Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Bergen

Położone pomiędzy górami i fiordami Bergen to malownicze miasto, które przyciąga przytulnym klimatem kolorowych, drewnianych domków, portowym nabrzeżem i pięknymi widokami. Ta „brama do krainy fiordów” stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzenia południowo – zachodniego wybrzeża oraz jest kulturalną stolicą Norwegii. Przylatując do Bergen warto wykupić Bergen Card, która, oprócz przejazdów komunikacją bez dodatkowych opłat, gwarantuje darmowe wejścia, lub zniżki do muzeów, kościołów i miejskiego akwarium.

Co warto zobaczyć w Bergen

Dzielnica Bryggen – wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO charakteryzuje się barwnymi fasadami domków, w których kiedyś mieściły się domy kupieckie. Obecnie znajdują się w nich restauracje i sklepy z pamiątkami.

Targ rybny – to miejsce dla smakoszy ryb i owoców morza, w którym, oprócz zakupów w przystępnych cenach, można spróbować świeżo złowionych i przyrządzonych krabów, krewetek i łososia.

Muzeum KODE – w skład tego muzeum wchodzą cztery różne muzea z kolekcją sztuki i designu: kolekcja renesansowych naczyń i chińskiej porcelany – KODE 1, wystawy czasowe – KODE 2, dzieła Edvarda Muncha- KODE 3, malarstwo Nikolaia Astrupa- KODE 4.

Muzeum Hanzeatyckie –  to jedno z najstarszych muzeów w Norwegii, w którym można zobaczyć jak wyglądało życie dawnych kupców. Zgromadzono w nim wiele przedmiotów osobistego użytku, pamiątek i listów. Dostępne do zwiedzania są odrestaurowane pomieszczenia mieszkalne, dla służby, biuro oraz miejsce do przetwarzania ryb.

Kolej Floibanen i wzgórze Fløyen – wielbiciele pieszych wędrówek mogą udać się kolejką z centrum na położone na wysokości 320 metrów wzgórze Fløyen, z którego roztacza się widok na okolicę oraz rozpoczyna się kilka ścieżek dla spacerowiczów.

Kościół św. Marii – pochodzący z XII wieku kościół jest najstarszym z budynków w mieście. Charakteryzują go styl romański z dwoma wieżami oraz bogato zdobiona, XVII– wieczna ambona.

Sognefjord – podczas pobytu w Bergen warto udać się w rejs do najdłuższego i najgłębszego fiordu w Norwegii. Dopływając do końcowej miejscowości Flåm można podziwiać widok wioski otoczonej górami i wodospadami. Podróż powrotna odbywa się koleją – Flåmsbana- to jedna z najbardziej stromych linii kolejowych na świecie.

Akwarium Bergen – znajduje się w nim ponad 60 akwariów z wieloma gatunkami ryb i bezkręgowców. Oprócz podziwiania koralowców, krewetek, piranii, czy krokodyli, można również nakarmić pingwiny.

Twierdza Bergenhus – do twierdzy przynależy kilka budowli: klasztor Dominikanów, sala Hakona, dom biskupi, katedra oraz wieża Rosenkrantza, z której można podziwiać widok na port i miasto.

Rezydencja Damsgard Manor – pochodzący z XVIII wieku pałac to najlepiej zachowany przykład drewnianej architektury rokokowej w północnej Europie. W barokowym ogrodzie otaczającym rezydencję rosną drzewa, kwiaty i zioła, a styl budynku to połączenie tradycji norweskich z zagranicznymi wpływami.

 

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail