Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty do Ankary

Stolica Turcji to rozrywkowa metropolia, w której warto zatrzymać się na dłużej, gdyż lista zabytków jest naprawdę pokaźna i zadowoli najbardziej wymagających wielbicieli pieszych wędrówek. Są one położone w okolicy ścisłego centrum miasta, dlatego nie ma potrzeby przemieszczania się środkami transportu, aby zwiedzić najważniejsze atrakcje turystyczne Ankary.

Co warto zobaczyć w Ankarze

Cytadela – stanowi najstarszą część miasta. Została wybudowana przez Galatów i Rzymian, a następnie odnowiona w okresie bizantyjskim. Grube mury z trójkątnymi wieżami, z których można podziwiać panoramę okolicy wpisują się w krajobraz tureckiej stolicy.

Muzeum Cywilizacji Anatolijskich – mieszczące się u podnóża cytadeli muzeum jest jednym z najbardziej znanych w całej Turcji. Znajdują się w nim przedmioty pochodzące z okresu paleolitycznego, które zostały wydobyte podczas prac archeologicznych prowadzonych na terenie całego kraju. Ogromna ilość eksponatów przyciąga wielbicieli wykopalisk z całego świata.

Mauzoleum Ataturka – spoczywa w nim pierwszy prezydent Turcji, który po dzień dzisiejszy wzbudza podziw i szacunek w społeczeństwie. Ta prostej konstrukcji bryła została wzniesiona na ogromnym placu, a w środku można również zwiedzić muzeum poświęcone Ataturkowi.

Meczet Kocatepe – surowa i monumentalna budowla, która jest symbolem Ankary i jednym z największych meczetów na świecie. Wnętrze ociepla wizerunek budynku poprzez znajdujące się w nim witraże i dywany.

Salman Sokak – to dawna ulica handlowa przyciągająca kameralnym klimatem i stoiskami, na których można kupić pamiątki – miedziane tace, sztućce i tygielki do kawy.

Rzymskie łaźnie – jedna z pozostałości z czasów starożytnych obecnie jest udostępniona do zwiedzania wraz z kompleksem budowli: ulicą kolumnadową i palestrą, które wraz z łaźniami zajmowały ogromny obszar.

Genclik Park – miejsce relaksu dla mieszkańców oraz przystanek na trasie zwiedzania dla turystów. Można tutaj skorzystać z kompleksu sportowego albo odpocząć w jednej z kawiarenek.

Świątynia Augusta – została wzniesiona na cześć cesarza Augusta ok. 20 r.p.n.e., a w czasach bizantyjskich przekształcona na kościół.

Jezioro Eymir – jest oddalone od centrum miasta o 20 kilometrów i stanowi część parku narodowego. To miejsce, w którym można się wyciszyć i wypocząć podziwiając naturę.

Atakule – wieża widokowa, z której widoczna jest panorama Ankary. Na jej szczycie znajduje się obrotowa restauracja oraz otwarty taras.

Akwarium Aqua Vega – trzecie największe akwarium tunelowe w Europie, w którym żyje 250 różnych morskich stworzeń. Oprócz podziwiania podwodnego świata warto odwiedzić grotę solną i muzeum muszli morskich.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail