Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Bostonu

Boston to nie tylko miasto studentów, choć jest ich tutaj mnóstwo ze względu na Harvard University – który przyciąga nie tylko aplikantów marzących o studiach na jednej z czołowych uczelni na świecie, ale również turystów pragnących jedynie przespacerować się po jej kampusie. Stolica stanu Massachusetts jest powszechnie uznawana za najbardziej europejskie miasto Stanów Zjednoczonych ze względu na różnorodność w architekturze, która zachwyca nowoczesnością na tle kolonialnej zabudowy.

Co warto zobaczyć w Bostonie

Freedom Trail – czterokilometrowy szlak prowadzący przez najważniejsze historyczne punkty miasta – kościoły, parki, cmentarze oraz zabytkową fregatę morską. Trasę można zwiedzać samodzielnie lub w ramach wycieczki zorganizowanej.

Muzeum Sztuk Pięknych – obszerna ekspozycja obejmuje sztukę amerykańską, europejską, Bliskiego Wschodu i starożytnej Grecji. Ciekawym urozmaiceniem jest wystawa biżuterii i sala muzyczna prezentująca różne instrumenty.

Harvard University – założona w 1636 roku uczelnia jest najstarsza w Stanach Zjednoczonych i znajduje się na pierwszym miejscu w rankingach najlepszych uniwersytetów na świecie. Jednym z jej fundatorów był John Harvard, od którego nazwiska wywodzi się nazwa instytucji. Funkcjonujący od wielu lat program nauczania, który polega na łączeniu teorii z praktyką, zachęca tysiące studentów do wyboru tej właśnie uczelni. Na liście absolwentów widnieją takie nazwiska jak: Roosevelt, Kennedy, Bush, Obama. Harvard ukończyli również: Natalie Portman, Matt Damon, Mark Zuckenberg, a także Czesław Miłosz.

Beacon Hill – to jedna z najbardziej zabytkowych dzielnic Bostonu wypełniona brukowanymi uliczkami, eleganckimi restauracjami i starymi kamienicami. Zwiedzając ją warto zwrócić uwagę na najstarszy publiczny budynek w mieście – wzniesiony w 1713 roku Dom Stanowy.

Boston Tea Party Museum – muzeum herbaty znajdujące się na statku, w którym można obejrzeć interaktywną wystawę dotyczącą zdarzenia z 1773 roku, kiedy to wyrzucono transport brytyjskiej herbaty do morza, co zapoczątkowało Amerykańską Rewolucję.

Dzielnica Back Bay – miejsce, w którym czuć klimat XIX- wiecznego Bostonu z kamienicami w stylu wiktoriańskim, miejską biblioteką i pięknym widokiem na miasto z Prudential Tower. Dodatkową atrakcją są zakupy na Newbury Street.

Faneuil Hall – tętniące życiem targowisko, na którym, oprócz sklepików, warto odwiedzić restauracje serwujące lokalną kuchnię, czyli owoce morza w różnej postaci. Dawniej było to miejsce publicznej debaty nazywane „domem wolności słowa”.

New England Aquarium – idealny wybór na spędzenie popołudnia z dziećmi. W środku budynku mieści się ogromne akwarium z ponad 800 gatunkami morskich zwierząt, basen z pingwinami i fokami, oraz czteropoziomowa rafa koralowa.

Fenway Park – fani sportowych atrakcji będą zachwyceni wizytą na najstarszym stadionie Major League, który został otwarty w 1912 roku i należy do drużyny Boston Red Sox. Miały na nim również miejsce koncerty muzyków światowej klasy, takich jak: Paul McCartney, Stevie Wonder, The Rolling Stones, czy Aerosmith.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail