Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Bergamo

Perełka Lombardii, najurodziwszego regionu Włoch, przyciąga turystów swoim urokiem. Bez trudu można znaleźć tani bilet lotniczy do Bergamo, a decydując się na wyjazd warto zaplanować również kilka dodatkowych dni na zwiedzanie okolic miasta. Piękna przyroda i górzyste krajobrazy sprawią, że na pewno znajdziemy tam coś dla siebie.

Najnowsze promocje lotnicze

od 278 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Mediolan

Włochy

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 13-08-2024 - 20-08-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Bergamo

Citta Alta

Gdy zamykają się za nami drzwi wagonika kolejki Funicolare jeszcze nie wiemy co nas czeka. Dopiero wyjeżdżając spod zadaszenia naszym oczom powoli ukazuje się panorama Bergamo. Mamy tylko kilka minut na podziwianie miasta z tej perspektywy, gdyż już za chwilę dojeżdżamy na górę – do Citta Alta (Miasto Górne). Choć samo w sobie już jest wystarczająco piękne i wystarczyłoby udać się na spacer w losowo obranym kierunku, jest tu kilka miejsc, które warto zobaczyć. Wąskie włoskie uliczki z zachęcającymi do odwiedzenia kawiarniami, restauracjami i sklepikami, zaprowadzą nas z pewnością na Piazza Vecchia. To XV-wieczny centralny rynek Citta Alta, na środku którego wzrok przyciąga fontanna Contarini. Znajdująca się na skraju placu wysoka wieża zegarowa i dzwonnicza to Torre Civica, a budynek położony u jej stóp to jeden z najstarszych włoskich pałaców – XII-wieczny Palazo della Ragione. Przechodząc dalej, koniecznie należy zajrzeć do bogato zdobionej kaplicy Capella Colleoni.

Citta Bassa

Niżej, u podnóża wzgórza San Vigilio, na którym mieści się Citta Alta, znajdziemy równie ciekawą część Bergamo – Citta Bassa. Głównym traktem przecinającym na wskroś Citta Bassa jest deptak stanowiący część ulicy Viale Vittorio Emanuele. To tutaj będziemy mieli możliwość zrobienia modowych zakupów w prawdziwie włoskim stylu, wypicia włoskiej kawy z widokiem na Citta Alta, spróbowania najlepszych lokalnych lodów w Gelateria La Romana Bergamo oraz przejścia dalej do atrakcji, których pominięcie byłoby z naszej strony turystycznym faux pas. Mowa o Muzeum Historii Naturalnej, które prezentuje wystawy o pradawnych dziejach, a także o Accademia Carrara, czyli galerii sztuki posiadającej zbiór kilku tysięcy wybitnych obrazów i rzeźb.

Mediolan

Wybierając tani bilet lotniczy do Bergamo nie trzeba ograniczać się do samego miasta. Niedaleko od perły Lombardii leży stolica mody, stylu i szyku – Mediolan, jedna z czterech światowych stolic mody. To tutaj narodziły się takie marki jak Prada, Gucci, czy Versace. Moda jest motywem przewodnim każdej uliczki, kamienicy i skweru w Mediolanie. Fani tematyki fashion powinni przybyć do Mediolanu podczas Milan Fashion Week. Mediolan to także inne atrakcje zapierające dech w piersiach turystów mających mniej wspólnego ze światem designu. Urzekająca wielkością i czarująca strzelistymi wieżyczkami gotycka Katedra Narodzin św. Marii to jeden z największych kościołów na świecie. Okna katedry zdobią przepiękne witraże, a fasadę i dach katedry zdobią bogate płaskorzeźby, rzeźby i figury. Miłośnicy architektury użytkowej powinni zajrzeć zaś do Galerii Wiktora Emanuela II, która olśniewa nie tylko potęgą, ale i architektonicznym kunsztem.

Jezioro Como

40 minut pociągiem z Bergamo mamy okazję przenieść się do innego świata. Wysokie szczyty, niejednokrotnie otulone białymi jak śnieg obłokami, sięgają wysoko w niebo, dołem zaś przepływa równie malownicze jezioro Como. To tutaj swoje wille mają sławy z Hollywood. Tutejsze miejscowości to jednak przede wszystkim prawdziwie włoski klimat podany w formie niewielkiego miasteczka w pięknej lokalizacji. Wąskie uliczki, słoneczne kamienice i relaksujące kawiarnie dopełniają widok alpejskich szczytów odbijających się w wodach jeziora Como. Tani lot do Bergamo pozwala poznać nie tylko miasto, ale również poczuć smak prawdziwej Italii – ukrytej z dala od miejskiego gwaru.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail