Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Bazylei

Jedna z trzech największych szwajcarskich metropolii może pochwalić się najlepiej zachowanym zespołem zabytków, które są tutaj widoczne na każdym kroku. Jej wyjątkowość stanowi fakt, że jest położona na styku trzech państw: Niemiec, Francji i Szwajcarii, oraz że znajduje się w czołówce miast z najlepszym poziomem życia na świecie. Tani bilet lotniczy do Bazylei zapewni moc niezapomnianych wrażeń.

Co warto zobaczyć w Bazylei?

Ratusz

Na jego budowę w latach 1504-1514 wydano sporą kwotę, dlatego po dziś dzień cieszy oczy swoimi bogatymi zdobieniami i czerwoną fasadą, na której znajduje się bajkowy zegar. Wnętrze ratusza jest udostępnione dla zwiedzających, a wewnętrzny dziedziniec, pełen fresków przedstawiających mitologiczne postaci, motywy roślinne i zwierzęce, wzbudza podziw wśród turystów. Na jego zwiedzanie warto poświęcić cały dzień, gdyż jest co oglądać: piękne malowidła, arkadowe wejścia i bogate wykończenia robią ogromne wrażenie. Budynek ratusza znajduje się przy Marktplatz, na którym od wieków rozkładają się stoiska pachnące owocami, warzywami, serami i wędlinami, i zachęcają do spróbowania wybornych przysmaków.

Bazyliszek

Choć wizerunek Bazyliszka można dostrzec na wielu fontannach i budynkach, nie jest do końca udowodnione, jaki ma on związek z Bazyleą. Można dostrzec podobieństwo pomiędzy jego nazwą a nazwą miasta, ale ten słynny symbol Bazylei pojawia się tylko w legendach. Jedna z nich głosi, że Bazyliszek mieszkał w jaskini nieopodal dzisiejszej fontanny Gerber-Brunnen, a w wielu innych fontannach, które zauważymy podczas zwiedzania, woda pryska z pyska mitycznego stwora. Jego podobizna często jest też wykorzystywana do przytrzymywania herbu miasta, co niewątpliwie świadczy o nadanym mu szczególnym znaczeniu.

Plac Katedralny

Nieregularny i podłużny kształt Placu Katedralnego wyróżnia go na tle architektury miasta. Jest to idealne miejsce na relaks, szczególnie w lecie, kiedy można uczestniczyć w seansach filmowych na świeżym powietrzu. Jesienią odbywają się tutaj największe targi w Szwajcarii. Otaczające plac barokowe kamieniczki i domy mieszczańskie, które powstały w XVII wieku, do dnia dzisiejszego zachowały się w bardzo dobrym stanie. Na uwagę zasługują również domostwa dawnych rzemieślników i Gimnazjum znajdujące się przy placu, w którym w XIX wieku nauczał Friedrich Nietzsche. Po całym dniu intensywnego zwiedzania można odpocząć w jednej z kawiarenek podziwiając zabytki Placu Katedralnego.

Muzea

Bazylea jest głównym ośrodkiem handlowym i centrum kulturowym Szwajcarii. Znajduje się w niej aż 40 muzeów, których tematyka jest niezwykle różnorodna. Począwszy od Muzeum Sztuki z dziełami takich twórców jak: Salvador Dali, Pablo Picasso, Vincent van Gogh i Claude Monet, po Muzeum Anatomii dla osób o mocniejszych nerwach. Na uwagę zasługuje również Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Papiernictwa i Drukarstwa z młynem wodnym oraz Hoosesagg Museum – czyli muzeum rzeczy mieszczących się w kieszeni. Tak szeroki repertuar tematyczny z pewnością zaspokoi każdego wymagającego pasjonata kultury, a mniej wymagający zapewne również pokuszą się o odwiedzenie przynajmniej jednego z nich.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail