baloon Fiesta to czterodniowy festiwal balonów na ogrzane powietrze odbywający się corocznie w dniach 6-9 sierpnia. Na oglądanie takich masowych startów balonów jest wielu chętnych – tłumy gromadzące się na wydarzeniu to nawet 100 000 osób. Pierwszy festiwal był zorganizowany w 1979 roku i „wystartowało” w nim 27 balonów. Obecnie jest to ponad 100 balonów i 500 000 osób na przestrzeni czterech dni festiwalowych.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail