Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Niezwykły świat Emiratów – Abu Dhabi

Abu Zabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jest bardzo ciekawym wyborem dla osób które chcą poznać kulturę Bliskiego Wschodu. Łączy w sobie tradycje i nowoczesność, pozwalając odkryć wiele wymiarów tego miejsca.

Abu Zabi założone zostało w 1761 roku przez grupę Nomadów poszukujących wodopoju dla swych zwierząt. Stąd też nazwa miejscowości: z arabskiego – Ojczyzna Gazeli. Koczownicze plemiona wypasały wielbłądy, a także zajmowały się zapewnieniem bezpieczeństwa karawanom, które szlak prowadził przez te tereny.

Loty do Abu Dhabi

Obecnie do Abu Dhabi nie zarezerwujemy bezpośrednich lotów. Loty z przesiadką oferują tanie linie lotnicze Wizzair, ale także przewoźnicy regularni np. Qatar Airways, KLM, Air France i Lufthansa.

Co warto zobaczyć w Abu Dhabi?

Abu Dhabi łączy w sobie nowoczesność z dawną tradycją. W mieście powstało Heritage Village. Jest to miejsce w którym zrekonstruowana została tradycyjna wioska, przedstawiająca pustynne życie: tradycyjne ogniska, na których gotowano kawę i namioty tworzone z koziego włosia. Jednakże nie jest to tylko „kolejne nudne muzeum”. Prowadzone są tam bowiem również warsztaty z rzemiosła, na których możemy sprawdzić się w pracach takich jak tworzenie naczyń ceramicznych, czy praca z metalami, a także tkanie i przędzenie. Możemy tam też nabyć tradycyjne mydła, czy przyprawy, dzięki którym poznamy regionalne zapachy i smaki.

Wielki Meczet

Warto również odwiedzić Wielki Meczet – ósmy pod względem wielkości meczet na świecie, czyli Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Mosque. Jego budowa trwała 12 lat i może on pomieścić 42 tysiące wyznawców. W jego wnętrzu na ścianach wypisano wersety Koranu w trzech rodzajach kaligrafii arabskiej. Obiekt wygląda zjawiskowo, wybudowany z białego marmuru i ozdobiony złotem i kamieniami szlachetnymi. Po zachodzie słońca budowla jest dodatkowo podświetlana, co sprawia, że jest jeszcze bardziej zjawiskowa. Otaczają ją wspaniałe ogrody. Przez wielu uznawana za główną atrakcję Abu Zabi, a turyści z całego świata przyjeżdżają do Emiratów aby odwiedzić tą perłę architektury. Wyjątkową cechą tego meczetu jest to, że wyznawcy innych religii niż islam i turyści mogą wejść do środka. Jest to rzadkość, gdyż zazwyczaj nie są one udostępniane dla innowierców, a ten jest wyjątkiem gdyż Wielki Meczet zbudowany został jako centrum łączące różne religie i kultury. Jeżeli zdecydujemy się na wycieczkę po meczecie z przewodnikiem, powinniśmy być gotowi na 5-6 godzinne zwiedzanie.

Kobiece Centrum Rzemiosła

Miejscem, które powinien w Abu Zabi odwiedzić każdy zainteresowany historią i kulturą miasta jest Kobiece Centrum Rzemiosła Artystycznego jest zlokalizowane w dzielnicy Al Mushrif. Jest to kreatywna inicjatywa zarządzania przez Stowarzyszenie Kobiet w Abu Zabi. Jest to wizytówka lokalnej sztuki i rzemiosła. W Centrum znajduje się również muzeum, w którym możemy zapoznać się z pracami lokalnych artystek i dowiedzieć się więcej o ich pracy, a także niewielki sklep, w którym możemy zaopatrzyć się w przedmioty tworzone przez członkinie Stowarzyszenia. W pobliżu Muzeum znajdują się także budynki warsztatowe, w których twórczynie prezentują charakterystyczne dla regionu arabskie oleje, ręcznie robione pamiątki i kadzidła, szwalnie, gdzie tworzone są lokalne stroje z tradycyjnymi wzorami wyszytymi srebrzystą nicią, a także tkalnie. Należy pamiętać, aby zdjąć buty przed każdą chatką, a jeżeli chcemy zrobić zdjęcie powinniśmy poprosić o pozwolenie. W Centrum możemy także zdecydować się na tatuaż z henny, który stworzy dla nas któraś z kobiet tam pracujących.

Tor Formuły 1

Miasto to jest również wspaniałym kierunkiem wakacyjnym dla miłośników motoryzacji i Formuły 1. Znajduje się tam Yas Marina Circuit, najdroższy tor wyścigowy świata, na którym bardzo często odbywa się wyścig kończący sezon, najczęściej rozgrywany końcem listopada, bądź początkiem grudnia. Tradycyjnie zawody rozpoczynają się w ciągu dnia, kończąc już po zachodzie słońca.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo transakcji
Doświadczenie
Doświadczenie
Każdego dnia wystawiamy 1000 biletów
Linie lotnicze
Linie lotnicze
Oferta ponad 200 linii lotniczych w jednym miejscu
Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail