Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Ankary

Stolica Turcji to rozrywkowa metropolia, w której warto zatrzymać się na dłużej, gdyż lista zabytków jest naprawdę pokaźna i zadowoli najbardziej wymagających wielbicieli pieszych wędrówek. Są one położone w okolicy ścisłego centrum miasta, dlatego nie ma potrzeby przemieszczania się środkami transportu, aby zwiedzić najważniejsze atrakcje turystyczne Ankary.

Szukasz lotu do Ankary? Sprawdź najnowsze promocje lotnicze

od 616 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Ankara

Turcja

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 17-09-2023 - 01-10-2023

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 616 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Ankara

Turcja

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 11-06-2023 - 18-06-2023

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 990 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Ankara

Turcja

wylot z: Warszawa

okres wylotu: 03-09-2023 - 10-09-2023

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Co warto zobaczyć w Ankarze

Cytadela – stanowi najstarszą część miasta. Została wybudowana przez Galatów i Rzymian, a następnie odnowiona w okresie bizantyjskim. Grube mury z trójkątnymi wieżami, z których można podziwiać panoramę okolicy wpisują się w krajobraz tureckiej stolicy.

Muzeum Cywilizacji Anatolijskich – mieszczące się u podnóża cytadeli muzeum jest jednym z najbardziej znanych w całej Turcji. Znajdują się w nim przedmioty pochodzące z okresu paleolitycznego, które zostały wydobyte podczas prac archeologicznych prowadzonych na terenie całego kraju. Ogromna ilość eksponatów przyciąga wielbicieli wykopalisk z całego świata.

Mauzoleum Ataturka – spoczywa w nim pierwszy prezydent Turcji, który po dzień dzisiejszy wzbudza podziw i szacunek w społeczeństwie. Ta prostej konstrukcji bryła została wzniesiona na ogromnym placu, a w środku można również zwiedzić muzeum poświęcone Ataturkowi.

Meczet Kocatepe – surowa i monumentalna budowla, która jest symbolem Ankary i jednym z największych meczetów na świecie. Wnętrze ociepla wizerunek budynku poprzez znajdujące się w nim witraże i dywany.

Salman Sokak – to dawna ulica handlowa przyciągająca kameralnym klimatem i stoiskami, na których można kupić pamiątki – miedziane tace, sztućce i tygielki do kawy.

Rzymskie łaźnie – jedna z pozostałości z czasów starożytnych obecnie jest udostępniona do zwiedzania wraz z kompleksem budowli: ulicą kolumnadową i palestrą, które wraz z łaźniami zajmowały ogromny obszar.

Genclik Park – miejsce relaksu dla mieszkańców oraz przystanek na trasie zwiedzania dla turystów. Można tutaj skorzystać z kompleksu sportowego albo odpocząć w jednej z kawiarenek.

Świątynia Augusta – została wzniesiona na cześć cesarza Augusta ok. 20 r.p.n.e., a w czasach bizantyjskich przekształcona na kościół.

Jezioro Eymir – jest oddalone od centrum miasta o 20 kilometrów i stanowi część parku narodowego. To miejsce, w którym można się wyciszyć i wypocząć podziwiając naturę.

Atakule – wieża widokowa, z której widoczna jest panorama Ankary. Na jej szczycie znajduje się obrotowa restauracja oraz otwarty taras.

Akwarium Aqua Vega – trzecie największe akwarium tunelowe w Europie, w którym żyje 250 różnych morskich stworzeń. Oprócz podziwiania podwodnego świata warto odwiedzić grotę solną i muzeum muszli morskich.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail