Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Aten

Akropol, Partenon, Świątynia Zeusa – starożytne budowle sprawiają, że perspektywa bycia miniętym przez antyczny rydwan jest w Atenach wyjątkowo łatwa do wyobrażenia. Dawne centrum myślicielstwa, kolebka sportu i siedziba ateńskich bogów dzisiaj tętni życiem i nowoczesnością. Ateny to jednak nie tylko antyczna kultura na wyciągnięcie ręki – to również kawiarnie, kluby i pyszne jedzenie. Tani lot do Aten pozwala przekonać się jak smakuje prawdziwa Grecja – ser feta, mousaka i sałatka – znana światu jako „grecka” – nazywana tu jest po prostu „wiejską”.

Co warto zobaczyć w Atenach

Akropol

Akropol jest areną wielu najważniejszych wydarzeń opisanych w mitologii greckiej. To tutaj można stanąć twarzą w twarz z bóstwami antycznej Grecji. Wzgórze o wysokości 153 m n.p.m. choć nie jest najwyższe w Atenach, stanowi  najważniejszy historycznie punkt stolicy Grecji. Po dotarciu na szczyt oczom ukazuje się cały pasaż świątyń i innych miejsc kultu. Otwiera go niewielka jońska świątynia Ateny Nike stanowiąca wstęp do najcenniejszych skarbów Akropolu. Kilka kroków dalej dech zapiera monumentalna brama – Propyleje stanowiące majestatyczne wejście do głównej części kompleksu. Najokazalszy, górujący nad innymi budynek to Partenon, przed którym niegdyś stała 16-metrowa Atena widoczna podobno nawet dla marynarzy wracających do oddalonego o pięć kilometrów portu. Bilety lotnicze do Aten to doskonała okazja do zwiedzenia tego antycznego miejsca.

Agora Ateńska i Forum Rzymskie

W obszarze kilkunastu minut od Akropolu znajduje się wiele miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić realizując tani bilet lotniczy do Aten. Ateńska Agora uznawana jest za antyczne centrum codziennego życia. Stanowiła centralny rynek, wokół którego skupione były najważniejsze obiekty publiczne, a także biblioteki i świątynie. Rzemieślnicy ateńscy zapewne najczęściej odwiedzali tutaj dorycki Hefajstejon modląc się do Hefajstosa i Ateny o błogosławieństwo w ich ciężkiej pracy. Dzisiaj również jest taka możliwość, gdyż Hefajstejon jest jednym z najlepiej zachowanych zabytków Grecji. Nieopodal znajduje się także drugi rynek – Forum Rzymskie. Pełniło ono podobną funkcję do Agory greckiej w czasie, gdy ta przepełniona pomnikami i świątyniami, stała się niepraktyczna. Górująca nad nim Wieża Wiatrów była wyrazem czci dla wiatrów wiejących z ośmiu stron świata, a w jej wnętrzu bił zegar wodny zasilany ze źródła płynącego z Akropolu.

Teatry Ateńskie

Tani lot do Aten to doskonała okazja do poznania teatru w miejscu ich kolebki. Szkolną lekturę „Antygonę” obecnie możemy sporadycznie obejrzeć na deskach niektórych polskich obiektów. Jednak gdybyśmy cofnęli się o przeszło dwadzieścia wieków i znaleźli w Atenach, sztukę tę moglibyśmy obejrzeć na żywo, wystawianą przez jej autora Sofoklesa, na deskach Teatru Dionizosa. To właśnie w tym obiekcie antyczni Ateńczycy tłumnie gromadzili się by podziwiać sztuki takich mistrzów tragedii, jak Ajschylos, Eurypides, Arystofanes, czy właśnie wspomniany Sofokles. Dzisiaj jedynie wyobraźnia pozwoli dostrzec ich kunszt siedząc w jednym z miejsc na widowni teatru. Kilka kroków dalej znajduje się jednak budowla o podobnym charakterze. Mieszczący do sześciu tysięcy widzów Odeon Heroda Attyki został wybudowany, by uczcić pamięć po zmarłej małżonce cesarza – koncerty są tu organizowane do dzisiaj.

Stadion Panathinaiko

Ogromny stadion Panathinaiko zbudowany z białego marmuru, był areną zmagań rydwanów i sportowców rywalizujących w ramach obchodów corocznego święta z okazji urodzin bogini Ateny. Osadzony w naturalnym zagłębieniu, pomiędzy dwoma wzgórzami jest długi na ponad dwieście metrów. Choć to budowla antyczna, z powodzeniem mieściła nawet osiemdziesiąt tysięcy widzów. Tani lot do Aten pozwala odwiedzić te historyczne miejsce, którego bryła została dodatkowo zrekonstruowana na potrzeby organizacji Igrzysk Olimpijskich w 1896 roku.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail